Єдиний унікальний номер 719/384/22
Номер провадження 3/719/163/22
13 грудня 2022 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 м.Новодністровськ, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ломачинці, Сокирянського району, Чернівецької області, громадянина України, українця, військовослужбовця ЗСУ, розлученого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.3 ст.172-20 КУпАП,-
Водій 2 взводу 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_1 12.12.2022 року о 03 год. 00 хв., будучи військовослужбовцем ЗСУ, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, перебував у розташуванні 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 , яка розташована в м.Новодністровськ, в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду (воєнного стану), чим порушив вимоги ст.ст. 9, 11, 16, 49, 241 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, ст.ст.1-4 Дисциплінарного статуту ЗСУ та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, визнав у повному обсязі та пояснив, що через складні сімейні обставини, перебуваючи на території військової частини, вживав алкогольні напої. Щиро розкаювався у вчиненому, просив суворо не карати та обіцяв надалі утриматись від протиправної поведінки.
Відповідно до абз. 13, 14 ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій; воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно абз. 4, 5 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано; особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022р. «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022р., в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В подальшому указами Президента України №133/2022 від 14.03.2022р. «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.03.2022р., №259/2022 р. від 18.04.2022р. «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 21.04.2022р., №341/2022 від 17.05.2022р. «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022р., № 573/22 від 12.08.2022р. «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.08.2022р., та № 757/2022 від 07.11.2022р. «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 16.11.2022р., в Україні продовжено строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб відповідно.
Згідно витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) №55 від 01.03.2022р. солдата ОСОБА_1 призначено наказом командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) від 01.03.2022р. № 54 на посаду водія 2 стрілецького взводу 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 .
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, окрім повного визнання ним вини, підтверджується також матеріалами справи, а саме: протоколом серії А7220 № 000045 від 12.12.2022р. про військове адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення; довідкою приймального відділення Сокирянської ЦРЛ № 365 від 12.12.2022р., згідно якої ОСОБА_1 12.12.2022р. о 09 год. 15 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння, кількісний показник становив 0,75 ‰; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.12.2022р.; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 12.12.2022р; витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) № 55 від 01.03.2022р.; військовим квитком серії НОМЕР_3 від 09.04.2010р.; постановою Новодністровського міського суду Чернівецької області від 10.05.2022р. по справі № 719/142/22.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до службової характеристики від 12.12.2022р. солдат ОСОБА_1 зарекомендував себе з негативної сторони, зокрема, обов'язки за займаною посадою опанував частково, не завжди керується наказами керівництва, не розуміє їх суть і задумку, не здатний швидко розібратися в суті питання, недисциплінований, не рахується з думками інших, при цьому займаній посаді відповідає.
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Майнова шкода, вчиненим адміністративним правопорушенням, не заподіяна.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його поведінку до та після вчинення адміністративного правопорушення та обставини вчинення правопорушення, ступінь його вини, визнання ним вини, майновий стан, наявність обставин, що пом'якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність винного, негативну характеристику керівництва військової служби, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, оскільки такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
На підставі ч.3 ст.172-20 КУпАП та керуючись ст.ст. 27, 33-35, 40-1, 221, 251, 268, 272, 276, 277, 280, 283-285, 294, 299, 300, 303, 307-308 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_4 ) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот сімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4675,00 грн. (чотири тисячі шістсот сімдесят п'ять гривень 00 копійок), на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_4 ) судовий збір у розмірі 0, 2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 496, 20 грн. (чотириста дев'яносто шість гривень 20 копійок), на користь держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Новодністровський міський суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Строк звернення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення такої постанови. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Суддя: