Справа № 761/16562/22
Провадження № 1-кс/761/9180/2022
01 вересня 2022 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого детектива першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , внесеного по кримінальному провадженню за №42022000000000634 від 26.05.2022, за ознаками вчинення ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Старший детектив першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення посягань на функціонування економіки держави управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням посягань на функціонування економіки держави Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 26.05.2022, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022000000000634 від 26.05.2022 за ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », діючи за попередньою змовою із невстановленими особами, яким підконтрольні компанії-нерезиденти «FANLO HOLDINGS LIMITED» (Кіпр), «LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD» (Кіпр) та Нафтова Компанія «Лукойл» (РФ), упродовж 2017?2021 років не включено до складу фінансового результату та об'єкту оподаткування податком на прибуток вартість списаної кредиторської заборгованості за наступними угодами: угоди про надання поновлювальної позикової лінії № A201103185 від 15.09.2011, укладеної ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та компанією-нерезидентом « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на підставі угоди про надання позики № A201104216 від 06.12.2011, укладеної між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та компанією-нерезидентом « ІНФОРМАЦІЯ_2 », угоди про відступлення права вимоги, укладеної 07.02.2017 між LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD та технічною компанії-нерезидента « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також додаткової угоди № 8 від 21.07.2017 до угоди про надання поновлювальної позикової лінії № A201103185 від 15.09.2011, укладеної між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та компанією-нерезидентом « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та додаткової угоди № 2 від 21.07.2017 до угоди про надання позики № A201104216 від 06.12.2011, укладеної між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та компанією-нерезидентом « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в результаті чого занизили податок на прибуток на загальну суму 2 279 932 957 грн.
Крім того, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) у період 2017?2020 років за результатами проведених експортно-імпортних операцій занизили об'єкт оподаткування з податку на прибуток на загальну суму 521 660 943 грн, тобто умисно ухилились від сплати податку на прибуток в особливо великих розмірах».
Також, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) в період з 01.07.2018 по 31.05.2022 у документах бухгалтерського обліку та податкової звітності товариства відображено фіктивні правочини з постачання товарно-матеріальних цінностей в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_2 ) та не включено до складу фінансового результату та об'єкту оподаткування податком на прибуток суми коштів у розмірі 655 116 583 грн, отриманих від зазначеного товариства, внаслідок чого занизили податок на прибуток на суму 98 267 487 грн.
Водночас установлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період з 01.07.2018 по 31.05.2022 з метою формування штучного податкового кредиту з ПДВ відобразили у бухгалтерському обліку фіктивні фінансово-господарські операції щодо придбання товарів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), які в свою чергу в податковому обліку відобразили придбання цих товарів у підприємств з ознаками ризиковості, що свідчить про безтоварність проведених операцій, внаслідок чого занизили податкові зобов'язання з податку на додану вартість на суму 83 215 351 грн.
Також встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за попередньою змовою із невстановленими особами, яким підконтрольні компаніі?-нерезиденти « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (Кіпр) та ІНФОРМАЦІЯ_9 » (РФ), упродовж 2021 року під час сплати на підставі зовнішньоекономічних контрактів A201103185 від 15.09.2011, A201104216 від 06.12.2011, LFA-018/2008 від 29.04.2008 коштів на загальну суму маи?же 200 млн дол США на рахунки нерезидента « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (Кіпр), порушено вимоги Податкового кодексу Украі?ни, а саме - при виплаті процентних доходів нерезиденту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( ІНФОРМАЦІЯ_10 ) платником неправомірно застосовано пільги по оподаткуванню, що передбачені угодою між Урядом Украі?ни і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвіи?ного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи, внаслідок чого ухилились від сплати податку з доходів нерезидентів в загальніи? сумі понад 500 млн грн.
Так, 15.09.2011 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD (Кіпр) укладено Угоду про надання поновлювальної позикової лінії № А201103185 (зареєстровано в НБУ № 09-204/17237 від 03.10.2011, реєстраційне свідоцтво № НОМЕР_7 ) з додатковими угодами (місце укладання - м. Калуш, Україна), відповідно до умов якої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надано поновлювальну позикову лінію (позику), яка буде використана на фінансування потреб в оборотному капіталі та загальний обсяг якої (з урахуванням усіх додаткових угод про збільшення розміру позики) склав 663 109 831,86 доларів США.
Також 06.12.2011 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD (Кіпр) укладено Угоду про надання поновлювальної позикової лінії № А201104216 (зареєстровано в НБУ №09-204/23077 від 26.12.2011, реєстраційне свідоцтво № НОМЕР_8 ) з додатком та додатковими угодами, відповідно до умов якої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надано поновлювальну позикову лінію (позику), яка буде використана на фінансування потреб в оборотному капіталі та загальний обсяг якої (з урахуванням усіх додаткових угод про збільшення розміру позики) склав 221 750 794,27 доларів США.
