Справа № 206/2688/22
Провадження № 3/206/1236/22
13.12.2022року м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду міста Дніпропетровська Черткова Н.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 18.08.2022 серії ААД №093522, 18.08.2022 о 08 год. 45 хв. у м. Дніпрі в Самарському районі по вул. Томська, буд. 292 водій ОСОБА_1 керував ТЗ ВАЗ 21099 д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння: зіниці очей, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, неприродня блідість шкірних покривів. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився, що зафіксовано на бодікамеру 473534, чим своїми діями порушив вимоги п.2.5 ПДР України, відповідальність за що передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
21.11.2022 від ОСОБА_1 надійшла заява про відкладення судового засідання для ознайомлення з матеріалами справи. 22.11.2022 ОСОБА_1 з матеріалами справи ознайомився особисто, про що свідчить його підпис у заяві від 21.11.2022.
22.11.2022 судове засідання було відкладено за заявою ОСОБА_1 .
У судові засідання, призначені на 04.10.2022, 31.10.2022 та 13.12.2022 ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення справи 13.12.2022 до суду не надходило.
У зв'язку з чим, суд вважає, що правопорушник ОСОБА_1 свідомо затягує строки розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачені ст.38 КУпАП, з метою уникнення адміністративної відповідальності, оскільки з моменту надходження протоколу до суду - 07.09.2022 минув значний проміжок часу.
Суд вважає, що розгляд справи 13.12.2022 без участі ОСОБА_1 жодним чином не порушив його права, оскільки, правопорушник належним чином повідомлений про дату та місце розгляду справи, доказів поважності причин він ані на дану дату, ані на попередні засідання не надав.
Суд взяв до уваги, що ОСОБА_1 скоїв правопорушення, яке суттєво впливає на безпеку дорожнього руху, у зв'язку з його ухиленням від явки до суду, тому вважає за можливе, закінчити судовий розгляд на підставі наявних письмових доказів, долучених до протоколу.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює
завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством ( стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З положень ст.266КУпАП та інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі по тексту Інструкція) , огляд на стан наркотичного спяніння за наявності у водія відповідних ознак спяніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціальних технічних засобів проводиться в присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоровя. Вивчивши матеріали справ про адміністративні порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 18.08.2022 серії ААД №093522, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 18.08.2022, рапортом інспектора 2 взводу 3 роти 4 батальйону управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Салівон Ю., відеозаписом на CD-диску, оглянутому в судовому засіданні.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Таким чином, враховуючи особу правопорушника, що притягується до відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, що суттєво впливає на безпеку дорожнього руху, суд дійшов висновку про необхідність застосування стягнення у виді штрафу у розмірі 1 000 НМДГ, що становить 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП правопорушник зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму. На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 36, 40-1, 124, 130 ч.1, 213, 221, 252, 283 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП і піддати стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі 1000 НМДГ, що становить 17000 (сімнадцять тисяч ) грн.
Позбавити ОСОБА_1 права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн.,
Строк пред'явлення до виконання - протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Н.І.Черткова