Ухвала від 26.10.2007 по справі 02-2/14-620

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"26" жовтня 2007 р.

Справа № 02-2/14-620

УХВАЛА

Суддя , розглянувши позовні матеріали Прокуратури Чортківського району в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в Чортківському районі Тернопільської області, Чортківського районного центру зайнятості, м. Чортків до Відкритого акціонерного товариства "Колиндянський концетратно-дріжджовий комбінат", с. Колиндяни, Чортківського району про стягнення з відповідача по справі - ВАТ "Колиндянський концетратно-дріжджовий комбінат" - 1355,84 грн. недоїмки по страхових внесках на випадок безробіття на користь робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Чортківському районі, встановив.

01 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України, далі КАС України.

Відповідно до змісту пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального Кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Виходячи з положень пунктів 1,7,9 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою).

Таким чином, у контексті зазначених норм Кодексу, справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений здійснювати управлінські чи контрольні функції щодо іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти, відповідно, зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до п.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган.

Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування ( 16/98-ВР ) страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Однак, позовна заява подана в порядку встановленому Господарським процесуальним кодексом України, що не відповідає формі і змісту адміністративного позову та вимогам до позовної заяви, які передбачені статтями 105 і 106 КАС України.

Відповідно до п.1 ст.62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що у прийнятті позовної заяви слід відмовити.

Одночасно суд констатує, що вказана відмова у прийняті позовної заяви, не позбавляє позивача права на повторне звернення до суду, при цьому форма і зміст адміністративного позову повинні відповідати вимогам статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, а позовна заява приписам статті 106 даного Кодексу.

Враховуючи викладене та керуючись ст.61, п.1 ст.62, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у прийнятті позовної заяви за позовом Прокуратури Чортківського району в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в Чортківському районі Тернопільської області, Чортківського районного центру зайнятості, м. Чортків до Відкритого акціонерного товариства "Колиндянський концетратно-дріжджовий комбінат", с. Колиндяни, Чортківського району про стягнення з відповідача по справі - ВАТ "Колиндянський концетратно-дріжджовий комбінат" - 1355,84 грн. недоїмки по страхових внесках на випадок безробіття на користь робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Чортківському районі.

Суддя