Установлено, що LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD (Кіпр) для фінансування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримано кредитні кошти від пов'язаних осіб - материнських компаній LUKOIL FINANCE LIMITED (Гібралтар) та LUKOIL INTERNETIONAL LIMITED (Британські Віргінські острови), з якими відсутні конвенція про уникнення подвійного оподаткування та які разом з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (до 2017 року) і його кредитором - компанією LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD входили до групи компаній країни-агресора рф LUKOIL.
Упродовж 2012-2017 років основні виробничі потужності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зупинено у зв'язку з несприятливою кон'юнктурою цін на ринку сировини та готової продукції, унаслідок чого підприємство було неплатоспроможним щодо повернення отриманої позики та сплати нарахованих відсотків по них.
Таким чином, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », діючи за попередньою змовою із невстановленими особами, яким підконтрольні компанії-нерезиденти «FANLO HOLDINGS LIMITED» (Кіпр), « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Кіпр) та Нафтова Компанія « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (РФ), упродовж 2017-2021 років не включено до складу фінансового результату та об'єкту оподаткування податком на прибуток вартість списаної кредиторської заборгованості в результаті чого занизили податок на прибуток на загальну суму 2 279 932 957 грн.
Крім того, за 2015 - 2020 роки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » подано звіти про контрольовані операції (далі - КО) на суму - 20 761 млн грн, у тому числі нарахування відсотків за позикою - 4 337,6 млн грн, експорт власної продукції та імпорт сировини - 16 423,4 млн гривень.
Протягом 2015 - 2020 років ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснювало експорт власної продукції та імпорт сировини на 68 901 370 млн грн, з яких 25 % - це КО.
КО є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема:
господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами - нерезидентами;
господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ);
господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого КМУ.
При цьому, встановлено, що у період 2017-2020 років в майже усіх проведених ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » експортно-імпортних операціях контрагенти-нерезиденти виступали у якості лише посередників, а не кінцевих споживачів товару.
Крім того, за результатами порівняльного аналізу цін КО з цінами, наявними у відкритих джерелах інформації - ІНФОРМАЦІЯ_12 та Argus встановлено, що ціни згідно з п.п. 39.3.2.3 п.п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 ПКУ в окремих поставках не відповідають принципу «витягнутої руки». Тобто, ціни при експорті є нижчими ніж мінімальний показник відповідного котирування в базах даних, а при імпорті, навпаки, є вищими за максимальний показник.
Викладене свідчить про те, що метою взаємодії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з контрагентами-нерезидентами, що виступають в КО лише у ролі посередників між виробником і кінцевими споживачами, є перенесення прибутку до низькоподаткових юрисдикцій.
Таким чином, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період 2017-2020 років за результатами проведених експортно-імпортних операцій занижено об'єкт оподаткування з податку на прибуток на загальну суму 521 660 943 грн, у тому числі за 2017 рік - 70 057 825 грн, за 2018 рік -176 213 155 грн, за 2019 рік - 46 464 062 грн, за 2020 рік - 228 925 902 гривень, що свідчить про вчинення вказаними особами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Вищевказані порушення, серед інших матеріалів кримінального провадження підтверджуються висновком аналітичного дослідження про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), FANLO HOLDINGS LIMITED (Кіпр), LUKOIL INVESTMENTS CYPRUS LTD (Кіпр), LUKOIL FINANCE LIMITED (Гібралтар) та LUKOIL INTERNETIONAL LIMITED (Британські Віргінські острови) щодо наявності ознак правопорушень, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.01.2015 по 31.12.2021, а також висновком аналітичного дослідження від 12.07.2022 Департаменту запобігання фінансовим операціям, пов'язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом ДПС про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), наявності ознак правопорушень, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.01.2015 по 31.05.2022 та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
На цей час стороною обвинувачення у порядку, передбаченому ст. 91 КПК України, здійснюється збирання, перевірка та оцінка доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
З метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування кримінального провадження, зокрема для отримання відомостей з речей і документів, які можуть бути використані як докази у вказаному провадженні, слідчий вказує на те, що виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_9 , АДРЕСА_1 ) та її регіональних (територіальних) підрозділів.
У судове засідання старший детектив першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 не з'явився, про розгляд клопотання повідомлявся належним чином, однак, слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, одночасно підтримавши його в повному обсязі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, в судове засідання не з'явився, про розгляд клопотання повідомлявся належним чином.
Разом з тим, згідно положень ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що воно підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Згідно вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У відповідності з вимогами ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так, подане до суду клопотання слідчого відповідає вимогам, регламентованим ч. 2 ст. 160 КПК України.
