Постанова від 13.12.2022 по справі 580/2190/22

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 580/2190/22 Суддя першої інстанції: Гаврилюк В.О.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2022 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача - Горяйнова А.М.,

суддів - Файдюка В.В. та Шелест С.Б.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22 липня 2022 року, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Черкаській області щодо відмови в наданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Черкаській області підготувати та надати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою, встановленою чинним законодавством України) за посадою заступника начальника управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Черкаській області за грудень 2019 року з урахуванням таких складових: посадового окладу - 3400 грн 00 коп, окладу за званням полковник поліції - 2200 грн 00 коп, надбавки за стаж - 2520 грн 00 коп, надбавки за специфічні умови проходження служби - 6090 грн 00 коп, премії - 18313 грн 75 коп.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 22 липня 2020 року у задоволенні вказаного адміністративного позову було відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. Свої вимоги обґрунтовує тим, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального і процесуального права. Скаржник вказує на те, що починаючи з 19 листопада 2019 року йому може бути видано нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за будь-який місяць або станом на будь-яку дату, якщо в цей період відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені нові види грошового забезпечення. ОСОБА_1 наголошує на тому, що з грудня 2019 року відбулося підвищення грошового забезпечення за рахунок введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме - надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, які мають постійний характер.

Головне управління Національної поліції в Черкаській області подало відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначило, що з дня виходу позивача на пенсію нормативно-правовий акт про підвищення грошового забезпечення поліцейським не приймався. Скаржник наполягає на тому, що надбавка за специфічні умови проходження служби ОСОБА_1 не виплачувалася, а розмір премії залежить від особливостей проходження служби в кожному окремому місяці, у зв'язку з чим зміна розміру вказаних додаткових видів грошового забезпечення поліцейських не впливає на розмір пенсії позивача. Відповідач також просить врахувати, що не він не отримував від Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, а також не отримував відповідних заяв від позивача.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22 липня 2022 року - без змін, виходячи із такого.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи та неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Судом апеляційної інстанції встановлено та сторонами справи не заперечується, що наказом начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 02 березня 2018 року № 78 о/с ОСОБА_1 було звільнено зі служби в поліції через хворобу відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію». Позивач був звільнений з посади заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та з 03 березня 2018 року отримує пенсію, призначену у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

У січні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Національної поліції в Черкаській області із заявою, в якій просив повідомити розмір грошового забезпечення заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку за грудень 2019 року, в якій зазначити розміри (суми): посадового окладу; окладу за спеціальним званням; процентної надбавки за вислугу років; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Головне управління Національної поліції в Черкаській області листом від 15 лютого 2022 року № 29/В-17 повідомило позивача, що грошове забезпечення заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку у грудні 2019 року становило від 28376 грн 25 коп до 31707 грн 81 коп та складалося з: посадового окладу у сумі 3400 грн 00 коп; окладу за спеціальним званням (старший лейтенант поліції, підполковник поліції) у сумі від 1600 грн 00 коп до 2200 грн 00 коп; надбавки за стаж служби в поліції (від 15% до 45%) у сумі від 750 грн 00 коп до 2520 грн 00 коп; надбавки за специфічні умови проходження служби (75%) у сумі від 4312 грн 50 коп до 6090 грн 00 коп; премії (від 116,1% до 182,0%) у сумі 1від 16497 грн 81 коп до 18313 грн 75 коп.

Також позивач 21 лютого 2022 року звернувся до Головного управління Національної поліції в Черкаській області із заявою про виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за грудень 2019 року.

Листом від 04 березня 2022 року № 37/В-46 позивача було повідомлено, що після його звільнення зі служби в поліції до моменту звернення з відповідною заявою будь-яких змін до грошового забезпечення поліцейських внесено не було, тому немає підстав для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Не погоджуючись із такими діями Головного управління Національної поліції в Черкаській області, ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , суд першої інстанції виходив із того, що з 19 листопада 2019 року - дня набрання законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у справі № 826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 та відповідно до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

На переконання суду першої інстанції, відповідна довідка має бути видана з урахуванням грошового забезпечення саме станом на листопад 2019 року, а твердження позивача про необхідність видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2019 року є необґрунтованими.

