Постанова від 12.12.2022 по справі 286/3248/22

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/3248/22

П О С ТА Н О В А

12 грудня 2022 року м. Овруч

Суддя Овруцького районного суду Гришковець А. Л. , розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №1 Коростенського РУП ГУНП України в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_1 , не працюючого, за ст.173 КУпАП , -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшли матеріали з відділу поліції №1 Коростенського РУП ГУНП України в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП.

Згідно протоколу серії ВАВ №172883 від 08.12.2022 ОСОБА_1 05.12.2022 о 14 год. 00 хв. в приміщенні ЦНАП Словечанської сільської ради по вул. Київська,5 в с. Словечне Коростенського району виражався нецензурною лайкою в адресу сторонніх громадян, чим порушив спокій громадян та громадський порядок.

Вивчивши справу про адміністративне правопорушення, вважаю, що її розглянути неможливо з наступних підстав.

Відповідно до ст. 245 КУпАП одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами ст. ст. 278, 280 КУпАП суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Однак, всупереч вимогам ст.ст. 251,256 КУпАП до протоколу не долучено будь-яких доказів, які б свідчили про вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення. Посилання у протоколі на притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП, також не може бути покладено в основу рішення по справі, оскільки не підтверджується належними доказами.

В ст. 62 Конституції України законодавець закріпив, що вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.

Таким чином, з урахуванням викладеного, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для належного оформлення, шляхом надання доказів, які б свідчили про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 252, 256, 280 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали, які надійшли з відділу поліції №1 Коростенського РУП ГУНП України в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП, повернути для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: А. Л. Гришковець