Справа № 711/4883/22
Номер провадження 3/711/1952/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2022 року м.Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Константин В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Черкаській області відносно:
ОСОБА_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
22.09.2022 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №368/23-00-24-05-01 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Згідно з протоколом, ОСОБА_1 , за період діяльності з 01.01.2017 по 28.12.2021, в порушення п. 119.2 ст.119 Податкового кодексу України від 02.10.2010 із змінами та доповненнями допущено: неподання, подання з порушеннями встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, а також суми отриманої суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку.
Вказана справа призначалася до судового розгляду на 17.10.2022 року, на 31.10.2022 року та на 10.11.2022 року.
В судове засідання ОСОБА_1 належним чином викликалася, шляхом надсилання судових повісток, однак до суду не з'явилася, про причини неявки суду не повідомила.
З аналізу положень ст.268 КУпАП вбачається, що під час відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вимоги про обов'язковість присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП не встановлено.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 належним чином повідомлялася про місце і час розгляду справи, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не зверталася, суд повважав за можливе розгляд справи проводити у відсутність ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та долучені до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні встановлено, згідно з витягом з Акту перевірки № 2697/23-00-07-12-01/2683520409 від 22.09.2022 фізична особа - платник податків ОСОБА_1 у період з 01.01.2017 по 28.12.2018 здійснювала придбання товарів (робіт/послуг) на митній території України без податку на додану вартість у фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб - не платників податку на додану вартість.
Таким чином ОСОБА_1 порушила п. 119.2 ст.119 Податкового кодексу України від 02.10.2010 із змінами та доповненнями: «неподання, подання з порушеннями встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, а також суми отриманої суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку».
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.163-4 КУпАП адміністративна відповідальність застосовується, зокрема за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях, ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №368/23-00-24-05-01 від 22.09.2022; витягом з Акту перевірки № 2697/23-00-07-12-01/2683520409 від 22.09.2022; актом відмови від підпису у протоколі про адміністративне правопорушення №856/23-00-24-05-02/2683520409 від 22.09.2022.
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч1 ст.163-4 КУпАП доведена.
Пом'якшуючих чи обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин, судом не встановлено.
З урахуванням обставин та характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушниці, ступеня її вини та наслідки, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції ч.1 ст.163-4 КУпАП, яке буде достатнім для її виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як нею самою, так і іншими особами.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з вимогами ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 40-1, 163-4, 245, 247, 252, 280, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Реквізити для сплати штрафу: (отримувач коштів ГУК у Черкаській області/Код 21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA918999980313030149000023001).
Реквізити для сплати судового збору: (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Суддя: В.М.Константин