Справа № 713/2516/22
Провадження №3/713/1442/22
ПОСТАНОВА
іменем України
19.12.2022 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Кириляк А.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Вижницького районного відділу поліції Головного управління поліції України у Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера,-
у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого за ст.173-2 ч.1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Вижницького районного суду Чернівецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серія ВАБ №819372 від 19.11.2022 року відносно ОСОБА_1 за ст.173-2 ч.1 КУпАП.
Перевіривши справу вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не підлягає розгляду Вижницьким районним судом з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.8 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Згідно до положень п.1, 2, 3 ч.1 ст.278 КУпАП, орган (чи посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч.1 ст.276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, розглядаються за місцем його вчинення або за місцем проживання правопорушників.
Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» в Україні утворено 136 нових та ліквідовано існуючі 490 районів.
Вказаний населений пункт до прийняття постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» належав до Кіцманського району Чернівецької області, який віднесений до юрисдикції Кіцманського районного суду Чернівецької області.
Відповідно до ст. 125 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судоустрій в Україні будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Суди утворюються, реорганізуються і ліквідуються законом.
Система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави. Зміна ж адміністративно-територіального устрою може бути лише підставою для перегляду існуючої системи судоустрою в порядку визначеному Конституцією та законами України.
Відповідно, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, кожен місцевий загальний суд продовжує здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Законом України «Про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів від 03.11.2020 року, розділ XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 31, ст. 545 із наступними змінами) доповнено пунктом 3-1 такого змісту, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року". В подальшому, термін здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX) територіальної юрисдикції, продовжено на один рік, але не пізніше 1 січня 2023 року.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення Серія ВАБ №819372 від 19.11.2022 року, місцем вчинення правопорушення є АДРЕСА_1 , місце проживання правопорушника АДРЕСА_1 , тому зазначена справа не підсудна Вижницькому районному суду Чернівецької області.
З огляду на вказані обставини, суд приходить до висновку, підсудність та місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності належить до юрисдикції Кіцманського районного суду Чернівецької області .
Отже, враховуючи вищевикладене, для забезпечення своєчасного, всебічного та повного з'ясування обставин справи, та з метою недопущення порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що є всі законні підстави направити справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.173-2 ч.1 КУпАП, для розгляду за територіальною підсудністю за місцем реєстрації особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Отже, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що є всі законні підстави повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173-2 ч.1 КУпАП, до Вижницького районного відділу поліції Головного управління поліції України, для скерування до належного суду.
Керуючись ст.ст.276, 278, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення за №713/2516/22 провадження №3/713/1442/22 відносно ОСОБА_1 за ст.173-2 ч.1 КУпАП, направити до Вижницького районного відділу поліції Головного управління поліції України, для скерування до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Антоніна КИРИЛЯК