Ухвала від 08.12.2022 по справі 914/1493/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

08.12.2022 Справа№ 914/1493/22

Господарський суд Львівської області у складі судді Долінської О.З. за участю секретаря судового засідання Муравець О.М.,

розглянувши у судовому засіданні матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс”, місто Львів (вх. № 3876/22 від 25.11.2022 р.)

про заміну боржника виконавчого провадження та видачу нового виконавчого листа

у справі № 914/1493/22

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс”, місто Львів

до боржника Перемишлянської міської ради, місто Перемишляни Львівської області

про стягнення 10 807,16 грн. заборгованості за договором № 029 з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів від 18 лютого 2020 року

За участю представників:

від стягувача: не з'явився

від боржника: не з'явився

ВСТАНОВИВ

На розгляді Господарського суду Львівської області перебувала справа № 914/1493/22 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Перемишлянської міської ради 10 807,16 грн. заборгованості за договором № 029 з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів від 18 лютого 2020 року.

12.07.2022 р. Господарським судом Львівської області видано судовий наказ у справі № 914/1493/22, відповідно до якого наказано стягнути з Перемишлянської міської ради (81200, Львівська область, Львівський район, м. Перемишляни, вул. Привокзальна, буд. 3А; код ЄДРПОУ № 26485176) на користь: Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” (79041, місто Львів, вулиця Героїв УПА, 73; код ЄДРПОУ № 41027977) 10 807,16 грн. заборгованості за договором № 029 з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів від 18 лютого 2020 року та 248,10 грн. понесених витрат на сплату судового збору.

Судовий наказ у справі № 914/1493/22 не скасований, набрав законної сили 13.08.2022 року.

25.11.2022 р. від Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” на адресу суду надійшла заява б/н від 07.11.2022 (за вх.№ 3876/22) про заміну боржника - Перемишлянської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 26485176) (боржника) на Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівської області (81200, Львівська область, Львівський район, місто Перемишляни, вулиця Привокзальна, будинок 3А; ідентифікаційний код юридичної особи 04056173).

Ухвалою суду від 29.11.2022 р., заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” про заміну боржника за вх. № 3876/22 від 25.11.2022 р. прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні на 08.12.2022 р.

В судове засідання 08.12.2022 представники учасників справи не з'явились.

Заявник (ТзОВ “Західземлепроект Плюс”) у заяві про заміну боржника від 07.11.2022 р. просив її розгляд здійснювати без участі повноважного представника у зв'язку з воєнним станом та впровадженим карантином.

Враховуючи ч.3 ст.222 ГПК України, відповідно до якої, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється. Відтак, фіксування судового процесу під час судового засідання 08.12.2022 р. не здійснюється.

Положеннями частини 3 статті 334 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” про заміну боржника виконавчого провадження та видачу нового виконавчого листа за вх. № 3876/22 від 25.11.2022 р., дослідивши та оцінивши подані докази, суд встановив наступне.

12.07.2022 р. Господарським судом Львівської області було видано судовий наказ, яким наказано: стягнути з Перемишлянської міської ради (81200, Львівська область, Львівський район, м. Перемишляни, вул. Привокзальна, буд. 3А; код ЄДРПОУ № 26485176) на користь: Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” (79041, місто Львів, вулиця Героїв УПА, 73; код ЄДРПОУ № 41027977) 10 807,16 грн. заборгованості за договором № 029 з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів від 18 лютого 2020 року та 248,10 грн. понесених витрат на сплату судового збору.

Даний судовий наказ набрав законної сили 13.08.2022 та оригінал даного судового наказу був надісланий стягувачу (ТзОВ “Західземлепроект Плюс”) 17.08.2022 рекомендованим листом на адресу, вказану у заяві про видачу судового наказу та у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 79029, місто Львів, вулиця Героїв УПА, будинок 73.

Заява мотивована тим, що ТзОВ “Західземлепроект Плюс” звернулось до Управління державної казначейської служби України у Перемишлянському районі Львівській області для виконання судового наказу у справі. Однак листом від 21.10.2022 року за вих. № 02-17-08/771 Управлінням державної казначейської служби України у Перемишлянському районі Львівській області повідомлено, що боржник - Перемишлянська міська рада не має рахунків, відкритих в органах Казначейства, а для здійснення місцевого самоврядування міською радою створено виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівського району Львівської області (код ЄДРПОУ 04056173), який має відкритий основний реєстраційний рахунок загального фонду.

В матеріалах справи також наявний лист виконавчого комітету Перемишлянської міської ради Львівського району Львівської області від 16.11.2022 року за вих. №03-16/02/1823, яким повідомлено ТзОВ “Західземлепроект Плюс” про те, що у Перемишлянської міської ради (код ЄДРПОУ 26485176) відсутні відкриті реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України. Крім того, у вказаному листі зазначено про те, що Виконавчий комітет Перемишлянської міської Львівського району Львівської області ради має відкритий основний реєстраційний рахунок загального фонду, а також вказано банківські реквізити такого.

Таким чином, Перемишлянська міська рада не є розпорядником бюджетних коштів та будь-яких рахунків, відкритих в органах казначейської служби та банківських установах, не має. Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівського району Львівської області є головним розпорядником коштів бюджету територіальної громади. Для виконання повноважень, покладених на виконавчий комітет, та обліку коштів загального і спеціального фондів бюджету, виконавчому комітету в Державній казначейській службі України відкрито основний реєстраційний рахунок загального фонду.

За вказаних обставин, заявник вважає, що єдиною можливістю виконати судовий наказ у справі є заміна сторони у справі № 914/1493/22, з Перемишлянської міської ради (код ЄДРПОУ 26485176) на Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівської області (код ЄДРПОУ 04056173), як головного розпорядника бюджетних коштів, що має відкритий основний реєстраційний рахунок загального фонду, про що і було повідомлено його листом № 03-16/02/1823 від 16.11.2022.

Заявник просить суд, в порядку статті 334 Господарського процесуального кодексу України, замінити сторону - Перемишлянську міську раду (ідентифікаційний код юридичної особи 26485176) (боржника) на Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівської області (81200, Львівська область, Львівський район, місто Перемишляни, вулиця Привокзальна, будинок 3А; ідентифікаційний код юридичної особи 04056173).

При прийнятті ухвали, суд виходив з наступного.

Статтею 129-1 Конституції України Суд передбачено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно частини 2 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Статтею 147 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 18 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Згідно з статтею 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Статтею 338 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.

Пунктом 3 частини 2 статті 22 Бюджетного кодексу України визначено, що головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети можуть бути місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.

Відповідно до частин 1, 2 статті 11 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Відповідно до пункту 2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 45), боржниками за цим Порядком є визначені в рішенні про стягнення коштів державні органи, розпорядники бюджетних коштів (бюджетні установи), а також одержувачі бюджетних коштів в частині здійснення передбачених бюджетною програмою заходів, на які їх уповноважено, які мають відкриті рахунки в органах Казначейства, крім рахунків із спеціальним режимом використання.

Відповідно до листа Управління державної казначейської служби України у Перемишлянському районі Львівській області від 21.10.2022 року № 02-17-08/771, наданого на звернення заявника, Перемишлянська міська рада не має відкритих розрахункових рахунків в органах казначейства.

Таким чином, юридична особа Перемишлянська міська рада (код за ЄДРПОУ 26485176) не є розпорядником бюджетних коштів та будь-яких рахунків, відкритих в органах казначейської служби та банківських установах, не має.

Натомість, Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівського району Львівської області (код ЄДРПОУ 04056173) є головним розпорядником коштів бюджету територіальної громади. Для виконання повноважень, покладених на виконавчий комітет, та обліку коштів загального і спеціального фондів бюджету виконавчому комітету в Державній казначейській службі України відкрито основний реєстраційний рахунок загального фонду.

Таким чином, вимога стягувача про заміну боржника виконавчого провадження підлягає до задоволення.

Разом з тим, в прохальній частині заяви за вх. № 3876/22 від 25.11.2022 р., ТОВ “Західземлепроект Плюс” просить видати новий виконавчий лист у справі. Суд зазначає, що чинним законодавством не передбачено видачу нового виконавчого документа при заміні боржника виконавчого провадження, а відтак, примусове виконання рішення суду здійснюється на підставі вже виданого наказу з урахуванням даної ухвали суду (Постанова Верховного Суду від 01.12.2021 у справі №905/3250/16).

Враховуючи зазначені обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання рішення суду, яке, згідно з нормами статей 18, 326 Господарського процесуального кодексу України, є обов'язковим до виконання, враховуючи принцип верховенства права, застосовуючи норми частини 1 статті 334 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено право на заміну сторони у виконавчому провадженні у разі її вибуття, так як фактично Перемишлянська міська рада вибула із розрахункового обслуговування, а функції головного розпордяника коштів бюджету територіальної громади перейшли до її виконавчого комітету (згідно з нормами статей 2, 22 Бюджетного кодексу України), а тому, суд вважає за необхідне, заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” про заміну боржника виконавчого провадження та видачу нового виконавчого листа задоволити частково: боржника - Перемишлянську міську раду у виконавчому документі - судовому наказі Господарського суду Львівської області від 12.07.2022 р. у справі №914/1493/22 замінити на Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівського району Львівської області. В частині вимоги щодо видачі нового виконавчого листа необхідно відмовити.

Керуючись статтями 18, ч.3 ст.222, 234, 235, 326-327, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Західземлепроект Плюс” про заміну боржника виконавчого провадження та видачу нового виконавчого листа за вх. № 3876/22 від 25.11.2022 р. задоволити частково.

2. Боржника - Перемишлянську міську раду (81200, Львівська область, Львівський район, місто Перемишляни, вулиця Привокзальна, будинок 3А; ідентифікаційний код юридичної особи 26485176) у виконавчому документі - судовому наказі Господарського суду Львівської області від 12.07.2022 р. у справі №914/1493/22 замінити на Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради Львівського району Львівської області (81200, Львівська область, Львівський район, місто Перемишляни, вулиця Привокзальна, будинок 3А; ідентифікаційний код юридичної особи 04056173).

3. В частині вимоги щодо видачі нового виконавчого листа - відмовити.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку, визначеному розділом IV Господарського процесуального кодексу України.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.

Суддя Долінська О.З.