Постанова від 08.12.2022 по справі 204/7228/21

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/7691/22 Справа № 204/7228/21 Суддя у 1-й інстанції - Дубіжанська Т. О. Суддя у 2-й інстанції - Максюта Ж. І.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2022 року м. Дніпро

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Дніпровського апеляційного суду у складі:

головуючого судді Максюти Ж.І.

суддів Свистунової О.В., Пищиди М.М.

за участю секретаря Драгомерецької А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпро цивільну справу за апеляційною скаргою представника Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 15 червня 2022 року у справі позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання рішення неправомірним, скасування рішення і наказу та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У вересні 2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якій він просить визнати протиправним та скасувати п. 7 рішення житлової комісії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оформлене протоколом № 9 від 23 липня 2021 року про зняття з обліку та виключення зі списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов та користуються правом першої позачергової черги підполковника ОСОБА_1 зі складом сім'ї: він - ОСОБА_1 , 1982 року народження, та донька ОСОБА_2 , 2015 року народження, у зв'язку з проходженням військової служби у Синельниківському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки з дислокацією у м. Синельниково, який є відокремленим підрозділом; визнати протиправним та скасувати п. 1, 4, 6 Наказу Військового комісаріату Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 324 від 23 липня 2021 року в частині затвердження п. 7 протоколу засіданні об'єднаної житлової комісії щодо зняття з обліку та виключення зі списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов та користуються правом першої позачергової черги підполковника ОСОБА_1 зі складом сім'ї: він - ОСОБА_1 , 1982 року народження, та донька ОСОБА_2 , 2015 року народження, а також щодо зобов'язання секретаря об'єднаної житлової комісії внести зміни в списки військовослужбовців та осіб, які потребують поліпшення житлових умов щодо ОСОБА_1 ; зобов'язати відповідача поновити зарахування його на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов та користуються правом першої позачергової черги підполковника ОСОБА_1 зі складом сім'ї: він - ОСОБА_1 , 1982 року народження, та донька ОСОБА_2 , 2015 року народження, та до списків першої черги, як учасника АТО з 7 листопада 2019 року.

В обґрунтування позову зазначає, що він має вислугу років на військовій службі 19 років. Проходячи військову службу у ВЧ НОМЕР_1 м. Києва, у гарнізоні міста Києва, 20 рухому пункті управління ГШ він перебував на квартирному обліку з 7 лютого 2007 року. 19 липня 2019 року він подав документи для постановки його на облік в чергу на отримання житла по місцю проходження служби, на підставі наказу МОУ про затвердження Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцями ЗСУ та членами їх сімей житлових приміщень. Зазначеним наказом МОУ № 577 від 06.10.2006 року, було касовано Наказ МОУ № 20 від 03.02.1995 року. Відповідно до рішення об'єднаної житлової комісії Генерального штабу ЗСУ та військових частин, безпосередньо йому підпорядкованих від 19 липня 2019 року № 9, за пунктом 3 було вирішено: знати з квартирного обліку ОСОБА_1 , згідно з його заявою, як такого, що проходить службу в іншому гарнізоні ЗСУ. Згідно з витягом з протоколу № 9 від 7 листопада 2019 року, засідання житлової комісії Дніпропетровського ОТЦК та СП за п. 5 було вирішено: відповідно до п. 6 розділу 4 Наказом Міністерства оброни України від 31.08.2018 № 380, взяти на обілк осіб, шляхом подання та забезпечення службовим приміщенням (службовою житловою площею) з 7.02.2007 року майора ОСОБА_1 , 1982 року народження, зі складом сім'ї 1 особа та внести до списків першої черги, як учасника АТО з 7 листопада 2019 року. Проте. як сало йому відомо, відповідно до витягу з протоколу засідання об'єднаної житлової комісії Дніпропетровського ОТЦК та СП, з ЦЗІ КБ в ІТС, 227 ВП МОУ, ПСЮВ від 23 липня 2021 року, пункт 7 було постановлено: у зв'язку з проходження військової служби у Синельниківському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, з дислокацією у м. Синельникове, який є відокремленим підрозділом, зняти з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та виключити зі списків осіб, які користуються правом першої або позачергової черги підполковника зі складом сім'ї дві особи: у тому числі він, та його донька ОСОБА_2 , 2015 року народження. З рішенням об'єднаної житлової комісії Дніпропетровського обласного ОТЦК не згоден, вважає їх не правомірними, винесеними з порушеннями норм чинного законодавства та таким, що порушують його права, гарантовані Конституцією України та законодавством України, а тому підлягають скасуванню, а його права поновленню. Зауважує, що на сьогодні він проходить службу на посаді начальника Синельниківського районного центру комплектування та соціальної підтримки, з дислокацією у м. Синельникове, який є відокремленим структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_1 . Проте, не відноситься до жодного військового гарнізону. Таким чином, вважає що саме від Дніпропетровського ОТЦК та СП, зокрема в об'єднаній житловій комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , він має і в подальшому перебувати на обліку щодо отримання житла. Тому, він вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Рішенням Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 15 червня 2022 року позов ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (адреса місцезнаходження: м. Дніпро, вул. Шмідта, буд. 16, код ЄДРПОУ 08353525) про визнання рішення неправомірним, скасування рішення і наказу та зобов'язання вчинити дії задоволено.

