Постанова від 08.12.2022 по справі 461/6437/22

Справа №461/6437/22

Провадження №3/461/3423/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2022 року м. Львів

Суддя Галицького районного суду м.Львова Мисько Х.М., з участю представника Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцького Б.І., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), керівника компанії «Eurocycle GmbH», (Alfred -Yerrhausen - Alee - 3-65750 Eschborn, Germany, ідентифікаційний номер HRB99020

за ч. 1 ст.483 Митного Кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

23.09.2022 року в зону митного контролю пункт пропуску «Краківець - Корчова» митного поста «Яворів» Львівської митниці в'їхав транспортний засіб з реєстрацій­ним номером AE0106KP/AE7845XF з товаром: «вживані: одяг, взуття, домашні вироби з текс­тилю, сумки», який переміщувався в митному режимі імпорт за попередньою митною деклара­цією типу IM EE №UA110000/2022/914959.

Як підставу для переміщення товару, водієм фірми перевізника до митного контролю подано наступні документи:- міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №148601 від 19.09.2022 року;- рахунок-фактура (Rechnung) №RE-2022-0509 від 19.09.2022 року.

Відповідно до поданих документів, на митну територію України транспортним засобом з реєстраційним номером НОМЕР_1 на адресу ТОВ «ЕВРО СЕКОНД ГРУП» (52500, Дніпропетровська обл., м. Синельникове, вул. Каштанова, буд. 19, код ЄДРПОУ 43281469) пе­реміщується товар: «вживані: одяг, взуття, домашні вироби з текстилю та сумки, вагою 15510,00 кг».

Відправником та продавцем товару зазначена компанія «Eurocycle GmbH» (Darpetrassc; 4 D-44793 Bochum Germany), вартість переміщуваного товару становить 10857,00 евро, що згідно з курсом Національного банку України відповідає сумі 396349,98 гривень.

У ході проведеної перевірки встановлено, що вказаний товар ввозиться в Україну в мит­ному режимі імпорт відповідно до зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу №2- EUROCYCLE від 10.02.2021 укладеного між компанією «Eurocycle GmbH» в особі керівника ОСОБА_1 (Nowakowski Jakob) та TOB «ЕВРО СЕКОНД ГРУП», а як підставу для його пропуску на митну територію України подано товаросупровідні документи (рахунок-фактура (Rechnung) №RE-2022-0509 від 19.09.2022, міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №148601 від 19.09.2022), виписані компанією «Eurocycle GmbH».

Під час здійснення митного контролю транспортного засобу, а саме під час проведення повного митного огляду переміщуваного вантажу встановлено, що у транспортному засобі пе­реміщується на 300,00 кг більше вживаного одягу, на 90 кг більше вживаного взуття та на 20 кг більше вживаних сумок, ніж заявлено у товаросупровідних документах. Крім цього, виявлено не заявлений у товаросупровідних документах товар, а саме: вжи­вані дитячі іграшки, вагою 54,00 кг.

Для з'ясування обставин переміщення через митний кордон України товару за поперед­ньою митною декларацією типу IM EE №UA110000/2022/914959, Львівською митницею 05.10.2022 листом №7.4/20-01/14/19374 викликався керівник компанії «Eurocycle GmbH» ОСОБА_1 (Nowakowski Jakob)

Однак, у визначений час керівник вказаного підприємства до Львівської митниці не прибув та про причини неявки не повідомив.

Відповідно до висновку спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби № 142000-3301-0531 від 27.10.2022 року загальна вартість вилученого това­ру становить 49 420,00 грн.

Таким чином, керівник компанії «Eurocycle Cimbll» ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 ) вчинив дії. спрямовані на переміщення товарів через мит­ний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо на­йменування товарів їх кількості, та вартості, які необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце проведення судового засідання. Суд враховує те, що ОСОБА_3 належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило.

Відповідно до ч.4 ст.526 МК України суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.

Представник Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцький Б.І. просив визнати ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )винним у вчиненні адміністративного правопорушення, покликаючись на матеріали справи.

Заслухавши думку представника Львівської митниці Державної митної служби України, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Положеннями п. 3 ч. 1ст. 8 МК України визначено, що державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Відповідно до ч.1 ст.486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до ч. 4 та 5 ст. 366 Митного кодексу України (станом на 15.07.2021), громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно ч.1 ст.483 МК України, переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до статті 368 Митного кодексу України для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів.

Заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку встановленому Кодексом.

Статтею 489 МК України передбачено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №0990/20900/22 від 06.10.2022 року, та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об'єктивному взаємозв'язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості товарів, що були предметом порушення митних правил та їх конфіскації.

Окрім того, на підставі ч.1 ст.519 МК України та розрахунку витрат на зберігання на складі митниці, з правопорушника слід стягнути суму витрат за зберігання, яка складає 8 359,53 грн.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КпАП України та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн.

Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти на нього стягнення - 49 420, 00 грн. штрафу в дохід держави.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №0990/209000/22 від 06.10.2022 року - конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Львівської митниці Державної митної служби України 8 359,53 грн. витрат за зберігання товару на складі митниці.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Державної судової адміністрації України 496,20 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя Х.М. Мисько