Рішення від 01.12.2022 по справі 380/8713/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2022 року справа №380/8713/22

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

за участю секретаря судового засідання Сов'як Д.О.,

представника позивача Бойко В.В., представника третьої особи Чорней О.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу

за позовом Автогаражного кооперативу №15 Галицького району м. Львова

до Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради,

за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Приватного акціонерного товариства (ПрАТ) «Львівобленерго»

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Автогаражний кооператив №15 Галицького району м. Львова звернувся з позовом до Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, у якому заявлено позовні вимоги: визнати протиправними дії Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, які полягають у непогодженні та поверненні проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків по вул. Антонина Б.-I., 5А у м. Львові; зобов'язати Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради погодити проект на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків по вул. Антонича Б.-I., 5А у м. Львові.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідно до Декларації про готовність об'єктів до експлуатації від 25.09.2015 (№ 5-8167) на вул. Антонича, 5 був визнаний закінченим будівництвом та готовим до експлуатації житловий багатоквартирний будинок, замовником будівництва якого був Автогаражний кооператив № 15 Галицького району м. Львова (далі також АГК № 15). Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради № 528 від 07.09.2017 збудованому житловому будинку було присвоєно поштову адресу - «вул. Б.-1. Антонича, 5-А та вул. Б.-І. Антонича, 5-Б». В подальшому (з кінця 2018 року) житлові квартири та нежитлові приміщення у вищенаведеному багатоквартирному житловому будинку були реалізовані фізичним та юридичним особам, які станом на даний час є власниками таких квартир та нежитлових приміщень. 18.12.2017 між АГК № 15 та ПрАТ «Львівобленерго» було укладено договір про приєднання багатоквартирного житлового будинку до електричних мереж (стандартне приєднання) № 277.115-8237 та АГК № 15 були отримані технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок. Відповідно до п. 4.1. вказаного Договору плата за приєднання становить 251519,99 гри в т.ч. ПДВ 41929,00 грн. Зобов'язання по оплаті за приєднання було виконано АГК № 15 шляхом перерахування коштів трьома платежами: на суму 70 000,00 грн (платіжне доручення № 2469 від 31.01.2018), на суму 158 000,00 грн. (платіжне доручення № 2468 від 31.01.2018), на суму 23 519,99 грн. (платіжне доручення № 2470 від 31.01.20,18). 26.12.2019 за АГК № 15 було зареєстровано право власності на трансформаторну підстанцію за адресою: м. Львів, вул. Антонича Б.-1., 5а/1. В подальшому проектна документація щодо прокладання електричних мереж (погодження плану траси Кл-ІОКв) була розроблена ПрАТ «Львівобленерго» та неодноразово надавалася на погодження до Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, проте протиправно не була і досі не є погоджена відповідачем.

Позивач зазначає, що як наслідок таких протиправних дій відповідача, які полягають у відмові в погодженні плану траси КЛ-ІОкВ по стандартному приєднанні для електропостачання житлового будинку за адресою: м. Львів, вул. Антонича Б.-I., 5А, жителі цього будинку вже протягом понад 4 роки отримують електроенергію нижчої якості, по типу підключення «для будівельного майданчика», яке було розраховано на значно менше навантаження та по тарифу, що вищий у п'ять разів. Це призводить до постійних збоїв у роботі, відключення електропостачання та псування побутових приладів, а також сплати споживачами за електроенергію за комерційним тарифом та утворення значних заборгованостей. Вказане позивач підтверджує листом жителів будинку за адресою: м. Львів, вул. Антонина Б.-І., 5А від 04.05.2022, який був адресований міському голові - Садовому А.І.

Позивач повідомляє, що причиною відмови в погодженні проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків по вул. Антонина Б.-І., 5А у м. Львові було неподання заявником вихідних даних на проектування об'єкта будівництва щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку та трансформаторної підстанції АГК № 15 на вул. Б.-І. Антонина, 5А у м. Львові. Водночас, жодний закон чи підзаконний нормативно-правовий акт не містить вимог про надання заявником вихідних даних на проектування об'єкта будівництва щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку та трансформаторної підстанції як умови для погодження проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків.

Позивач звертає увагу, що законами чи підзаконними нормативно-правовими актами не визначено перелік документів, що необхідно подавати до Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради для отримання погодження проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків. Оскільки відповідач, як суб'єкт владних повноважень, в силу ст. 19 Конституції України, не має права вимагати від особи подання тих документів, які чітко не передбачені законом, то непогодження проекту відповідачем є протиправним.

