ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
19 травня 2010 року 11:49 № 2а-3135/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.
при секретарі судового засідання Деруга Н.О.,
у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва
до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1
третя особаСолом'янська районна у місті Києві державна адміністрація
проприпинення підприємницької діяльності
за участю представників сторін:
від позивача -Каргалик Д.М..
від відповідача - не з'явився
третя особа -не з'явилась
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач, з моменту реєстрації не подає податкової звітності, що свідчить про невиконання обов'язків, передбачених п.2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»щодо подання до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), заборгованості перед бюджетом не має, про що свідчить акт ДПІ від 25.02.2010 року .
У судовому засіданні Позивач підтримав позовні вимоги та просив суд їх задоволити.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, проте судом направлялась повістка про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи , а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові або місця проживання фізичної особи -підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1, зареєстрований Солом'янською районною державною адміністрацією м. Києва 23.02.2004 року, свідоцтво № 188880.
Як платник податків, Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Солом'янському районі міста Києва (згідно Наказу Державної податкової адміністрації у м. Києві від 06.12.2001 року № 583 «Про реорганізацію органів державної податкової служби»).
Державним податковим інспектором Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва проведено перевірку суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, на підставі якої складено акт № 231/17-2 від 25.02.2010 року.
Відповідно до вищезазначеного акту Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва № 231/17-2 від 25.02.2010 року, декларації до державних податкових органів суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 не подавались з моменту реєстрації.
Таким чином, починаючи з 18.04.2006 року суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 не подає податкові декларації про фінансово-господарську діяльність, заборгованості перед бюджетом не має.
Відповідно до ч.1 ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому статті 67, 68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з пунктом 3 частини 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій органів державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів. Вказана норма кореспондує з нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», якими визначені підстави для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця внаслідок неподання податкової звітності. В свою чергу, державні органи згідно з частиною 2 ст. 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Компетенція органів державної податкової служби поширюється саме на відносини в сфері оподаткування.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»державна реєстрація припинення діяльності фізичної особи -підприємця, крім іншого, проводиться у разі: постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності. Підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, у тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладені обставини, зокрема той факт, що Відповідач протягом періоду, що перевищує один рік, не звітує до податкових органів, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Частина 4 ст. 94 КАС України передбачає, що у справах, в яких Позивачем є суб'єкт владних повноважень, а Відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Таким чином судові витрати не підлягають стягненню з Відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва задоволити.
Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка здійснювалась на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію № 18880 виданого Солом'янською районною державною адміністрацією у м. Києві 23.02.2004 року.
У день набрання постанови законної сили направити її державному реєстратору за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шейко Т.І.
Повний текст постанови складено та підписано 25.05.2010 р. .