ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
19.12.2022 м. ДніпроСправа № 904/3756/22
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Новікова Р.Г., розглянувши клопотання Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі
За позовом 1. Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради м. Жовті Води
2. Жовтоводської міської ради м. Жовті Води
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Енергопрогрес» м. Жовті Води
за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача Комунального підприємства «Жовтоводськтепломережа» Жовтоводської міської ради м. Жовті води
про стягнення на користь Жовтоводської міської територіальної громади в особі Жовтоводської міської ради суми в розмірі 2101177грн.52коп., 3%річних в розмірі 140930грн.97коп., інфляційної складової в розмірі 307078грн.36коп.
Без участі представників учасників справи.
ВСТАНОВИВ: Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради та Жовтоводська міська рада звернулись до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Енергопрогрес» з позовом про стягнення на користь Жовтоводської міської територіальної громади в особі Жовтоводської міської ради суми боргу в розмірі 2101177грн.52коп., 3%річних в розмірі 140930грн.97коп., інфляційної складової в розмірі 307078грн.36коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивачі посилаються на порушення відповідачем рішень Жовтоводської міської ради №768-22(І)/VII від 22.02.2017 та №3732-70/VII від 28.10.2020 в частині розподілу орендної плати до міського бюджету.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 01.11.2022 прийнятий позов до розгляду, відкрите провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 22.11.2022; залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача Комунальне підприємство «Жовтоводськтепломережа» Жовтоводської міської ради.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.11.2022 частково задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Енергопрогрес» від 04.11.2022 про продовження строку надання відзиву у справі №904/3756/22. Продовжено до 22.11.2022 строк надання до суду Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія Енергопрогрес» відзиву у справі №904/3756/22.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 02.12.2022 повернено без розгляду клопотання Жовтоводської міської ради №1/1-1718-01-12 від 01.12.2022.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 22.11.2022 підготовче засідання відкладено до 06.12.2022.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 06.12.2022 задоволено заяву представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи "EasyCon". Підготовче засідання відкладено на 21.12.2022 о 12:00год.
На адресу суду 19.12.2022 надійшло клопотання Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради про участь в судовому засіданні, призначеного на 21.12.2022 о 12:00год., в режимі відеоконфецеренції. Проведення відеоконференції представник позивача-1 просить доручити Жовтоводському міському суду Дніпропетровської області.
Згідно з відбиткою печатки підприємства поштового зв'язку клопотання позивача-1 направлено на адресу суду 12.12.2022.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
З вищезазначених норм права вбачається, що винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
З огляду на наявність у судів технічної можливості, суд задовольняє клопотання позивача-1 про участь в судовому засіданні, призначеного на 21.12.2022 о 12:00год., в режимі відеоконфецеренції.
Керуючись ст.ст. 197, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради про участь в судовому засіданні в режимі відеоконфецеренції.
Доручити проведення відеоконференції Жовтоводському міському суду Дніпропетровської області.
Повідомити учасників справи, що підготовче засідання відбудеться в режимі відеоконференції 21.12.2022 о 12:00год. в приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судових засідань №2 (каб. №1-104, 1-й поверх) за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.
В режимі відеоконференції в Жовтоводському міському суду Дніпропетровської області братиме участь уповноважений представник позивача-1 - Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради.
Копію ухвали направити на адресу Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області та на його електронну адресу (inbox@gv.dp.court.gov.ua).
Ухвала набирає законної сили 19.12.2022 та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Р.Г. Новікова