Просить задоволити позовні вимоги.

Відповідач проти позову заперечив, у відзиві на позовну заяву зазначає, що розгляд та погодження проектів прокладання інженерних мереж розглядаються у визначені дні за присутності заявника та за наявності містобудівних умов та обмежень у відповідності до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Однак, станом на сьогодні не надано необхідних вихідних даних на проектування об'єкта будівництва, та заявник не з'являвся до відповідача у зазначені дні.

Відповідач стверджує, що станом на сьогодні виконавчі органи Львівської міської ради не видавали позивачу містобудівних умов та обмежень щодо будівництва трансформаторної підстанції. Пунктом 1 технічних умов стандартного приєднання від 18.12.2017 року №277.15-8237, для одержання потужності замовнику необхідно виконати будівництво Тп-пр 10/0.4кВ. (трансформаторної підстанції). Місце будівництва ТП-пр визначити проектом.

Відповідач вказує, що законодавством передбачено розроблення містобудівної та проектної документації для будівництва ТП-пр, яка у позивача відсутня. Дані обставини відповідач підтверджує витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, згідно яких право власності на трансформаторну підстанцію набуте 26.12.2019 року на підставі дозволу ДАБІ у Львівській області №1/32-10 від 04.02.2010 року, технічних умов від 18.12.2017 року та довідки від 26.12.2019 року №776-19 ФОП ОСОБА_1 . Відповідач наголошує, що зареєстроване право власності на трансформаторну підстанцію підтверджує, що у позивача відсутні дозвільні документи саме на будівництво трансформаторної підстанції по АДРЕСА_1 . Разом з тим, державна реєстрація не є способом набуття права власності. Вона виступає лише засобом підтвердження фактів набуття чи припинення прав власності на нерухоме майно або інших речових прав.

Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Третя особа у своїх пояснення зазначає, що між ПрAT "Львівобленерго" (як виконавцем послуг) та АГК № 15 (як замовником) укладено Договір про приєднання до електричних мереж (стандартне приєднання) № 277.115-8237 від 18.12.2017 (далі - договір). За умовами договору останній вважається укладеним з моменту його підписання, а саме з 30.01.2018. Відповідно до п.2.1 договору виконавець послуг забезпечує приєднання електроустановок об'єкта замовника (будівництво, реконструкція, технічне переоснащення та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта замовника від точки забезпечення потужності до точки приєднання) відповідно до схеми зовнішнього електрозабезпечення і проектної документації та здійснює підключення електроустановок об'єкта замовника до електричних мереж системи розподілу на умовах цього договору. В свою чергу замовник зобов'язаний сплатити плату за приєднання, визначену п. 4.1 договору, упродовж 5 робочих днів від дати підписання договору, а також ввести в експлуатацію власний об'єкт та електроустановки зовнішнього забезпечення від точки приєднання до об'єкта (п. 3.2, 4.3 договору). Додатком № 1 до Договору є Технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок з визначеними в них вимогами до електроустановок замовника, які він має виконати для одержання потужності. З пунктів 5 та 6 технічних умов вбачається, що точкою забезпечення потужності є 1,2 СШ -10кВ ТП 1410, а точкою приєднання є 1,2 СШ-10кВ ТП-пр. (де ТП-пр. - це проектована трансформаторна підстанція, будівництво якої передбачено у вимогах до електроустановок Замовника - п.п.а) п. 1.1 ТУ). Отже, траса зовнішніх мереж, яку має збудувати ПрАТ «Львівобленерго» для надання послуги з приєднання, план проходження якої і має погодити відповідач, визначена умовами Технічних умов.

Третя особа повідомляє, що підрядна організація та третя особа неодноразово звертались до Відповідача з листами щодо погодження плану траси КЛ-10кВ відповідно до Технічних умов та завдання на проектування від 18.12.2017. У своїх письмових відповідях на адресу ПрАТ «Львівобленерго» відповідачем зазначалось про те, що звернення повертаються без вирішення через відсутність вихідних даних щодо будівництва трансформаторної підстанції на вул. Б.І. Антонина. Мова в листах відповідача йдеться саме про проектовану трансформаторну підстанцію, яку відповідно до технічних умов побудував позивач. Проект на будівництво останньої не має жодного відношення до проекту будівництва мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта замовника, який має реалізувати ПрАТ «Львівобленерго», оскільки це два різних проекти. Отже, відповідач фактично відмовляв в погодженні документа з підстав, не пов'язаних з даним документом.

