Рішення від 20.12.2022 по справі 140/6854/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2022 року ЛуцькСправа № 140/6854/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо зменшення основного розміру пенсії з 76% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні перерахунку з 01.12.2019 відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести обчислення, перерахунок та виплату основного розміру пенсії у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення з 01.12.2019, зазначеного у довідці ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області” від 16.02.2022 №33/23-2452д з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером ОВС (міліції) та з 2005 року отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ, яка була призначена та виплачувалася у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення.

Позивач звернувся з заявою до ГУ ПФУ у Волинській області щодо проведення йому перерахунку основного розміру пенсії з 01.12.2019 на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д, однак отримав відмову, у зв'язку з чим звернувся в суд з позовом.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2022 у справі №140/3484/22 зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д про розмір грошового забезпечення.

На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2022 у справі №140/3484/22, ГУ ПФУ у Волинській області провело перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення.

На звернення позивача 28.06.2022 щодо перерахунку пенсії з 01.12.2019 у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення, ГУ ПФУ у Волинській області листом від 14.07.2022 повідомило позивача, що на момент виконання рішення суду у справі №140/3484/22 статтею 13 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, а тому відмовило у здійсненні перерахунку пенсії у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення.

Позивач не погоджується з такими діями відповідача, оскільки для перерахунку пенсії мають застосовуватись норми Закону №2262-ХІІ, що визначають її розмір у відсотках відповідних сум грошового забезпечення, які діяли на момент первинного призначення пенсії. Розмір призначеної пенсії в процентному відношенні відповідних сум грошового забезпечення не може бути зменшений навіть при зміні діючого законодавства з огляду на конституційні норми щодо незворотності дії нормативно-правових актів у часі.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 21.10.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи відповідно до вимог статті 262 КАС України.

У відзиві на позовну заяву від 03.11.2022 №0300-0902-7/36224 представник відповідача заперечує проти позову та вважає його безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки пунктом 23 Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні №1166-VІІ від 27.03.2014 внесено зміни до частини другої статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб №2262-ХІІ від 09.04.1992, яким зменшено максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, який не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Положення даної статті застосовуються як при призначенні пенсії, так і при перерахунку. Зміни, передбачені законом, набрали чинності з 01.05.2014. На даний час вищевказані положення не скасовані та не визнані неконституційними, а тому є обов'язковими для застосування органами Пенсійного фонду України. Таким чином, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2022 у справі №140/3484/22, ГУ ПФУ у Волинській області правомірно провело перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення на підставі оновленої довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д. З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з 30.07.2005 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується висновком УМВС України у Волинській області про призначення пенсії за вислугу років від 03.08.2005 та пенсійним посвідченням від 04.08.2005 №4535 (а.с.9,24).

Відповідно до висновку УМВС України у Волинській області про призначення пенсії за вислугу років від 03.08.2005, майор ОСОБА_1 перебував на посаді старшого дільничного інспектора міліції Володимир-Волинського МВ УМВС України у Волинській області та наказом УМВС України у Волинській області з 29.07.2005 звільнений зі служби у відставку "за віком" згідно з пунктом "а" статті 65 постанови Кабінету Міністрів УРСР "Про затвердження положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР" від 29.07.1991 №114. Як слідує з висновку УМВС України у Волинській області, пенсія ОСОБА_1 за вислугу років (27 років) призначена у розмірі 76% грошового забезпечення (а.с.34).

ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» виготовила довідку від 16.02.2022 №33/23-2452д про розмір грошового забезпечення позивача станом за листопад 2019 року за посадою, відповідною (аналогічною) останній штатній посаді, яку займав позивач перед звільненням.

Позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою щодо перерахунку пенсії з 01.12.2019 з урахуванням оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, однак отримав відмову, у зв'язку з чим звернувся в суд з позовом.

У свою чергу, рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2022 у справі №140/3484/22 позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо непроведення з 01 грудня 2019 року перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» про розмір грошового забезпечення від 16.02.2022 №33/23-2452д. Зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» про розмір грошового забезпечення від 16.02.2022 №33/23-2452д.

На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2022 у справі №140/3484/22 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д з розрахунку 70% грошового забезпечення, що підтверджується перерахунком пенсії за пенсійною справою (а.с.21).

