СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/5111/22
ун. № 759/17362/22
06 грудня 2022 року м. Київ
суддя Святошинського районного суду м. Києва Твердохліб Ю.О., розглянувши матеріали розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Святошинського УП ГУНП у м.Києві, третя особа: Святошинська окружна прокуратура м.Києва про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом зобов'язання скасувати інформацію про викрадення транспортного засобу,
В листопаді 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Святошинського УП ГУНП у м.Києві, третя особа: Святошинська окружна прокуратура м.Києва про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом зобов'язання скасувати інформацію про викрадення транспортного засобу.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.12.2022 р. визначено головуючого суддю Твердохліб Ю.О. та справа передана судді.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Разом з тим, згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»
Частиною 2 статті 20 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Предметом даного спору є зобов'язання відповідача Святошинського УП ГУНП у м.Києві усунути перешкоди у здійсненні права власності шляхом зобов'язання скасувати інформацію про викрадення транспортного засобу.
Вказана вимога заявлена до Святошинського УП ГУНП у м.Києві, яке є державним органом, суб'єктом владних повноважень та пов'язана з його бездіяльністю, а отже відноситься до публічно - правових відносин та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
У відповідності до п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 186 ЦПК України, про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви. До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що подана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та у відкритті провадження слід відмовити.
Згідно з ч. 5 ст.186 ЦПК України відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
З урахуванням положень статей 19, 20 КАС України, спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та підсудний Окружному адміністративному суду м. Києва.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за цивільним позовом ОСОБА_1 до Святошинського УП ГУНП у м.Києві, третя особа: Святошинська окружна прокуратура м.Києва про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом зобов'язання скасувати інформацію про викрадення транспортного засобу.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження разом з матеріалами заяви направити позивачу.
Роз'яснити позивачу право на звернення до Окружного адміністративного суду м. Києва в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Твердохліб Ю.О.