Третя особа вказує, що відповіді Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради не містять посилання на конкретний пункт або статтю законодавства, нормативних документів технічного характеру, що є обов'язковими для виконання відповідно до закону, та рекомендацій щодо усунення порушень, які, на його думку, мають місце, що є порушенням ст.31-1 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та свідчить про протиправність дій останнього. Таким чином, ситуація, яка склалась з погодженням відповідачем плану траси КЛ-10кВ відповідно до технічних умов, фактично унеможливлює виконання третьою особою своїх договірних зобов'язань перед позивачем по приєднанню його об'єкта (житлових будинків по вул. Антонина Б.-І., 5а в м. Львові) до електричних мереж; гальмує подальший процес розподілу електричної енергії аж до укладення відповідних договорів з власниками квартир, що призводить до порушення конституційних прав громадян, що мешкають в цих будинках, а саме прав на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї (ст. 48 Конституції України). Просить позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою від 22.06.2022 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі, підготовче засідання призначено на 14.07.2022.

14.07.2022 відкладено розгляд справи на 08.09.2022.

08.09.2022 залучено в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача ПрАТ «Львівобленерго», оголошено перерву у підготовчому засіданні до 06.10.2022.

06.10.2022 протокольною ухвалою закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду на 15.11.2022. 15.11.2022 оголошено перерву у судовому засіданні до 01.12.2022

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які мають значення для справи, заслухавши представника позивача, представника відповідача, представника третьої особи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Автогаражний кооператив № 15 Галицького району м. Львова був замовником будівництва житлового багатоквартирного будинку на вул. Антонича, 5, який відповідно до Декларації про готовність об'єктів до експлуатації від 25.09.2015 (№ 5-8167) визнаний закінченим будівництвом та готовим до експлуатації. Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради № 528 від 07.09.2017 збудованому житловому будинку було присвоєно поштову адресу - «вул. Б.-1. Антонича, 5-А та вул. Б.-І. Антонича, 5-Б». Зкінця 2018 року житлові квартири та нежитлові приміщення у вищенаведеному багатоквартирному житловому будинку були реалізовані фізичним та юридичним особам.

Між ПрAT "Львівобленерго" (як виконавцем послуг) та АГК № 15 (як замовником) укладено Договір про приєднання до електричних мереж (стандартне приєднання) № 277.115-8237 від 18.12.2017 (далі - договір). За умовами договору останній вважається укладеним з моменту його підписання, а саме з 30.01.2018. Відповідно до п.2.1 договору виконавець послуг забезпечує приєднання електроустановок об'єкта замовника (будівництво, реконструкція, технічне переоснащення та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта замовника від точки забезпечення потужності до точки приєднання) відповідно до схеми зовнішнього електрозабезпечення і проектної документації та здійснює підключення електроустановок об'єкта замовника до електричних мереж системи розподілу на умовах цього договору. В свою чергу замовник зобов'язаний сплатити плату за приєднання, визначену п. 4.1 договору, упродовж 5 робочих днів від дати підписання договору, а також ввести в експлуатацію власний об'єкт та електроустановки зовнішнього забезпечення від точки приєднання до об'єкта (п. 3.2, 4.3 договору)

Відповідно до п. 4.1. вказаного Договору плата за приєднання становить 251519,99 гри в т.ч. ПДВ 41929,00 грн.

На виконання умов договору АГК № 15 перераховано ПрAT "Львівобленерго" 251519,99 гри трьома платежами: на суму 70 000,00 грн (платіжне доручення № 2469 від 31.01.2018), на суму 158 000,00 грн. (платіжне доручення № 2468 від 31.01.2018), на суму 23 519,99 грн. (платіжне доручення № 2470 від 31.01.20,18).

Додатком № 1 до Договору є Технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок з визначеними в них вимогами до електроустановок замовника, які він має виконати для одержання потужності. З пунктів 5 та 6 технічних умов вбачається, що точкою забезпечення потужності є 1,2 СШ -10кВ ТП 1410, а точкою приєднання є 1,2 СШ-10кВ ТП-пр. (де ТП-пр. - це проектована трансформаторна підстанція, будівництво якої передбачено у вимогах до електроустановок Замовника - п.п.а) п. 1.1 ТУ).

