справа №1.380.2019.002355
провадження № 380.05.1.380.2019.002355
14 грудня 2022 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому провадженні у справі №1.380.2019.002355 за позовом ОСОБА_1 до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про зобов'язання вчинити дії, -
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа №1.380.2019.002355 за позовом ОСОБА_1 до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.09.2020 року у справі №1.380.2019.002355 позов задоволено частково: зобов'язано Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки при звільненні (компенсації за невикористані відпустки, матеріальної допомоги на оздоровлення, одноразової допомоги при звільненні) по день фактичного розрахунку.
На виконання рішення від 26 березня 2021 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист.
ОСОБА_1 23.06.2022 року звернувся в суд з заявою про заміну боржника у виконавчому листі №1.380.2019.002355 від 26.03.2022 року з Офісу великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 39440996) на Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ 44082145), як відокремленого підрозділу (філії) Державної податкової служби України (02068, м. Київ, вул. Кошиця, будинок, 3).
Заява вмотивована тим, що відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18.12.2018 року «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» вирішено утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Абзацом четвертим пункту 2 цієї ж Постанови, Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Відповідно до витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» 30.07.2019 року проведена державна реєстрація юридичної особи Офісу великих платників податків ДПС. Постановою Кабінету Міністрів України віл 30.09.2020 року «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби», ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби. Відповідно до пункту 1 наказу Державної податкової служби України видано наказ №755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій», згідно з пунктом 1 якого розпочато з 01.01.2021 року здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 року №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови №893, в тому числі, головного управління ДПС у м. Києві. Згідно з пунктом 1 Положення про Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, затвердженого наказом Державної податкової служби України №643 від 12.11.2022 року, центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Міжрегіональне управління є правонаступником майна, прав та обов'язків Офісу великих платників податків ДПС (ЄДРПОУ 43141471). До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань внесено відомості про Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (ЄДРПОУ44082145), як відокремленого підрозділу (філії) Державної податкової служби України.
Ухвалою суду від 04.07.2022 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому провадженні у справі №1.380.2019.002355 за позовом ОСОБА_1 до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про зобов'язання вчинити дії, відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08.11.2022 апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволено. Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 04.07.2022 року у справі №1.380.2019.002355, скасовано справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Апеляційним судом встановлено наступне:
« 24 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 1493-р «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки», згідно з яким погодився із пропозицією Бюро про початок його діяльності та можливість виконання зазначеним Бюро функцій і завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.
Підтвердженням, того що ДФС України фактично припинила свою діяльність являються дані, які були розміщенні 04.01.2022р. на офіційній веб сторінці ДФС України у яких повідомлялось, що вказаний державний орган фактично зупиняє свою діяльність з 1 січня 2022 року, всі працівники звільняються, фінансування на 2022 не передбачено.
З огляду на відсутність, згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 85 «Про Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів», визначеної чисельності працівників апарату та територіальних органів ДФС, а також відсутність у визначених Додатком № 3 до проекту Закону України N° 6000 від 15 вересня 2021 року «Про Державний бюджет України на 2022рік» (прийнятий Верховною Радою України 02.12.2021) видатків у 2022 році на утримання ДФС та реалізацію заходів з реорганізації (ліквідації) ДФС, станом на 01.01.2022 всі співробітники ДФС, у тому числі, які входили до складу Комісії з реорганізації Державної фіскальної служби, вивільнені.
Починаючи з 01.01.2022, Державною Фіскальною службою України припинено виконання функцій органу виконавчої влади України.
Подальші заходи, пов'язані із реорганізацією (ліквідацією) ДФС будуть здійснюватися представниками державних органів, які визначені правонаступниками чи яким передаються функції органів, що ліквідуються або реорганізуються, а також членами комісії з реорганізації ДФС. шо є представниками інших нейтральних органів виконавчої влади відповідно до вимог Постанови № 1074.
Таким чином, станом, на мент подання заяви про заміни сторони боржника у виконавчому листі, в ДФС не працювало жодного працівника, фінансування не передбачено, що свідчать про неможливість виконання судового рішення.
У зв'язку з зверненням до суду, на виконання вимог КАС України на адресу структурного підрозділу ДФС України, як Боржника у даній справі, скеровувався примірник Заяви про заміну боржника у виконавчому листі за адресою, що міститься в Реєстрі, а саме місто Київ, вул. Дегтярівська, буд. 11Г.
Проте, вказаний лист був повернутий у зв'язку з відсутністю адресата за вказаною адресою.
З наведеного вбачається, що ДФС України фактично повністю припинило свою діяльність а отже не в змозі виконати зобов'язання по виконанню рішення Львівського окружного адміністративного суду.
Підтвердженням наведеного є інформаційний Запит до Міністерства фінансів України щодо обставин діяльності ДФС України та відповідь на цей Запит від 15.07.2022 де підтверджено відсутність діяльності та фінансування вказаного державного органу (ДФС), що очевидно вказує на неможливість виконання судового рішення і є обов'язковою умовою для заміни боржника у виконавчому листі, про що прохав орган стягнення.
