Ухвала від 19.12.2022 по справі 280/7678/21

УХВАЛА

19 грудня 2022 року

м. Київ

справа №280/7678/21

адміністративне провадження №К/990/31062/22

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Дашутіна І. В.,

суддів -Шишова О. О., Яковенка М. М.,

перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 10 серпня 2022 року у справі №280/7678/21 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРК ОЙЛ ГРУП» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення- рішення, -

УСТАНОВИВ:

Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Верховного Суду від 21 листопада 2021 року касаційну скаргу залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк тривалістю 10 днів для усунення недоліків касаційної скарги шляхом надання до суду касаційної інстанції обґрунтованої заяви про поновлення строку на касаційне оскарження вказавши підстави та надавши належні докази на підтвердження поважності підстав пропуску строку на касаційне оскарження.

На виконання вимог вищенаведеної ухвали скаржник подав до суду заяву на усунення недоліків з доказами дати отримання ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 10 серпня 2022 року у справі №280/7678/21.

Розглянувши клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження та докази на обґрунтування обставин зазначених у ньому, колегія суддів дійшла висновку про поважність причин його пропуску та наявність підстав для його поновлення.

Підставою для відкриття касаційного провадження у справі №280/7678/21 є оскарження рішення суду апеляційної інстанції зазначеного у частині третій статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України та посилання скаржника у касаційній скарзі на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Проаналізувавши доводи касаційної скарги, Суд дійшов висновку про необхідність відкриття касаційного провадження у цій справі, оскільки вказані скаржником доводи потребують перевірки.

Касаційна скарга відповідає вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження, відсутні.

Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України перевірено.

Керуючись статтями 329-332, 334, 335, 338 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати поважними причини пропуску Головним управлінням ДПС у Запорізькій області строку на касаційне оскарження та поновити його.

Відкрити касаційне провадження за скаргою Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 10 серпня 2022 року у справі №280/7678/21.

Витребувати з Запорізького окружного адміністративного суду справу №280/7678/21 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРК ОЙЛ ГРУП» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення- рішення.

Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Встановити десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття касаційного провадження для подання учасниками справи до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі, доказів надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи та заперечень щодо поданих заяв та клопотань.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І. В. Дашутін

Судді О. О. Шишов

М. М. Яковенко

Попередній документ
107984098
Наступний документ
107984100
Інформація про рішення:
№ рішення: 107984099
№ справи: 280/7678/21
Дата рішення: 19.12.2022
Дата публікації: 22.12.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; акцизного податку, крім акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (17.11.2022)
Дата надходження: 17.11.2022
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення
Розклад засідань:
30.09.2021 11:30 Запорізький окружний адміністративний суд
02.11.2021 10:00 Запорізький окружний адміністративний суд
25.11.2021 15:00 Запорізький окружний адміністративний суд
13.12.2021 14:30 Запорізький окружний адміністративний суд
22.12.2021 11:00 Запорізький окружний адміністративний суд
05.10.2022 00:00 Третій апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАШУТІН І В
ПРОКОПЧУК Т С
ХАНОВА Р Ф
ЯКОВЕНКО М М
суддя-доповідач:
ДАШУТІН І В
ПРОКОПЧУК Т С
САЦЬКИЙ РОМАН ВІКТОРОВИЧ
САЦЬКИЙ РОМАН ВІКТОРОВИЧ
ХАНОВА Р Ф
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області
Головне управління ДПС у Запорізькій області
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Запорізькій області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС у Запорізькій області
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "МАРК ОЙЛ ГРУП"
Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРК ОЙЛ ГРУП»
представник позивача:
адвокат Голікова Галина Вікторівна
представник скаржника:
Школова Юлія Володимирівна
суддя-учасник колегії:
БИВШЕВА Л І
КРУГОВИЙ О О
ХОХУЛЯК В В
ШИШОВ О О
ШЛАЙ А В
ЯКОВЕНКО М М