26.12.2019 за АГК № 15 було зареєстровано право власності на трансформаторну підстанцію за адресою: м. Львів, вул. Антонича Б.-1., 5а/1.

В подальшому проектна документація щодо прокладання електричних мереж (погодження плану траси Кл-ІОКв) була розроблена ПрАТ «Львівобленерго» та надавалася на погодження до Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради.

24.12.2021 голова правління АГК №15 звернувся до Управління архітектури та урбаністики із проханням погодити проектну документацію по стандартному приєднанні для електропостачання житлового будинку на адресою: м. Львів, вул. Антонина Б.-I., 5А та надав перелік документів, в тому числі оригінал проекту прокладання високовольтного кабелю від ТП 1410 до новозбудованої ТП та копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, а також технічні умови щодо приєднання до електромережі.

Листом від 25.01.2022 № 2401вих-6438 Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування ЛМР повернуло АГК № 15 подані документи та не погодило проектну документацію по стандартному приєднанні для електропостачання житлового будинку на адресою: м. Львів, вул. Антонина Б.-L, 5А покликаючись на те що у поданому зверненні відсутні вихідні дані на проектування об'єкта будівництва щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку та трансформаторної підстанції АГК № 15 на вул. Б.-І. Антонича, 5а у м. Львові.

11.02.2022 адвокатом Бойко В.В. в інтересах АГК № 15 було направлено до Департаменту містобудування ЛМР адвокатський запит.

Листом - відповіддю на адвокатський запит від 09.03.2022 № 2401вих-20008 Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР повідомило, що ДП «Львівенергорембуд» ПрАТ «Львівобленерго» зверталося в Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР щодо погодження плану траси КЛ-ІОкВ листом від 28.02.2022 та того ж дня йому було відмовлено у погодженні, оскільки у поданому зверненні відсутні вихідні дані на проектування щодо будівництва трансформаторної підстанції на вул. Б.-І. Антонича.

Не погодившись з діями відповідача позивач звернуся до суду.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Поняття та підстави надання послуги з приєднання електроустановок до електричних мереж визначено Законом України «Про ринок електричної енергії» №2019-VIII від 13.04.2017 (п.70 ч.І ст.1). Так, приєднання електроустановки - це надання замовнику оператором системи передачі або оператором системи розподілу послуги із створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж системи передачі або системи розподілу (у тому числі новозбудоваиих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності. Визначення стандартного приєднання до електричних мереж окреслено у п.88 ч.І ст.1 зазначеного Закону.

Відповідно до ч. 5 ст. 21 ЗУ "Про ринок електричної енергії" оператор системи розподілу надає послугу із стандартного приєднання на умовах договору про приєднання, а саме готує технічне завдання на проектування, забезпечує розроблення та узгодження з іншими заінтересованими сторонами проектної документації на будівництво, реконструкцію та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника), здійснює заходи щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів електроенергетики, забезпечує виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також здійснює первинне підключення об'єкта замовника у строки, визначені Кодексом систем розподілу.

ПрАТ «Львівобленерго» є оператором системи розподілу на території Львівської област з 01.01.2019 (ліцензія на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії відповідно до Постанови НКРЕКП № 1479 від 23.11.2018).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до підпункту 1 пункту «б» частини першої статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Особливості отримання інформації та/або документів, необхідних для розроблення проектної документації на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання, та особливості погодження такої проектної документації визначені ст. 31-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до частини 4 цієї статті оператор системи розподілу, інші заінтересовані сторони узгоджують проектну документацію на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектну документацію на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання або надають зауваження до такої проектної документації протягом 10 робочих днів з дня її отримання.

Зауваження до проектної документації, які надають оператори системи розподілу, інші заінтересовані сторони, мають містити посилання на конкретний пункт або статтю законодавства, нормативних документів технічного характеру, що є обов'язковими для виконання відповідно до закону, із зазначенням порушених норм та рекомендацією щодо усунення таких порушень (частина 6 статті 31-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності").

Згідно ч.7 ст.31-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі отримання від оператора системи розподілу та/або інших заінтересованих сторін зауважень до проектної документації на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання розробник такої проектної документації здійснює її коригування з урахуванням наданих зауважень та подає відкореговану проектну документацію на повторне погодження. Повторне погодження проектної документації на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання, що підлягає експертизі, здійснюється за бажанням замовника такої проектної документації. У такому разі при здійсненні експертизи проектної документації перевіряється факт врахування зауважень оператора системи розподілу та/або інших заінтересованих осіб.