Позивач 28.06.2022 звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області з заявою, у якій просив здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д із обов'язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останньою штатною посадою перед звільненням у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення (а.с.18).

Листом від 14.07.2022 №6261-5350/Т-02/8-0300/22 відповідач повідомив позивача, що статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Правових підстав для проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019 в розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення немає (а.с.19).

Не погоджуючись з діями ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з 01.12.2019 у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення, позивач звернувся за захистом своїх прав з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини першої, частини другої статті 13 Закону №2262-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт а статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення; б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні (пункт б статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); в) особам, зазначеним у пунктах а і б цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Як вбачається з висновку УМВС України у Волинській області про призначення пенсії за вислугу років від 03.08.2005, ОСОБА_1 з 29.07.2005 був звільнений з посади старшого дільничного інспектора міліції Володимир-Волинського МВ УМВС України у Волинській області у відставку, вислуга років при звільненні в пільговому обчисленні становила 27 років. Як слідує з вищевказаного висновку, пенсія йому була призначена відповідно до частини другої статті 13 Закону №2262-XII, чинної на час первинного призначення пенсії, у розмірі 76% грошового забезпечення.

З вищевикладеного слідує, що ОСОБА_1 при первинному призначенні пенсії у 2005 році відповідно до частини другоїстатті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"(в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу) було встановлено пенсію у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців» від 04.04.2006 №3591-IV у частині другій статті 13 поняття загальний розмір пенсії змінений на максимальний розмір пенсії.

08.07.2011 прийнято Закон №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон №3668-VI), який набрав чинності 01.10.2011, підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень якого внесено зміни до Закону №2262-ХІІ, зокрема у частині другій статті 13 цифри 90 замінено цифрами 80.

27.03.2014 прийнято Закон №1166-VII Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 01.04.2014, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону №2262-ХІІ: у частині другій статті 13 цифри 80 замінено цифрами 70. Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014.

Перерахунок призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).

Відповідно до пункту 4 цього Порядку перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Пунктом 3 Постанови №103 передбачено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 року, № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону №2262-ХІІ на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи та не заперечується відповідачем позивачу була призначена пенсія у розмірі 76% від грошового забезпечення.

Разом з тим, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2022 у справі №140/3484/22 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д застосувавши максимальний розмір пенсії - 70% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до чинної норми частини другої статті 13 Закону № 2262-XII.

Згідно із частиною другою статті 13 Закону №2262-XII (в редакції Закону №1166-VII) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 %.

Разом з тим, при вирішенні даного спору суд, в силу приписів частини третьої статті 291 КАС України, враховує правові висновки, викладені у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04.02.2019 та у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 у зразковій справі №240/5401/18, які полягають у такому.

Відсотковий розмір при призначенні пенсії визначаєтьсястаттею 13 Закону №2262-XII на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України. Такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України. Відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону №2262-XII, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії. На момент виникнення спірних правовідносин було установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення.

Законом України від 27.03.2014 №1166-VІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" внесені зміни до статті 13 Закону №2262-XIIта максимальний розмір пенсії змінено до 70% від сум грошового забезпечення.

Саме з урахуванням вказаної редакції Закону №2262-XII відповідач в липні 2022 року провів перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 та обмежив її розмір 70% від суми відповідного грошового забезпечення.

Разом з тим, застосування цього показника до перерахунку пенсії позивача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України. Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону №2262-XII, яка змін не зазнавала, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Відтак, при перерахунку пенсії відповідно достатті 63 Закону №2262-XII на підставі Постанови №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 указаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. При перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії (76%), яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Відтак, здійснюючи перерахунок пенсії ОСОБА_1 у 2022 році з 01.12.2019, відповідачем протиправно застосовано розмір процентної складової грошового забезпечення 70%, а не 76%, що був встановлений при її призначенні.

З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України та правових висновків Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії з 76% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку з 01.12.2019 та зобов'язання відповідача здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 992,40 грн, сплачений згідно з квитанцією від 13.10.2022 №8447-2950-1290-7361 (а.с.5).

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 76% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку з 01 грудня 2019 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» від 16.02.2022 №33/23-2452д у розмірі 76% відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 992,40 грн (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, буд. 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).

Головуючий-суддя Т.М. Димарчук