Постанова від 30.11.2022 по справі 760/15614/22

Справа №760/15614/22 3/760/8321/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2022 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вишняк М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, громадянин України, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, реєстраційний номер облікової картки платника податків у справі відсутній,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва встановлено ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, та встановлено наступні обмеження: 1) заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Києва без дозволу начальника Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві; 2) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де здійснюється продаж алкоголю на розлив; 3) заборонити вихід з квартири АДРЕСА_2 з 23год. 00хв. до 06 год. 00 хв. ранку; 4) проходити на реєстрацію до Солом'янського УП ГУНП у м. Києві за адресою: м. Київ, пр. Повітрофлотський, 47, каб. 3, кожного четверга кожного місяця, крім п'ятого, в період часу з 17год. 00хв. до 19год. 00хв.

ОСОБА_1 , 06.09.2022р., в період часу з 17.00год. по 19.00год., не з'явився на обов'язкову реєстрацію до Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві, чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 13.09.2022р., в період часу з 17.00год. по 19.00год., ОСОБА_1 не з'явився на обов'язкову реєстрацію до Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві, чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім цього, 20.09.2022р., в період часу з 17.00год. по 19.00год., ОСОБА_1 , не з'явився на обов'язкову реєстрацію до Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві, чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 27.09.2022р., в період часу з 17.00год. по 19.00год., ОСОБА_1 , не з'явився на обов'язкову реєстрацію до Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві, чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 28.09.2022р. приблизно о 23 год. 10 хв., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім цього, 30.09.2022р. приблизно о 23 год. 35 хв., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 04.10.2022р. приблизно о 23 год. 30 хв., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП

Крім цього, 11.10.2022р. приблизно о 23 год. 05 хв., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, 17.10.2022р. приблизно о 23 год. 40 хв., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП

Крім цього, 23.10.2022р. приблизно о 23 год. 30 хв., ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушив умови адміністративного нагляду встановленого судом, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП

В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 не з'явився, хоча 08.11.2022р. та 22.11.2022р. належним чином повідомлявся про розгляди справ, призначені на 14.11.2022р. на 12 год. 25 хв. та 30.11.2022р. 11 год. 40 хв., за допомогою sms-повідомлення, оскільки у Солом'янському районному судді м. Києва відсутні поштові марки та тимчасово припинена відправка поштової кореспонденції, інформація про що розміщена на офіційному сайті Солом'янського районного суд м. Києва, тобто доведена до відома всіх учасників судових процесів.

Крім того, під час складання протоколів у справі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 повідомлено про місце розгляду справи. Таким чином, ОСОБА_1 безперечно розумів, що за вказаною ним адресою та номером телефону судом будуть здійснюватися його виклики для розгляду вказаної справи та жодних зауважень з приводу викладеного при складанні протоколу не висловив.

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Крім того, на офіційному сайті Солом'янського районного суду м. Києва, в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справ, призначених до розгляду» з моменту призначення даної справи до розгляду була зазначена дата, час та місце розгляду справи. При цьому, ОСОБА_1 клопотання про відкладення судового засідання не подано, причини неявки не повідомлені.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції.

Зважаючи на викладені обставини, оскільки ОСОБА_1 належно сповіщався про час і місце розгляду справи, був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не подавав письмових заперечень проти протоколу, до суду не з'явився, його поведінка свідчить про свідоме затягування та не бажання брати участь у розгляді справи. Проте, подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Розгляд справи у розумі строки з одного боку забезпечує можливість своєчасного відновлення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у випадку необґрунтованості та безпідставності провадження у справі стосовно неї, а з іншого своєчасне вжиття заходів спрямованих на запобігання іншим правопорушенням, у випадку наявності підстав застосування адміністративного стягнення з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття (ст. 23 КУпАП). У будь-якому випадку відповідні дії мають бути вчинені своєчасно, з метою недопущення негативних наслідків, пов'язаних із тривалим розглядом справи та не вирішенням її по суті.

Таким чином, суд, відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП, вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.ст. 1, 245 КУпАП, та розгляду справи в межах строків, які передбачені ст. 38 КУпАП.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 268 КУпАП участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи за ч. 2 ст. 187 КУпАП є обов'язковою, проте судом вживалися неодноразово усі можливі і передбачені законодавством заходи, з метою реалізації прав ОСОБА_1 передбачених ст. 268 КУпАП, що крім того сприятиме досягненню завдань, визначених ст.ст. 1, 245 КУпАП.

Дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 495212, № 495211, № 495210, № 495209, № 495208, № 494459, № 494457, № 494458, № 495207, № 494460 від 27.10.2022р., копію ухвали Солом'янського районного суду м. Києва, якою встановлено відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 6 місяців, із встановленням обмежень, розписка ОСОБА_1 -огли від 29.09.2022р., копія довідки про звільнення ОСОБА_1 , суддя приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Так, частиною1 статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, що тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, та іншими.

Відповідно до ст. 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує наступне.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує адміністративну відповідальність, судом визнано щире розкаяння винного.

Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами,звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, періодичність вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суддя приходить до висновку, що оскільки адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, тому вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривню.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

За таких обставин, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст. 1, 23, 33, 34, 35, 40-1, 187 ч. 1, 251, 252, 283-284, 287-291 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одна) гривень, який сплатити за наступними банківськими реквізитами: Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок, який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н/22030101; Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783; Р/Рахунок отримувача: UA388999980313181206000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: «Судовий збір за справою №760/15614/22.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: М.В. Вишняк