Колегія суддів в цілому погоджується із висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , адже він знайшов своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи.

Першочергово колегія суддів звертає увагу на те, що необхідність отримання від Головного управління Національної поліції в Черкаській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2019 року ОСОБА_1 пов'язує із необхідністю проведення перерахунку раніше призначеної йому пенсії.

Правовий зв'язок між обов'язком роботодавця видати таку довідку та правом особи на перерахунок пенсії був предметом дослідження Верховним Судом у межах зразкової справи № 825/506/18 (Пз/9901/16/18). У межах цієї справи суди перевіряли правомірність дій органів прокуратури щодо відмови у видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії, однак сформульовані в рішенні Верховного Суду від 22 березня 2019 року, що залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23 жовтня 2019 року, правові висновки є актуальними також для спору, що виник між ОСОБА_1 та Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області.

Позиція Верховного Суду у зазначеній справі полягає, зокрема, в такому:

- якщо непрацюючий пенсіонер органів прокуратури звертається до органу прокуратури із заявою видати довідку відповідної форми та змісту про заробітну плату, необхідну для перерахунку пенсії за вислугу років, за умови, коли закон про право, форми і види пенсійного забезпечення на час звернення із заявою не передбачає підстав, умов та порядку перерахунку пенсії і у зв'язку з цим не встановлює загальнообов'язкових положень про форму, зміст і механізм її видання, відмова органу прокуратури видати таку довідку не є протиправною;

- якщо пенсіонер органів прокуратури просить видати довідку про заробітну плату за умови, коли матеріальний закон про право, форми і види пенсійного забезпечення передбачає право, підстави, розмір та види складових перерахунку пенсії, але не унормовує порядок видачі довідки про заробітну плату, відмова у видачі такого документа із посиланням на відсутність нормативного акту про порядок і умови видачі довідки має визнаватися протиправною, оскільки право на перерахунок пенсії не може і не має залежати від механізму його реалізації;

- якщо на час звернення закон не встановлює права на перерахунок пенсії за вислугу років і не передбачає обов'язку надання довідки про заробітну плату, орган прокуратури не може видавати довідки довільної форми чи за аналогією з іншими нормативними актами, оскільки відсутність законної мети, для якої витребовується довідка, унеможливлює використання будь-якого із засобів для її досягнення.

Отже, для правильного вирішення спору, що виник між сторонами цієї справи, належить встановити, чи передбачав матеріальний закон право на перерахунок пенсії з урахуванням відомостей, які ОСОБА_1 просив зазначити у довідці про грошове забезпечення.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах Національній поліції, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до ч. 4 ст. 63 вказаного Закону (тут та надалі в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 був затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).

До 24 лютого 2018 року положення п. 5 Порядку № 45 передбачали, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З 24 лютого 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103), якою п. 5 Порядку викладено в новій редакції, яка передбачала, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Одночасно було викладено у новій редакції додаток 2 до Порядку № 45, який містить форму довідки про розмір грошового забезпечення. З форми довідки були виключені такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія.

Положеннями п. 3 Постанови № 103 також було передбачено здійснення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

У подальшому рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, що залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року та постановою Верховного Суду від 12 листопада 2019 року, були визнані протиправними та нечинними, зокрема, зміни до п. 5 та додатка 2 Порядку № 45.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, що залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, було також визнано протиправним та скасовано п. 3 Постанови № 103.

Наслідки визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним визначені у ст. 265 КАС України.

Згідно з ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, зміни до Порядку № 45 втратили чинність 05 березня 2019 року, а положення п. 3 Постанови № 103 - 19 листопада 2019 року.

Разом з тим, саме по собі скасування зазначених нормативно-правових актів не є самостійною та достатньою підставою для перерахунку пенсії та, відповідно, виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Для правильного вирішення справи необхідно перевірити також настання обставин, з якими закон пов'язує виникнення права на перерахунок пенсії.

Як раніше зазначалося, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсії пов'язує з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Водночас ця норма також передбачає, що перерахунок пенсії здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Вказана норма права встановлює дві окремі та самостійні підстави для перерахунку пенсії:

- прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення;

- введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

У постанові Верховного Суду від 10 серпня 2022 року у справі № 580/493/20 також наголошено на тому, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Розмір грошового забезпечення для поліцейських було востаннє підвищено з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, тобто ще до звільнення ОСОБА_1 зі служби та призначення йому пенсії.

Інших рішень про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення поліцейських чи про введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення - не приймалося.

Встановлення дати виникнення підстав для перерахунку пенсії є важливим для вирішення спору, що виник між сторонами, адже безпосередньо впливає на визначення дати, станом на яку в довідці належить зазначати розмір грошового забезпечення.

Своє право на перерахунок пенсії та, відповідно, отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, ОСОБА_1 пов'язує із введенням для поліцейських нового щомісячного додаткового виду грошового забезпечення - надбавки за специфічні умови проходження служби та премії.

Перевіряючи обґрунтованість зазначених доводів, колегія суддів враховує, що положеннями пп. 1 п. 4 Постанови № 988 керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення було надано право установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Одночасно п.п. 2, 7 Постанови № 988 було визначено, що виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ. Міністерству внутрішніх справ за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів було доручено затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.

Фактично порядок нарахування додаткових видів грошового забезпечення поліцейським був визначений з прийняттям наказу МВС України від 06 квітня 2016 року № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських».

Отже, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції на законодавчому рівні була введена також ще до звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції та призначення йому пенсії.

За таких обставин доводи позивача про те, що у грудні 2019 року відбулося підвищення грошового забезпечення поліцейських за рахунок введення нових додаткових видів грошового забезпечення - не знайшли свого підтвердження.

Позиція ОСОБА_1 про те, що надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції є новим додатковим видом грошового забезпечення ґрунтується виключно на тому, що така надбавка за посадою заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку почала виплачуватися з грудня 2019 року.

Разом з тим, зазначена обставина обумовлена особливостями призначення і виплати надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції.

Так, згідно з п. 4 розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, що затверджений наказом МВС України від 06 квітня 2016 року № 260 (далі - Порядок № 260) надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.

Виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.

Поліцейським, які отримують підвищені посадові оклади, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів.

У разі несвоєчасного або неналежного виконання завдань, зниження результатів службової діяльності розмір установленої раніше надбавки за мотивованим поданням керівництва органу поліції може бути зменшено або надбавку взагалі скасовано, про що оголошується наказом.

Отже, положення п. 4 розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку № 260 пов'язують виникнення підстав для виплати надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції із результатами виконання завдань службової діяльності кожного поліцейського індивідуально.

Також колегія суддів враховує, що згідно з листом Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 15 лютого 2022 року № 29/В-17 премія за посадою заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку була підвищена у грудні 2019 року.

Разом з тим, як вже зазначалося, підставою для перерахунку пенсії згідно з п. 1 Порядку № 45 є введення саме нових премій, а не збільшення розміру раніше встановлених.

Відповідно, підвищення розміру премії для заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку у грудні 2019 року також не є підставою для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Таким чином видача Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на грудень 2019 року із зазначенням відомостей, про які просить ОСОБА_1 , не призведе до досягнення заявленої ним мети - перерахунку пенсії.

Відсутність законної мети для витребування довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою, встановленою чинним законодавством України) за посадою заступника начальника управління превентивної діяльності - начальника відділу охорони публічного порядку за грудень 2019 року із зазначенням розміру (суми): посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби в поліції, надбавки за специфічні умови проходження служби, премії свідчить про правомірність відмови Головного управління Національної поліції в Черкаській області у видачі такої довідки.

Позивачем не доведено, а судом апеляційної інстанції не встановлено законних підстав для виготовлення відповідачем довідки, про яку просить ОСОБА_1 , у зв'язку з чим у задоволенні адміністративного позову належить відмовити.

Отже, доводи апеляційної скарги позивача не спростовують висновки суду першої інстанції, що викладені в рішенні від 22 липня 2022 року та не можуть бути підставами для його скасування.

З огляду на викладене колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції в цілому правильно встановив обставини справи, надав належну оцінку дослідженим доказам та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22 липня 2022 року - без змін.

Керуючись ст.ст. 242, 238, 308, 311, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22 липня 2022 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у випадках, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач А.М. Горяйнов

Судді В.В. Файдюк

С.Б. Шелест