УХВАЛА
Справа № 564/2444/22
21 грудня 2022 року
Костопільський районний суд Рівненської області в складі:
головуючий суддя ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
ст. ДОП СП ВП №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області - ОСОБА_3
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Костопіль подання начальника відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше неодноразово судимого, а саме: 09.06.2011 року за ч. 1 ст. 199, ч. 2 ст. 307 КК України, 08.12.2016 року за ч. 2 ст. 190 КК України, 05.11.2019 року за ч. 1, ч. 2 ст. 185 КК України, 23.12.2019 року за ч. 1 ст. 395 КК України, 30.12.2021 року за ч. 1 ст. 185 КК України, остання судимість 06.04.2022 року за ст. 246 КК України (вироком Костопільського районного суду засуджений до покарання у вигляді арешту на строк 4 місяці),
ВСТАНОВИВ:
Начальник відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області підполковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду, відносно ОСОБА_4 покликаючись на те, що з 27.05.2022 року ОСОБА_4 відбував покарання в установах Державної пенітенціарної служби України. 26.08.2022 року був звільнений з Катеринівської виправної колонії №46 по відбуттю строку покарання. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 був поставлений на профілактичний облік у відділенні поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, як «особа, що формально перебуває під адміністративним наглядом», тобто підпадає під норму пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
За час перебування на волі ОСОБА_4 своєю поведінкою не довів, що став на шлях виправлення та продовжував вести антисуспільний спосіб життя, порушувати громадський порядок.
14.09.2022 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП.
26.09.2022 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП.
01.10.2022 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 175-1 КУпАП.
Крім того, 01.10.2022 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно.
З урахуванням наведеного, враховуючи тяжкість статтей КК України за якими був засуджений ОСОБА_4 та враховуючи його особу, як таку, що потребує контролю з боку працівників органів Національної поліції, заявник вважає, що наявні достатні підстави для встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
В судовому засіданні ст. ДОП СП відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області майор поліції ОСОБА_3 підтримав подання та просив суд його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Заслухавши думку ст. ДОП СП відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області майора поліції ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом «в» вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Встановлено, що ОСОБА_4 будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та продовжує вести антигромадський спосіб життя, схильний до вчинення адміністративних правопорушень. За час перебування на волі ОСОБА_4 вчинив адміністративні правопорушення, а саме: 14.09.2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП, 26.09.2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП, 01.10.2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 175-1 КУпАП. Крім того, 01.10.2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , будучи засудженим до позбавлення волі за умисні злочини, після звільнення з місць позбавлення волі позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки та продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
На підставі вищевикладеного, враховуючи особу ОСОБА_4 , який потребує контролю з боку працівників органів Національної поліції та керуючись ч. 2 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 1 грудня 1994 року із змінами і доповненнями, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 терміном на один рік та встановити відносно нього наступні обмеження:
1. Заборонити вихід з будинку з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступної доби;
2. Заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
3. Заборонити виїжджати за межі Рівненського району Рівненської області без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
4. Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися в відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для реєстрації два рази на місяць - 5-го та 25-го числа.
На ухвалу може бути подана апеляція до Рівненського апеляційного суду протягом семи діб з моменту її проголошення.
СуддяОСОБА_6 ОСОБА_7