Повторне погодження проектної документації на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня її повторного подання.

Частиною 9 ст. 31-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі непогодження оператором системи розподілу, іншою заінтересованою стороною проектної документації на будівництво та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника) та проектної документації на будівництво електричних мереж лінійної частини приєднання або ненадання зауважень до такої проектної документації у визначений цією статтею строк проектна документація вважається погодженою оператором системи розподілу або іншими заінтересованими сторонами за замовчуванням.

Суд встановив, що між ПрAT "Львівобленерго" (як виконавцем послуг) та АГК № 15 (як замовником) укладено договір про приєднання до електричних мереж (стандартне приєднання) № 277.115-8237 від 18.12.2017 (далі - договір). Додатком № 1 до Договору є Технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок з визначеними в них вимогами до електроустановок замовника, які він має виконати для одержання потужності. З пунктів 5 та 6 технічних умов вбачається, що точкою забезпечення потужності є 1,2 СШ -10кВ ТП 1410, а точкою приєднання є 1,2 СШ-10кВ ТП-пр. (де ТП-пр. - це проектована трансформаторна підстанція, будівництво якої передбачено у вимогах до електроустановок замовника - п.п.а) п. 1.1 ТУ).

Згідно Реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 30.12.2019 № 195417416 Автогаражний кооператив № 15 Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ 20787448, є власником трансформаторної підстанції загальною площею 64,28 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., вул. Антонича, Б.1., будинок 5а/1. (запис про право власності 34939851 від 26.12.2019, підставою внесення запису вказано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 50544890 від 30.12.2019. Підставою виникнення права власності зазначено дозвіл, серія та номер 1/31-10, виданий Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, Технічні умови, серія та номер б/н, виданий 18.12.2017, видавник Приватне акціонерне товариство (ПрАТ) «Львівобленерго» Львівській міські електромережі, довідка, серія та номер 776-19 виданий 26.12.2019, видавник ФОП ОСОБА_1 .

Згідно матеріалів справи позивач та третя особа неодноразово звертались до відповідача з листами щодо погодження плану траси КЛ-10кВ відповідно до Технічних умов та завдання на проектування від 18.12.2017, однак відповідач такі звернення залишив без вирішення через відсутність вихідних даних щодо будівництва трансформаторної підстанції на вул. В.І. Антоновича.

Суд звертає увагу, що у таких відповідях не наведено зауважень до проекту будівництва мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта замовника за договором про приєднання до електричних мереж № 277.115-8237 від 18.12.2017. Разом з тим, право власності на трансформаторну підстанцію що знаходиться за адресою: Львівська обл., вул. Антонича, Б.1., будинок 5а/1 за АГК № 15 є зареєстрованим у встановленому порядку.

У наданих позивачу та третій особі відповідях на їх заяви відповідач не зазначив нормативно-правових підстав для обґрунтування відмови погодження вказаного проекту АГК № 15. Представник відповідача у судовому засіданні повідомив суду, що жодний нормативно-правовий акт не визначає вичерпного переліку документів, які повинні бути подані замовниками для погодження проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків.

Таким чином, відмова Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради у погодженні проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків по вул. Антонина Б.-I., 5А у м. Львові є необґрунтованою та безпідставною.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Всупереч наведеним вимогам відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не спростовано позовні вимоги та аргументи позивача.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач при зверненні до суду згідно платіжного доручення № 1718 від 17.06.2022 сплатив 2481,00 грн. судового збору, які слід стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 14, 77, 90, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, які полягають у не погодженні та поверненні проекту на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків по вул. Антонина Б.-I., 5А у м. Львові.

Зобов'язати Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради погодити проект на приєднання до електропостачання (прокладання кабельної лінії) багатоквартирних житлових будинків по вул. Антонина Б.-I., 5А у м. Львові.

Стягнути з бюджетних асигнувань Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради (пл. Ринок, 1, м. Львів, 79008, код ЄДРПОУ: 26256694) на користь Автогаражного кооперативу №15 Галицького району м. Львова (вул. Антонича, 8, м. Львів, 79049, код ЄДРПОУ: 20787448) 2481,00 грн. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VІ «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 09.12.2022.

Суддя Крутько О.В.