Визнано незаконним та скасовано рішення об'єднаної житлової комісії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 7 від 23 липня 2021 року та затверджене наказом військового комісара Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 324 від 23 липня 2021 року в частині зняття підполковника ОСОБА_1 та його доньки ОСОБА_2 з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання та виключення зі списків осіб, що мають право на отримання житла в першочерговому порядку чи позачерговому порядку.

Зобов'язано Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в особі його житлової комісії поновити підполковника ОСОБА_1 та його доньку ОСОБА_2 на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання та включити до списку осіб, що мають право на отримання житла в першочерговому порядку чи позачерговому порядку.

Стягнуто з Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки судовий збір на користь держави у розмірі 908 грн.

Не погодившись з рішенням суду, представник Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на неповне з'ясування обставин справи, неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив, скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити в задоволені позовних вимог.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначають, що військовослужбовці зараховуються на облік, згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини. У рішенні зазначаються, зокрема підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства, що було виконано комісією при вирішені питання про зняття з реєстрації позивача.

Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає за потрібне апеляційну скаргу залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом ОСОБА_1 з 17 липня 2001 року перебуває на військовій службі та проходить військову службу в Синельниківському об'єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, що підтверджується довідкою Військового комісара Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної політики Котелевець О. від 10 березня 2020 року (а.с. 14).

Протоколом № 9 засідання житлово-побутової комісії Дніпропетровського ОТЦК та СП від 7 листопада 2019 року, майора ОСОБА_3 зі складом сім'ї 1 особа було взято на облік осіб шляхом надання та забезпечення службовим приміщенням з 7 лютого 2007 року та внесено до списків першої черги, як учасника АТО з 7 листопада 2019 року (а.с. 34). Згідно з Витягом з протоколу № 10 засідання житлової комісії Дніпропетровського ОТЦК та СП від 23 грудня 2019 року, майора ОСОБА_1 , 1978 року народження, зі складом сім'ї 1 особа, виключено з обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом надання та забезпечення службовим приміщенням з 07.02.2007 року та із списків першої черги, як учасника АТО (а.с. 26). Дане рішення було затверджене Наказом військового комісаріату Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України № 648 від 24 грудня 2019 року (а.с. 37).

Засіданням житлової комісії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 12 березня 2020 року, майора ОСОБА_3 зі складом сім'ї 1 особа був зарахований на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання та забезпечення службовим приміщенням з 07.02.2007 року та внесений до списку осіб, які користуються правом першочергового одержання житла з 07 листопада 2019 року, як учасника бойових дій - учасника АТО, що підтверджується копією витягу з протоколу № 2 від 12 березня 2020 року (а.с. 41).

Дане рішення було затверджено наказом військового комісаріату Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України № 128 від 16 березня 2020 року (а.с. 42).

Засіданням житлової комісії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 28 травня 2021 року, внесено зміни у склад сім'ї підполковника ОСОБА_1 та визначено склад сім'ї 2 особи: він ОСОБА_1 та донька ОСОБА_2 (а.с. 44).

23 липня 2022 року відбулося засідання об'єднаної житлової комісії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, на якому було вирішено питання про зняття підполковника ОСОБА_1 зі складом сім'ї 2 особи: в тому числі він - ОСОБА_1 , 1982 року народження, та донька ОСОБА_2 , 2015 року народження, з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та виключено зі списків осіб, які користуються правом першої або позачергової черги, у зв'язку з тим, що він проходить військову службу у Синельниківському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки з дислокацією у м. Синельниково, який є відокремленим підрозділом Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та не входить до меж Дніпропетровського гарнізону (а.с. 45). Дане рішення було затверджене Наказом військового комісара Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України № 324 від 23 липня 2021 року (а.с. 46).

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив із доведеності та обґрунтованості позову.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Стаття 47 Конституції України, гарантує кожному право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Згідно ч. 3 ст. 34 ЖК Української РСР, громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду.

Облік потребуючих поліпшення житлових умов громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням - також і за місцем проживання (ч. 1 ст. 37 ЖК Української РСР).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Частиною 1 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно абз. 4 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Відповідно до ч. 9 ст. 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів, та користуються правом позачергового одержання житла.

Отже, зазначеним законом держава взяла на себе обов'язок забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями, і зокрема, військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Законодавством.

Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 № 1081, визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського, старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях після звільнення та членів їх сімей( п.1 Порядку).

Згідно п. 3 даного Порядку військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.

Пуктами 23, 24 Порядку визначено, що Облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах. Військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини. Датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік.

Відповідно до п. 29 Порядку, військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.

Крім того, даний Порядок передбачає і випадки, коли військовослужбовці знімаються з обліку, а саме у разі: 1) поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; 2) засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; 3) звільнення з військової служби за службовою невідповідністю у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; 4) подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; 5) в інших випадках, передбачених законодавством (п. 30 Порядку в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з п. 9 Розділу IV Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України № 380 від 31.07.2018 року (далі - Інструкція), з метою здійснення контролю за організацією забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями наказом Міністерства оборони України утворюється комісія з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Комісія з контролю).

Відповідно до п. 14 Розділу IV Інструкції, рішення Комісії з контролю є підставою для оформлення протягом десяти робочих днів КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району та подання до виконавчих органів районної, міської, районної у місті ради документів для видачі спеціального ордера, який є єдиною підставою для вселення в надане службове жиле приміщення.

Пунктом 21 Розділу VI Інструкції встановлено, що зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі: поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік; в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 ЖК Української РСР, громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.

Згідно ч. 2, 4, 5 ст. 40 ЖК Української РСР, громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках: 1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення; 1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку; 2)виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту; 3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР; 4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість, заслання або вислання; 5)подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.

Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов провадиться органами,які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік. Про зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов громадяни повідомляються у письмовій формі з зазначенням підстав зняття з обліку.

Позивач є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_2 від 5 листопада 2015 року (а.с. 12), та має право на першочергове забезпечення житловою площею, як це передбачено у ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , має вислугу на військовій службі понад 20 років та перебував на квартирному обліку для поліпшення житлових умов з 7 лютого 2007 року.

На запит Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська № 8331/22-вих від 6 червня 2022 року, Дніпропетровським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України надано відповідь за № 2595 від 7 червня 2022 року, згідно з якою Синельниківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки є відокремленим струнним підрозділом та підпорядковується Дніпропетровському обласному термінальному центру комплектування та соціальної підтримки.

Таким чином, рішення засідання об'єднаної житлової комісії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 23 липня 2021 року, що було затверджене Наказом військового комісара Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України № 324 від 23 липня 2021 року, прийняте з врахуванням відомостей, що не відповідають дійсності, оскільки Синельниківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, входить до підпорядкування Дніпропетровського обласного термінального центру комплектування та соціальної підтримки.

Отже, суд розглядаючи позов, виходить з розуміння, що забезпечення військовослужбовців належним житлом за безперервну тривалу військову службу є певною соціальною допомогою, підтримкою, додатком до основних джерел існування і спрямоване на реалізацію конституційного права кожного громадянина на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48 Конституції України). Таким чином, при вступі на службу та під час її проходження, позивачу було державою гарантоване певне забезпечення і компенсації, які фінансуються із бюджету. Зупинення або звуження змісту і обсягу гарантованих Конституційних соціальних прав є недопустимим і не повинні погіршувати становище особи, а тому позивач має право на поліпшення житлових умов за рахунок фондів Міністерства Оборони України.

Системний аналіз зазначених обставин по справі з урахуванням положень викладеного вище законодавства, свідчить про те, що підстави для зняття ОСОБА_1 з квартирного обліку були відсутні, а тому зняття його рішенням житлової комісії від 23 липня 2021 року з обліку, порушено його право на одержання житла, передбачене Конституцією України.

Доводи апеляційної скарги були предметом розгляду судом першої інстанції та додаткового правового аналізу не потребують, на законність судового рішення не впливають, а зводяться до незгоди заявника із висновками суду, а також спростовуються встановленими вище обставинами справи.

Аргументи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, яке призвело до неправильного вирішення справи по суті, у значній мірі зводяться до необхідності переоцінки доказів.

З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що з'ясувавши в достатньо повному об'ємі права та обов'язки сторін, обставини справи, перевіривши доводи та давши їм правову оцінку, суд першої інстанції ухвалив рішення, що відповідає вимогам закону. Висновки суду достатньо обґрунтовані і підтверджені наявними в матеріалах справи письмовими доказами.

Згідно із статтею 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Ураховуючи викладене, колегія суддів проходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судове рішення - без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст. 367, 368, 374, 375, 381- 384 ЦПК України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки - залишити без задоволення.

Рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 15 червня 2022 року - залишити без змін.

Стягнути з Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки судовий збір у розмірі 1362, 00 гривень на користь держави, який було відстрочено ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 14 жовтня 2022 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена відповідно до чинного законодавства.

Головуючий: Ж.І. Максюта

Судді: О.В.Свистунова

М.М. Пищида