14 грудня 2022 рокуЛьвівСправа № 380/7873/22 пров. № А/857/13229/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Пліша М.А.,
суддів Ніколіна В.В., Большакової О.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2022 року (головуючий суддя Кузан Р.І., м. Львів) по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними,-
ОСОБА_1 звернувся в суд першої інстанції з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просив визнати протиправними дії відповідача, щодо проведення з 01.04.2019 перерахунку пенсії у відповідності до довідки № С/5025 від 07.09.2021 наданої Міністерством оборони України Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки - в розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення та обмеження розміру пенсії максимальним розміром пенсії; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату, без обмежень максимальним розміром пенсії та у розмірі 89% пенсії від грошового забезпечення на підставі довідки № С/5025 від 07.09.2021 наданої Міністерством оборони України Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, з урахуванням раніше проведених виплат з 01.04.2019.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2022 року позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення відсотків пенсії ОСОБА_1 з 89% до 70% від грошового забезпечення та обмеження виплати нарахованої суми пенсії максимальним розміром. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № С/5025 від 07.09.2021, виходячи з розміру 89% грошового забезпечення без обмеження максимальним розміром пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, вважає, що таке прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати і постановити нове, яким відмовити у позові.
В апеляційній скарзі зазначає, що Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 року у справі № 380/18717/21 позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у 6 перерахунку та виплаті пенсії у відповідності до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення від 07 вересня 2021 року №С/5025, у відповідності до вимог статей 43, 51, 52, 55, 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 року основного розміру його пенсії. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області з 01.04.2019 року перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, у відповідності до вимог статей 43, 51, 52, 55, 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», у відповідності до довідки про розмір грошового забезпечення від 07 вересня 2021 року №С/5025 з урахуванням вже виплаченої пенсії. В іншій частині у задоволенні позову відмовлено.
Головним управління Пенсійного фонду України у Львівській області рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 року у справі № 380/18717/21 виконано та проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.04.2019 на підставі довідки від 07 вересня 2021 року №С/5025.
Підсумок пенсії з надбавками від сум грошового забезпечення становить 22016,75 грн.
З урахуванням обмеження максимальним розміром пенсії, розмір пенсії виплати становить 19340,00 грн.
Таким чином, дане судове рішення виконане Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області в межах покладених судом зобов'язань та відповідно до чинного на момент виконання судового рішення законодавства.
Під час призначення (перерахунку) пенсії застосовуються нормативно - правові акти, які діють на дату з якого призначається (перераховується) пенсія.
Зокрема, застосовано Закон України від 27.03.2014 № 1166-УІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким було внесено зміни в Закон - 2262.
Згідно зі статтею 13 Закону - 2262 (в редакції діючої на час виконання рішення суду) максимальний розмір пенсії за вислугу років, обчислений за нормами цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до І категорії, - 100 %, до II категорії - 95 %.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області правомірно врахувало при перерахунку пенсії на виконання рішення суду, розмір 70 % грошового забезпечення позивача, оскільки на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії з 01.04.2019 року Законом - 2262 встановлений максимальний розмір пенсії 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
Зміни в статтю 13 Закону - 2262 законодавцем не внесені.
Окрім цього зазначає, що Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-УІ (далі Закон - 3668), який набрав чинності з 01.10.2011:
- внесено зміни у статтю 43 Закону - 2262 (підпункт 8 пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону - 3668), зокрема, частину п'яту цієї статті викладено в такій редакції: «максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».
В статтю 43 Закону - 2262 Законом України № 1080-УІІІ від 12.04.2016 вносилися зміни (статтю 43 після частини третьої доповнено двома новими частинами), відповідно до яких наведена вище частина п'ята статті 43 Закону - 2262 з 06.05.2016 (з дати набрання чинності Закону 1080-УІІІ) стала частиною сьомою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частин статті, що регламентувала обчислення пенсій особам з числа військовослужбовців.
Стосовно Рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 (далі Рішення № 7-рп), зазначаємо наступне.
Рішенням № 7-рп визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону - 2262 зі змінами, а саме:
- частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Водночас, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, який набрав чинності з 01.01,2017, внесені зміни у частину сьому статті 43 Закону 2262 слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».
Отже, Рішенням № 7-рп положення Закону - 2262, які визнані неконституційними, обмежені конкретним часовим періодом (з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року), та не підлягають застосуванню до спірних правовідносин, оскільки такі стосуються обмеження розміру пенсії позивача за період, що розпочався з 01.04.2019.
З 01.01.2018 відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону-2262 максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
У рішенні «Великода проти України» від 03.06.2014 Європейський суд з прав людини зазначив, що законодавчі норми можуть змінюватися, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінено державою, зокрема через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.
Регулювання розмірів та порядку здійснення виплат регулюється нормами законодавства.
Межі розмірів пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, у майбутньому можуть змінюватись з врахуванням норм законодавства та обставин пенсійного забезпечення конкретної особи, а формулювання щодо перерахунку пенсії «без обмежень максимальним розміром» не може бути для позивача запобіжником від змін в законодавстві у сфері пенсійного забезпечення.
У абзаці 10 п. 2.1 Рішення від 26 грудня 2011 року № 1-42/2011 Конституційний Суд України також відзначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.
Крім того, апелянт зазначає, що Верховний Суд у складі палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 24.06.2020 у справі № 580/234/19 дійшов висновку про необхідність відступити від правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду у справі № 360/1428/17.
