ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"21" грудня 2022 р. м. Київ Справа № 911/2652/22
Суддя Д.Г.Заєць, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «CТС-ГРУПП» (01013, м. Київ, вул. Промислова, буд. 4-А, код ЄДРПОУ 42921807) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Фізичної особи - підприємця Дем'янчука Олександра Георгійовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 7768,39 грн. за Договором поставки продукції №34516 від 20.11.2019 року
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду Київської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «CТС-ГРУПП» із заявою б/н від 15.12.2022 року (вх. №780 від 15.12.2022) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Фізичної особи - підприємця Дем'янчука Олександра Георгійовича 7768,39 грн. за Договором поставки продукції №34516 від 20.11.2019 року.
Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України, у заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; 3) ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання; 4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
До заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, судом встановлено, що у поданій до суду заяві про видачу судового наказу, в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України, не міститься вказівка на статус фізичної особи - підприємця.
Суд також зазначає заявнику, що додана до заяви копія договору поставки продукції №34516 від 20.11.2019 року є нечитабельною.
Додатково суд звертає увагу заявника, що з доданої до заяви видаткової накладної №Т0581687_51 від 14.04.2021 року, неможливо встановити хто є отримувачем товару.
Згідно ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: 1) заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу; 2) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; 3) заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу; 4) наявні обставини, зазначені у частині першій статті 175 цього Кодексу; 5) з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред'явлення позову в суд за такою вимогою; 6) судом раніше виданий судовий наказ за тими самими вимогами, за якими заявник просить видати судовий наказ; 7) судом раніше відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 цієї частини; 8) із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу; 9) заяву подано з порушенням правил підсудності.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу про стягнення з Фізичної особи - підприємця Дем'янчука Олександра Георгійовича 7768,39 грн. за Договором поставки продукції №34516 від 20.11.2019 року на підставі п. 1 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України.
Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (ч.1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст.ст. 150, 152, 153, 154, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «CТС-ГРУПП» (01013, м. Київ, вул. Промислова, буд. 4-А, код ЄДРПОУ 42921807) у задоволенні заяви б/н від 15.12.2022 року (вх. №780 від 15.12.2022) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Фізичної особи - підприємця Дем'янчука Олександра Георгійовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 7768,39 грн. за Договором поставки продукції №34516 від 20.11.2019 року.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст.ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України з врахуванням п. 17.5 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Д.Г. Заєць