Постанова від 14.11.2022 по справі 133/2363/22

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа № 133/2363/22

провадження № 3/133/1759/22

14.11.22 м. Козятин

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшла з відділення поліції № 2 Хмільницького районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області,

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , працює,

за ч. 1 ст. 190 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 146260 від 07.10.2022, 07.10.2022 близько 15 год 30 хв у м. Козятин, по вул. Грушевського, громадянин ОСОБА_1 зберігав 8 набоїв 16 кл. без відповідних дозвільних не це документів виданих уповноваженим державним органом. Дії ОСОБА_1 посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, кваліфіковані за ч. 1 ст. 190 КУпАП.

За змістом ч. 1 ст. 190 КУпАП, дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку порушення порядку придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.

Відповідно до санкції статті за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Обвинувачений ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у вчиненні вищевказаного правопорушення визнав.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 146260 від 07.10.2022, 07.10.2022 близько 15 год 30 хв у м. Козятин, по вул. Грушевського, громадянин ОСОБА_1 зберігав 8 набоїв 16 кл. без відповідних дозвільних не це документів виданих уповноваженим державним органом, чим порушив ч. 1 ст. 190 КУпАП.

Відповідно до рапорту працівника поліції від 07.10.2022 № 5444, 07.10.2022 о 18:35 год за адресою м. Козятин, вул. Грушевського, буд. 68, працівниками СРПП було зупинено транспортний засіб ВАЗ 21063, д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , в якого були наявні ознаки алкогольного сп'яніння. Під час огляду т.з. було виявлено 8 набоїв 16 калібру, які останній зберігав без відповідних дозвільних не це документів виданих уповноваженим державним органом.

Згідно пояснень ОСОБА_1 від 07.10.2022, близько 15:30 год останній був зупинений працівниками поліції під час руху по вул. Грушевській в м. Козятині на т.з ВАЗ 21093, д.н.з. НОМЕР_1 . В т.з. знаходилися патрони 16 калібру, які ОСОБА_1 зберігав без мети та які отримав під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України на чергуванні на блок-посту.

Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого 18.11.2010, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження с. Пиковець, Козятинського району, Вінницької області, місце проживання зареєстровано за адресою АДРЕСА_2 , від 07.07.1997.

В матеріалах справи також наявне посвідчення водія серії НОМЕР_3 видане ОСОБА_2 25.10.2013 та свідоцтво про реєстрацію т.з. серії НОМЕР_4 , згідно якого власником т.з ВАЗ 21093, д.н.з. НОМЕР_1 є ОСОБА_3 .

Також в матеріалах справи міститься направлення в КП «Козятинська ЦРЛ» на огляд водія транспортного засобу ОСОБА_1 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів ,що знижують увагу та швидкість реакції від 07.10.2022.

Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 31 від 07.10.2022, в ОСОБА_1 ознак наркотичного сп'яніння не виявлено.

Отже, доведена подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП та вина ОСОБА_1 .

Крім того, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, підтверджується не лише зібраними по справі та дослідженими доказами, а й визнанням вини самою особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

В розумінні ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Призначаючи адміністративне стягнення, суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та вважає за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 190 КУпАП.

З огляду на викладене приходжу до висновку, що необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 190 КУпАП , в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без вилучення бойових припасів, оскільки саме такий захід впливу буде достатнім.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 2481 гривень, тобто, розмір судового збору складає 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 191, 221, 245, 251, 255, 283-284, 287, 294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок судового збору на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз'яснити особі, на яку накладено адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня винесення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Наталя ПЄТУХОВА

14.11.22