Міністерство фінансів у своїй відповіді чітко вказало, що з 01.01.2022 ДФС припинило існувати як орган виконавчої влади, а відтак в незалежності від наявності чи відсутності запису в Єдиному державному реєстрі про цей орган, рішення суду майнового характеру про стягнення коштів не може бути виконано, що передбачає обов'язок суду замінити боржника для можливості виконання судового рішення і відновлення порушеного права особи.
Наведене узгоджується з практикою ЄСПЛ де особа не повинна нести тягар у заявку з невиконанням судового рішення внаслідок неналежного урядування».
При постановленні ухвали на новому розгляду судом враховується наступне:
Частиною 1 статті 379 КАС України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини 4 цієї ж статті, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Суд при розгляді справи звертає увагу на наявність послідовної практики застосування вищенаведених норм статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України Верховним Судом, як судом касаційної інстанції, висновки якого щодо застосування норм права підлягають врахуванню при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
В практиці Верховного Суду, а саме в постанові від 17.11.2022 року у справі №460/2112/21, сформовано наступні висновки щодо застосування норм права у спірних правовідносинах.
Так, у згаданому рішенні зазначено таке.
« 18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України видав постанову №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України».
Відповідно до пункту 1 цієї постанови утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Також цією постановою (з урахуванням змін і доповнень, внесених постановою №846 від 25 вересня 2019 року) визначено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності (абзаци другий, четвертий пункту 2 постанови).
Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України (абзац шостий пункту 2 постанови).
Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України (абзац восьмий пункту 2 постанови).
19 червня 2019 року Кабінет Міністрів України видав постанову №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби».
Відповідно до пункту 1 цієї постанови утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, зокрема, Офіс великих платників податків Державної податкової служби.
Згідно з пунктом 2 указаної постанови Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби реорганізовано шляхом його приєднання до Офісу великих платників податків Державної податкової служби.
Також пунктом 3 зазначеної постанови (з урахуванням змін та доповнень, внесених постановою №846 від 25 вересня 2019 року) визначено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України (пункт 3).
До цього ж, визначено територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності (пункт 4).
Згідно з розпорядженням №682-р від 21 серпня 2019 року (із змінами, внесеними згідно з постановою №846 від 25 вересня 2019 року) Уряд погодився з пропозицією Міністерства фінансів України щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою України покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
30 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України видав постанову №893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби».
Згідно з пунктом 1 цієї постанови вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, до переліку яких належить і Офіс великих платників податків Державної податкової служби.
Також пунктом 2 зазначеної постанови, серед іншого, встановлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій; права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.
30 вересня 2020 року Уряд також видав постанову №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби». Згідно з пунктом 1 цієї постанови утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком, до числа яких належить Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими латниками податків (код ЄДРПОУ ВП 44082145) зареєстровано 30 вересня 2020 року.
У цьому контексті колегія суддів зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №682-р свідчать про компетенційне адміністративне (публічне) правонаступництво Державної податкової служби України, тобто про перехід до Державної податкової служби України функцій Державної фіскальної служби у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску.
Водночас спір у справі ОСОБА_1 виник у відносинах публічної служби та стосувався правомірності наказу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 11 грудня 2020 року №333-о «Про звільнення працівника податкової міліції ОСОБА_1 », поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Указаний спір та обов'язок боржника, що виник з рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 2 листопада 2021 року, не стосуються публічно-владних функцій у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску чи інших функцій, які були передані Державній податковій службі України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №682-р.
Суди попередніх інстанцій встановили, що 5 серпня 2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію рішення засновників (учасників) Офісу великих платників Державної фіскальної служби щодо припинення такого як юридичної особи в результаті реорганізації.
Разом з тим, запис про припинення Офісу великих платників Державної фіскальної служби у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на момент вирішення судом питання про заміну боржника у виконавчому провадженні відсутній.
У такому випадку заміна Офісу великих платників Державної фіскальної служби як боржника за вказаним рішенням може мати місце виключно у випадку фактичного його вибуття внаслідок припинення.
Аналогічна за своєю суттю правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 11 лютого 2021 року у справі №826/9815/18, від 14 квітня 2021 року у справі №826/14904/18, від 13 травня 2021 року у справі №826/2850/17, від 3 червня 2021 року у справі №640/19105/19, від 26 травня 2022 року у справі №807/3591/14, від 6 жовтня 2022 року у справі №600/2258/21-а. Підстав для відступу від такого висновку колегія суддів не вбачає.
Відповідно до частини першої, п'ятої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Ураховуючи, що суть спору та зобов'язання, яке виникає з рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 2 листопада 2021 року, не стосуються публічно-владних функцій, які були передані Державній податковій службі України, і на момент вирішення судом питання про заміну боржника до Реєстру не був унесений запис про припинення Офісу великих платників Державної фіскальної служби, то висновок судів попередніх інстанцій про наявність підстав для його заміни на Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків є передчасним.
Отже, перевірка доводів касаційної скарги свідчить про їхню обґрунтованість.
Поряд з цим, колегія суддів зауважує, що коло процесуальних питань, які вирішив суд при розгляді заяви ОСОБА_1 , стосувалося не тільки заміни боржника його правонаступником, а охоплювало вимоги й про допущення рішення до негайного виконання та видачу нового виконавчого листа.
Касаційна скарга містить доводи лише щодо неправомірності судових рішень у питанні заміни сторони виконавчого провадження. У іншій частині судові рішення заявником не оскаржуються. Водночас вимоги касаційної скарги полягають у повному скасуванні цих рішень.
Зважаючи на ці обставини та з огляду на приписи статті 341 КАС України щодо меж касаційного розгляду, у іншій частині оскаржувані судові рішення Верховний Суд не переглядає і, відповідно, підстави для повного задоволення вимог касаційної скарги відсутні.
Тож, з урахуванням викладеного, касаційну скаргу належить задовольнити частково.
Відповідно до частини першої статті 351 КАС України суд скасовує судове рішення повністю або частково і ухвалює нове рішення у відповідній частині або змінює його, якщо таке судове рішення, переглянуте в передбачених статтею 341 цього Кодексу межах, ухвалено з неправильним застосуванням норм матеріального права або порушенням норм процесуального права.
За таких обставин і правового регулювання Верховний Суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваних рішень в частині задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження з ухваленням в цій частині нового рішення про відмову в її задоволенні».
У вказаній справі касаційну скаргу Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків задоволена частково. Ухвалу суду першої інстанції та постанову апеляційної інстанції скасовані в частині задоволення вимоги ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвалено в цій частині нове рішення, яким у задоволенні вимоги ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.
По даній справі суд зазначає, що ОСОБА_1 23.06.2022 року звернувся в суд з заявою про заміну боржника у виконавчому листі №1.380.2019.002355 від 26.03.2022 року з Офісу великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 39440996) на Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ 44082145), як відокремленого підрозділу (філії) Державної податкової служби України (02068, м. Київ, вул. Кошиця, будинок, 3).
Станом на сьогодні Офіс великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 39440996) перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та громадських формувань, в стані припинення.
30 вересня 2020 року Уряд також видав постанову №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби». Згідно з пунктом 1 цієї постанови утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком, до числа яких належить Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими латниками податків (код ЄДРПОУ ВП 44082145) зареєстровано 30 вересня 2020 року.
У цьому контексті суд зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №682-р свідчать про компетенційне адміністративне (публічне) правонаступництво Державної податкової служби України, тобто про перехід до Державної податкової служби України функцій Державної фіскальної служби у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску.
Водночас спір у даній справі виник у відносинах публічної служби і не стосується публічно-владних функцій у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску чи інших функцій.
Ураховуючи, що суть спору та зобов'язання, яке виникає з рішення суду по даній справі не стосуються публічно-владних функцій відповідача, і на момент вирішення судом питання про заміну боржника до Реєстру не внесений запис про припинення Офісу великих платників Державної податкової служби, відповідно відсутні підстави для його заміни на Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Суд також зазначає, що особливістю адміністративного (публічного) правонаступництва є те, що подія переходу прав та обов'язків, що відбувається із суб'єктами владних повноважень, сама по собі має бути публічною та врегульованою нормами адміністративного права.
Отже, коли відбувається публічне правонаступництво, вирішальним є встановлення факту переходу повністю чи частково функцій (адміністративної компетенції) від одного суб'єкта владних повноважень до іншого, а не факту державної реєстрації припинення вибувшого з публічних правовідносин суб'єкта владних повноважень як юридичної особи.
Узагальнюючи наведене можна прийти до висновку, що правонаступництво в адміністративних правовідносинах має дві форми, а саме: правонаступництво щодо публічно-владних управлінських функцій (перехід повноважень до правонаступника) та інше правонаступництво.
Як наслідок, правонаступництво щодо публічно-владних управлінських функцій підтверджується розпорядчим документом про передачу адміністративної компетенції, а інше правонаступництво - загальним порядком визначеним чинним законодавством.
Виконавчий лист у цій справі видано на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 березня 2021 року, яким зобов'язано Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки при звільненні (компенсації за невикористані відпустки, матеріальної допомоги на оздоровлення, одноразової допомоги при звільненні) по день фактичного розрахунку, а відтак спір у цій справі стосується проходження публічної служби, а не публічно-владних управлінських функцій.
Таким чином, суд вважає, що обов'язок боржника, що випливає з рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2020 року, не стосується публічно-владних функцій у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску чи інших функцій.
Відтак, суд приходить до висновку, що у задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись статтями 243, 248, 379 підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому провадженні у справі №1.380.2019.002355 за позовом ОСОБА_1 до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про зобов'язання вчинити дії -відмовити.
Згідно з ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 256 КАС України.
Повний текст ухвали складений 14.12.2022.
Суддя Гавдик З.В.