Ухвала від 15.12.2022 по справі 161/17602/22

Справа № 161/17602/22

Провадження № 1-кс/161/6679/22

УХВАЛА
ПРОАРЕШТМАЙНА

м. Луцьк 15 грудня 2022 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про арешт майна, виявленого та вилученого під час проведення огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 12.12.2022, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, виявленого та вилученого 12.12.2022 під час проведення огляду місця дорожньо-транспортної пригоди у період з 20 год. 20 хв. до 21 год. 00 хв., в с. Чаруків по трасі Н-17 на 113 км., а саме: автомобіль марки «Ford Focus», н.з. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 .

З матеріалів клопотання вбачається, що СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022030580002524 від 13.12.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.12.2022, близько 17 год. 30 хв., водій автомобіля марки «Ford Focus», н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рухаючись трасою Н17 в с. Чаруків Луцького району в напрямку м. Луцька, при маневрі обгону автомобіля, на 113 км. траси Н17 здійснив наїзд на велосипедиста ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який вів велосипеда в попутному напрямку по зустрічний смузі руху. Внаслідок ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, 12.12.2022, у період з 20 год. 20 хв. до 21 год. 00 хв., в с. Чаруків по трасі Н-17 на 113 км., слідчим проведено огляд місця дорожньо-транспортної пригоди, у ході якого зафіксовано обставини пригоди, оглянуто та вилучено автомобіль марки «Ford Focus», н.з. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 .

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 власником автомобіля марки «Ford Focus», н.з. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 є ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

13 грудня 2022 року слідчим винесено постанову про визнання речовим доказом автомобіля марки «Ford Focus», н.з. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , та поміщено його для тимчасового зберігання на спеціальний майданчик ЦЗ ГУНП у Волинській області, який знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Ківерцівська, 34.

Оскільки вказаний транспортний засіб, на думку слідчого та прокурора, має важливе значення у даному кримінальному провадженні, з метою збереження речового доказу, його дослідження органами досудового розслідування, проведення відповідних експертиз, а також правомірного утримання, тому звернулися до суду з клопотанням про арешт майна.

В судове засідання прокурор та слідчий не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали до суду заяву про проведення судового засідання за їх відсутності, а тому, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.

Особа - володілець майна ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, щодо клопотання не заперечує.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.

Так, згідно ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частина 1 ст. 170 КПК України передбачає, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для накладення арешту на вищевказаний транспортний засіб, виявлений та вилучений 12.12.2022 під час проведення огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, а тому з метою проведення відповідних експертиз, збереження речового доказу, забезпечення його правомірного утримання та дослідження органами досудового розслідування, на нього слід накласти арешт.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про арешт майна, виявленого та вилученого під час проведення огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 12.12.2022 - задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме: автомобіль марки «Ford Focus», н.з. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 .

Заборонити користуватись та розпоряджатись майном, на яке накладено арешт.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_6 ОСОБА_7

Попередній документ
107896094
Наступний документ
107896096
Інформація про рішення:
№ рішення: 107896095
№ справи: 161/17602/22
Дата рішення: 15.12.2022
Дата публікації: 10.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (13.12.2022)
Дата надходження: 13.12.2022
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОКИДЮК ВЯЧЕСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ПОКИДЮК ВЯЧЕСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