Верховним Судом зазначено наступне: «наведені в пункті 2 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 3668-VI норми є спеціальними, оскільки їх дія розповсюджується на окрему групу суб'єктів, яка обумовлена певними особливостями (зокрема, осіб, пенсія яким призначена до набрання чинності цим законом), в яких розмір пенсії перевищує максимальний розмір пенсії.
Судова колегія Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду зазначає, що положення цього пункту спрямовані на врегулювання питань, які виникають у зв'язку із застосуванням Закону № 3668-УІ щодо осіб, права яких внаслідок такого застосування могли підлягати звуженню. У зв'язку з цим положення пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 3668-УІ, а саме - усі його чотири абзаци, застосовуються у системному зв'язку між собою».
Окрім цього, Верховний Суд зазначає, що на осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно - правових актів, вказаних у ст. 2 Закону - 3668, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений даним Законом, поширюються приписи законодавства на час здійснення такого перерахунку.
При цьому, розмір пенсії ОСОБА_1 перевищив максимальний розмір з 01.04.2019, тобто, внаслідок проведення перерахунку пенсії на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 року у справі № 380/18717/21.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи, та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ. Пенсія за вислугу років призначена позивачу з 10.12.2003 виходячи з вислуги років - 33 роки у розмірі 85% грошового забезпечення.
З 01.05.2018 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 у зв'язку зі зміною грошового забезпечення на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30.08.2017 та постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018, виходячи з основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 у справі №380/2337/20 позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задоволено частково. Визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області щодо встановлення позивачу пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення за вислугу 33 роки. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії у розмірі 89% грошового забезпечення за вислугу 33 роки, починаючи з 01.01.2018, та сплатити її одноразово однією сумою з урахуванням уже виплаченої пенсії.
На виконання вищезазначеного рішення, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області здійснено перерахунок основного розміру пенсії позивача виходячи з 85% суми грошового забезпечення.
07.09.2021 Львівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки позивачу видано довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 №С/5025.
Позивач звернувся із заявою до відповідача, у якій просив провести перерахунок його пенсії згідно довідки Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № С/5025 від 07.09.2021.
Відповідач листом №1300-5203-8/94049 від 22.10.2021 відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі згаданої довідки про розмір його грошового забезпечення.
Вказані обставини встановлено рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 у справі № 380/18717/21, яке набрало законної сили 01.02.2022, відтак такі відповідно до положень ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають доказуванню при розгляді цієї справи.
Така поведінка Головного управління ПФУ у Львівській області зумовила повторне звернення позивача з відповідною позовною заявою до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 у справі №380/18717/21 позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії у відповідності до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення від 07 вересня 2021 року №С/5025, у відповідності до вимог статей 43, 51, 52, 55, 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 року основного розміру його пенсії. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області з 01.04.2019 року перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, у відповідності до вимог статей 43, 51, 52, 55, 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 року №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, у відповідності до довідки про розмір грошового забезпечення від 07 вересня 2021 року №С/5025 з урахуванням вже виплаченої пенсії.
18.02.2022 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 у справі №380/18717/21 здійснило перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № С/5025 від 07.09.2021 № 68 від 30.03.2021 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 у відповідності до положень Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704 в розмірі 70% грошового забезпечення з урахуванням максимального розміру пенсії.
Основний розмір пенсії позивача з 01.04.2019 становить - 22016,75 грн. з урахуванням максимального розміру - 19340,00 грн.
На звернення позивача щодо перерахунку пенсії відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.12.2021 у справі №380/18717/21, Головне управління пенсійного фонду у Львівській області повідомило листом від 08.04.2022, що вказаним рішенням на відповідача не покладено зобов'язань щодо обчислення пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 89% сум грошового забезпечення.
Розглядаючи спір, суд першої інстанції вірно врахував, що відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Законами України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI від 08.07.2011 (далі - Закон № 3668-VI) та «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII від 27.03.2014 (далі - Закон № 1166-VII) внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, якими встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Верховний Суд у рішенні від 04.02.2019 у зразковій справі № 240/5401/18 зазначив, що внесені Законом № 3668-VІ та Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, є норми статті 63 Закону № 2262-ХІІ, яка не зазнала змін у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-VІ та Закону № 1166-VII.
Також, судом правильно враховано, що згідно з ч. 1 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Положення ст. 43 Закону № 2262-ХІІ про те, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, доповнена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №848-VIII.
Вказана норма в цілому визнана неконституційною відповідно до рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016.
Згідно з пунктом 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, зокрема частина сьома статті 43 Закону № 2262-ХІІ втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, з 20.12.2016 відсутня частина сьома статті 43 в Законі № 2262-ХІІ.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01.01.2017, у частині сьомій статті 43 Закону № 2262-ХІІ слова і цифри у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року замінено словами і цифрами по 31 грудня 2017 року.
Отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Саме такий правовий висновок у подібних правовідносинах викладений у постанові Верховного Суду від 12.03.2019 у справі № 522/3049/17, який відповідності до вимог частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд враховує до спірних правовідносин при вирішенні даної справи.
Також, судом першої інстанції, вирішуючи питання про застосування Закону № 2262-ХІІ у часі, вірно враховано, що згідно з статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.
А відтак, частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ, якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, дії органу Пенсійного фонду України щодо обмеження призначення позивачу пенсії максимальним розміром є протиправними.
З огляду на це, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про задоволення позовних вимог.
Суд апеляційної інстанції, також погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність достатніх підстави для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у вказаній адміністративній справі.
Виходячи із зазначеного вище суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 322, ст. 325, ст. 329 КАС України, суд, -
апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2022 року по справі №380/7873/22- без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя М. А. Пліш
судді В. В. Ніколін
О. О. Большакова