Ухвала від 15.12.2022 по справі 380/16283/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№ 380/16283/22

ОКРЕМА УХВАЛА

15 грудня 2022 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Мартинюка В.Я.

розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи у м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 14.12.2022 року у справі №380/16283/22 позов задоволено повністю; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо обмеження ОСОБА_1 основного розміру пенсії максимальним розміром з 01.04.2019 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області із 01.04.2019 року перерахувати пенсію ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром, виходячи із розміру грошового забезпечення, зазначеного у новій (оновленій) довідці №с/2342 від 23.07.2021 року, виданій Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення та провести виплату пенсії із урахуванням раніше проведених пенсійних виплат.

Відповідно до ч.1 ст.249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Згідно із ч.1 ст.4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року №5076-VI, з наступними змінами та доповненнями, адвокатська діяльність здійснюється, серед іншого, на принципах законності.

Відповідно до ч.13 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» від 27.04.2021 року №1416-IX (далі - КАС України), положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положення, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), розробляються Державною судовою адміністрацією України та затверджуються Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС).

У газеті «Голос України» від 04.09.2021 року №168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистеми (модулів) ЄСІТС - "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистеми відеоконференцзв'язку.

Абзацом 3 підп.15.17 п.15 ч.1 розділу VII Перехідних положень КАС України, окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх необхідних для її повного функціонування підсистем (модулів) Вища рада правосуддя публікує оголошення у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України.

Таким чином, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС починають офіційно функціонувати з 05.10.2021 року.

Відповідно до ч.6 ст.18 КАС України, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Частина 7 ст.44 КАС України вказує, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до п.10 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС (далі - Положення), адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.

Абзацом 2 ч.8 ст.18 КАС України передбачено, що особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не визначено цим Кодексом.

Згідно до п.16 розділу ІІІ Положення процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом.

Беручи до уваги вищенаведене, з 05.10.2021 року адвокати зобов'язані зареєструвати свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку та вчиняти процесуальні дії виключно в електронній формі.

Проте, всупереч викладеному, у матеріалах справи відсутні відомості щодо реєстрації адвоката ОСОБА_2 в ЄСІТС.

Крім того, як вбачається із матеріалів справи даний позов підписано представником позивача адвокатом ОСОБА_2, а його повноваження на представництво інтересів позивача підтверджуються свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю серії ЛВ №001213 від 26.10.2018 року та ордером на надання правничої (правової) допомоги.

Враховуючи те, що адвокат ОСОБА_2 не зареєстрований в ЄСІТС та подає процесуальні документи без використання власного кваліфікованого електронного підпису, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для постановлення окремої ухвали з метою вжиття заходів для усунення причин та умов, які сприяли порушенню закону.

При цьому, окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, слід надіслати Раді адвокатів Львівської області.

Керуючись ст.ст. 248, 249, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Вжити заходи щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню адвокатом ОСОБА_2 вимог Закону.

Окрему ухвалу направити Раді адвокатів Львівської області (адреса: м.Львів, вул.Володимира Винниченка, 6/8, 79008; електронна адреса: lviv.rada.adv@i.ua).

Про вжиті заходи повідомити Львівський окружний адміністративний суд не пізніше тридцяти днів після надходження окремої ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Я.Мартинюк