Як вбачається з долучених до клопотання документів, слідчим не доведено наявність обставин, якими законодавець передбачає можливість вилучення оригіналів документів, зазначених в клопотанні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що надання завірених належним чином копій даних документів буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що зазначеними документами володіє ІНФОРМАЦІЯ_14 , а отримані документи, можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження за № 42022000000000634, як докази факту протиправних дій, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 91-93, 159-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого детектива першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , внесеного по кримінальному провадженню за № 42022000000000634 від 26.05.2022, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, - задовольнити частково.
Зобов'язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_9 , АДРЕСА_1 ) та її регіональних (територіальних) підрозділів, надати старшому детективу першого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , а також слідчим у кримінальному провадженні - детективам (старшим детективам) Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до документів та можливість вилучити їх копії щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період часу з 01.01.2015 по 18.08.2022, зокрема:
-документи в яких містяться відомості щодо списання у 2016 році кредиторської заборгованості за угодами про надання поновлювальної позикової лінії № А201103185 від 15.09.2011, укладеної між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та компанією-нерезидентом Lukoil Investments Cyprus LTD» (Кіпр), та № А201104216 від 06.12.2011, укладеної між цими ж компаніями;
-службова записка Департаменту трансфертного ціноутворення від 02.06.2022 №42/99-00-23-03-01-08 по взаємовідносинах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з нерезидентами АДРЕСА_2 ; документація з трансфертного ціноутворення по всім контрольованим операціям ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 роки;
-інформація з ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІНФОРМАЦІЯ_12 у вигляді витягів або скрин-шотів з цих баз даних, що наведена у тексті Висновку аналітичного дослідження від 15.06.2022 №39/99-00-08-03-20/33129683;
-реєстраційні картки з відображенням архівних даних (з відомостями стосовно засновників, директорів, бухгалтерів та адрес їх реєстрації, відомостей про відкритті рахунки у банківських установах (банк в якому відкритий рахунок, номер рахунка, код ЄРДПОУ, МФО банка та інше) та іншої інформації);
-інформація стосовно усіх працевлаштованих осіб (із зазначенням ПІБ, посади, контактних даних, місця реєстрації та проживання, дати працевлаштування та інше);
-інформація щодо засновників, директорів, бухгалтерів, а саме: чи зазначені останні ще як засновники, директори, бухгалтери в інших юридичних особах з наданням по встановленим підприємствам реєстраційних даних (дата реєстрації, адреса СГД, анкетні данні та паспортні данні, адреси реєстрації інших директорів та засновників, інформації щодо відкритих та закритих банківських рахунків);
-відомості, з яких електронних скриньок та ІР-адрес здійснюється подача податкової звітності та реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також інформації щодо інших підприємств, які теж відправляли податкову звітність та реєстрували податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних з встановлених електронних скриньок та ІР-адрес у зазначений період;
-відомості щодо зареєстрованих та отриманих податкових накладних (дата ПН, № ПН, ЄДРПОУ постачальника, ЄДРПОУ покупця, опис товару, код УКТЗЕД, кількість товару, вартість за одиницю товару, вартість без ПДВ, сума ПДВ) на електронних носіях;
-звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
-повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність;
-податкові декларації з ПДВ та Додатків № 5 до декларацій з ПДВ, декларацій з податку на прибуток, податкових декларацій з плати за землю, рентної плати, податкових розрахунків сум доходу;
-відомості щодо осіб, які отримували дохід із зазначенням П.І.П., ідентифікаційного номеру, адреси реєстрації, а також інші джерела їх доходів, якщо такі мають місце, із відображенням кодів ДПІ та наявні відомості щодо відкритих/закритих розрахункових рахунків, з зазначенням коду МФО банківської установи;
-відомості щодо підстав одержання вказаним підприємством бюджетного відшкодування ПДВ, у тому числі за наслідками зовнішньоекономічної діяльності;
-копії актів перевірок з додатками, в тому числі (аналітичні довідки, зустрічні звірки, позапланові, камеральні перевірки) на паперових та електронних носіях, наказів на призначення перевірок (з зазначенням стану оскарження податкових рішень-повідомлень, в разі наявності останніх).
У задоволенні іншої частини клопотання відмовити .
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Роз'яснити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи, що у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
При виконанні даної ухвали слідчий, в порядку ч. 2 та ч. 3 ст. 165 КПК України, зобов'язаний пред'явити особам, у володінні яких знаходяться речі і документи, її оригінал та вручити копію, та залишити опис документів, які були вилучені, а особи, у володінні яких знаходяться речі та документи, в порядку ч. 4 ст. 165 КПК України, мають право вимагати залишення їм копій вилучених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, між тим, відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя