Справа № 338/1230/22
13 грудня 2022 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценко О. О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 ,
за с.122-2, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
21 листопада 2022 року о 13 год 24 хв, ОСОБА_1 на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів 285+700 км, керуючи транспортним засобом марки «Renault Scenic», державний номерний знак НОМЕР_1 , не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яка проводилася завчасно поданою катафотом та дублювалась за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольорів шляхом переслідування, чим порушив п.2.4 Правил дорожнього руху. Транспортний засіб був зупинений на автодорозі Н-069 Мукачево-Львів 287+300 км дороги.
Крім того, 21 листопада 2022 року о 13 години 24 хвилин, ОСОБА_1 на автодорозі Мукачево-Львів Н-09 285+700 км, керував транспортним засобом марки «Renault Scenic», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку, у присутності двох свідків, із застосуванням приладу Drager 6810", тест №5716, результат огляду 2,38 ‰.
В суді ОСОБА_1 фактичних обставин справи не оспорював. Зазначив, що дійсно 21 листопада 2022 року приблизно о 13 годині 24 хвилин на автодорозі Мукачево-Львів Н-09, керував автомобілем марки «Renault Scenic». Патрульну машину не помітив, а коли у нього виникла необхідність зупинитися, з'їхав на обочину дороги і уже через незначний проміжок часу до нього під'їхали працівники поліції. Під час спілкування з останніми йому було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння із застосуванням приладу "Drager". Під час огляду було встановлено факт перебування його в стані алкогольного сп'яніння. Із вказаним результатом огляду він був згоден.
Частина 1 ст. 122-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Пунктом 2.9 "а" Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Порядок проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, регламентований статтею 266 КУпАП та здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".
Згідно зі ст. 266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
В ході розгляду справи встановлено, що визначену чинним законодавством процедуру проведення огляду водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду дотримано, результати огляду на стан сп'яніння особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, не оскаржувалися.
Крім визнання вини ОСОБА_1 його вина у вчиненні інкримінованих адміністративних правопорушень доводиться сукупністю досліджених та перевірених у справі доказів, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №031140 від 21 листопада 2022 року, відповідно до якого цього числа о 13 год 24 хв, ОСОБА_1 на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів 285+700 км, керуючи транспортним засобом марки «Renault Scenic», державний номерний знак НОМЕР_1 , не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яка проводилася завчасно поданою катафотом та дублювалась за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольорів шляхом переслідування, чим порушив п.2.4 Правил дорожнього руху. Транспортний засіб був зупинений на автодорозі Н-069 Мукачево-Львів 287+300 км дороги;
- даними постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАД 704491 від 21 листопада 2022 року відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення передбачені ч. 2 ст. 122, ч. 1 ст. 126 КУпАП.
- матеріалами відеофіксації, які долучені до матеріалів справи;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №031139 від 21 листопада 2022 року, відповідно до якого цього числа о 13 години 24 хвилин, ОСОБА_1 на автодорозі Мукачево-Львів Н-09 285+700 км, керував транспортним засобом марки «Renault Scenic», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку, у присутності двох свідків, із застосуванням приладу Drager 6810", тест №5716, результат огляду 2,38 ‰. В графі для пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зазначено: "випив 100 грам їхав по тестя";
- роздруківкою з принтера приладу "Alcotest Drager 6810", номер тесту 5716, з якої видно, що вміст алкоголю в крові ОСОБА_1 станом на 21.11.2022 о 13:50, становив 2,38 ‰;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого результат огляду на стан сп'яніння 2,38‰, ОСОБА_1 з результатом огляду погодився, про що свідчить його підпис в акті;
- направленням водія транспортного засобу на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 21 листопада 2022 року;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про проходження ОСОБА_1 перевірки на визначення стану алкогольного сп'яніння за допомогою приладу "Драгер". Результат тесту показав 2,386 ‰;
- диском із відеозаписом події яким підтверджується, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проведено у встановленому законом порядку за допомогою приладу "Alcotest Drager 6810", результат - 2,38 ‰. З вказаним результатом водій погодився;
- свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, яким підтверджується правомірне використання працівниками поліції газоаналізатора "Drager" Alcotest 6810.
Зазначені вище докази вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Дослідивши зібрані у справі докази, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП, оскільки він, керуючи транспортним засобом, не виконав вимогу поліцейських про зупинку транспортного засобу. Також в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, не встановлено.
Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених правопорушень та особу порушника, беручи до уваги обставини справи, вважаю, що до ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-2, ч.1 ст. 130 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, яке є необхідне і достатнє для попередження нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП, та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., який слід стягнути на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач ГУК в Ів-Фр.об./Ів.-Фр.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496,20 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 та направити для організації виконання відділенню поліції №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя: