Справа № 167/712/22
Номер провадження 3/167/424/22
14 грудня 2022 року місто Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Н.В. Шептицька, вивчивши адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу поліцейської діяльності № 1 ( місто Рожище) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі - КупАП),
14 грудня 2022 року до Рожищенського районного суду Волинської області надійшли матеріали відносно ОСОБА_2 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 КУпАП: справа № 167/800/22, провадження № 3/167/483/22.
Встановлено, що 28.11.2002 року постановою судді Рожищенського районного суду Волинської області об'єднано адміністративні матеріали: справу № 167/712/22, провадження № 3/167/424/22; справу № 167/713/22, провадження № 3/167/425/22; справу № 167/714/22, провадження № 3/167/426/22; справу № 167/715/22, провадження № 3/167/427/22, відносно ОСОБА_2 , в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер - № 167/712/22.
30.11.2002 року постановою судді Рожищенського районного суду Волинської області об'єднано адміністративні матеріали: справу № 167/727/22, провадження № 3/167/433/22; справу № 167/728/22, провадження № 3/167/434/22; справу № 167/729/22, провадження № 3/167/435/22, відносно ОСОБА_2 , в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер - № 167/712/22.
Справа призначена до судового розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом ( посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ( пунктами 21-22 рішення у справі « Надточій проти України», пунктом 33 рішення у справі « Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до частини 1 статті 334 КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Згідно частини 1 статті 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Враховуючи вищенаведене, доходжу висновку, що справа № 167/800/22, провадження № 3/167/483/22, повинна бути об'єднана в одне провадження з об'єднаною справою № 167/712/22, та за результатами їх розгляду має бути прийнято одне рішення, оскільки протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 , що надійшли на адресу Рожищенського районного суду Волинської області 28.11.2022 року, 30.11.2022 року і 14.12.2022 року та постанова по жодному з них ще не приймалась.
Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що адміністративні протоколи складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення підлягають об'єднанню в одне провадження.
Керуючись статтею 36 КУпАП, суддя
Об'єднати адміністративні матеріали: справу № 167/800/22, провадження № 3/167/483/22, відносно ОСОБА_1 , в одне провадження зі справою № 167/712/22, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер - № 167/712/22.
Об'єднану справу про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 5 статті 126 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , призначити до судового розгляду на 22.12.2022 року о 08 год 45 хвилин.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Рожищенського районного суду
Волинської області Н.В. Шептицька