КСправа № 148/1736/22
Провадження №3/148/1323/22
12 грудня 2022 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Штифурко Л.А., розглянувши матеріали, що надійшли з Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, за ст. 173 КУпАП, -
встановив:
До суду після доопрацювання надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 173 КУпАП.
Вказаний вище адміністративний матеріал згідно постанови судді Тульчинського районного суду Вінницької області від 21.10.2022 було повернуто до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для усунення недоліків, оскільки в матеріалах справи відсутні копія паспорта та ідентифікаційного коду правопорушника, що позбавляє можливості ідентифікувати особу, та порушує вимоги ст. 256 КУпАП, та для доставки в судове засідання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та .
Однак вимоги постанови суду органом поліції не виконані, а також не надано суду будь-яких даних, які підтверджують наявність об'єктивних підстав для її невиконання. Згідно ч. 2 ст. 268 КпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 173 КпАП, є обов'язковою. Отже, справа у відсутність даної особи розглянута бути не може.
Відповідно ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, розглядаються протягом доби.
За змістом ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі п. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Якщо при підготовці справи до судового розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання. А також вирішується питання і про достатність додаткових матеріалів, що допомагають при розгляді справи для правильного її вирішення.
Пунктом 12 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014, передбачено, що суди мають право повертати протоколи про адміністративне правопорушення, у разі недодержання при їх складанні вимог ст. 256 КУпАП, для доопрацювання.
У зв'язку невиконанням вимог постанови Тульчинського районного суду від 15.02.2022, враховуючи, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не була доставлена в судове засідання, суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому адміністративний матеріал слід повернути на доопрацювання до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для усунення вказаних недоліків та для забезпечення явки ОСОБА_1 до суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. 251, 256, 278, 280 КУпАП, суддя,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 173 КУпАП, - повернути до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання і забезпечення явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, до суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А.Штифурко