Постанова від 12.12.2022 по справі 947/15841/21

Справа № 947/15841/21

Провадження № 1-кс/947/12636/22

УХВАЛА

12.12.2022 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,, при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021162480000791 від 17.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся слідчий СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про тимчасовий доступ до речей і документів.

З клопотання слідчого вбачається, що 16.05.2021 до ЧЧ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшла заява від ОСОБА_4 про те, що в період часу з 14.05.2021 21:00 по 16.05.2021 року 19:00 год. невстановлена особа, шляхом пошкодження металевої решітки, а також віджиму металопластикового вікна, таємно проникла до квартири за місцем мешкання ОСОБА_4 (1-й поверх, 9-ти поверхового будинку), звідки таємно викрала грошові кошти у сумі 35000 грн. Сума збитку встановлюється. (ЕО 14162)

В ході виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України працівниками Одеського районного відділу поліції № 1 ГУНП в Одеській області, було проведено радіотехнічну розвідку за місцем вчинення кримінального правопорушення, а саме за наступною адресою: АДРЕСА_1 , та встановлено, що у зазначеній місцевості працювали наступні базові станції операторів рухомого (мобільного) зв'язку:

ІНФОРМАЦІЯ_1 : LAC: 14108; CID: 45; 2547; 393; 2441; 86024434.

ІНФОРМАЦІЯ_1 : LAC: 14136; CID: 3516; 1616; 1617; 39611; 39612; 39613; 86016131; 86016133

Відомості в зазначеній вище інформації можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Обставини, які передбачаються довести за допомогою цієї інформації (факти телефонних з'єднань з конкретними абонентами, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання та терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку, тощо), іншими способами довести неможливо.

В судове засідання слідчий не з'явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.

Вказані документи знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », - яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 та має можливість безповоротно її змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, зокрема ту обставину, що отримати зазначену у клопотанні інформацію без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до інформації не можливо, оскільки остання становить охоронювану законом таємницю, разом з тим, документи, до яких слідчий просить надати доступ можуть містити інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.

На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що інформація, з клопотанням про надання доступу до якої звертається сторона обвинувачення становить охоронювану законом таємницю, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, отримання документів, які як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.

Беручи до уваги вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення документів в паперовому або електронному вигляді, що знаходяться в оператора мобільного зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », - яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , співробітникам Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області: слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області рядовому поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_15 , що містять інформацію про з'єднання абонентів мобільного зв'язку за адресою: АДРЕСА_1 , та встановлено, що у зазначеній місцевості працювали наступні базові станції операторів рухомого (мобільного) зв'язку:

ІНФОРМАЦІЯ_1 : LAC: 14108; CID: 45; 2547; 393; 2441; 86024434.

ІНФОРМАЦІЯ_1 : LAC: 14136; CID: 3516; 1616; 1617; 39611; 39612; 39613; 86016131; 86016133

а саме: інформацію про абонентські номери SIM-карток, IMEI мобільних телефонів, прізвища, імена, по батькові та інші відомості про абонентів (за наявності таких відомостей), між якими відбувався сеанс зв'язку, тип з'єднання (вхідні, вихідні з'єднання), дата, час і тривалість таких з'єднань, з'єднання нульової тривалості, маршрут передавання даних, азимут та адреси базових станцій, що забезпечували з'єднання між вказаними абонентами. Інформацію надати за період часу з 21 год. 00 хвилин 14.05.2021 року по 19 год. 00 хвилин 16.05.2021 року.

Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю тридцять днів з дня постановлення ухвали.

Попередити посадових осіб компанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », - яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
107804914
Наступний документ
107804916
Інформація про рішення:
№ рішення: 107804915
№ справи: 947/15841/21
Дата рішення: 12.12.2022
Дата публікації: 17.01.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Київський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (26.05.2021)
Дата надходження: 25.05.2021
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧВАНКІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЧВАНКІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