22 липня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-519/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Дембіцького П.Д.,
при секретарі судового засідання Маркуц Х.М.,
за участю :
представника позивача: Українець Ю.Ю. (за довіреністю);
представника відповідача -надав клопотання без його участі;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіцманському районі Чернівецької області до Дочірнього підприємства «Верхні Станівці»Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок»про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб в сумі 14649,32 грн.,-
Державна податкова інспекція у Кіцманському районі звернулася до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Дочірнього підприємства «Верхні Станівці» Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб в сумі 14649,32 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що Дочірнє підприємство «Верхні Станівці» Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» має заборгованість із податку з доходів фізичних осіб у сумі 14649,32 грн.
Дана заборгованість підтверджується розрахунком заборгованості по Дочірньому підприємству «Верхні Станівці» Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» з податку з доходів фізичних осіб у сумі 14649,32 грн. Вказана сума заборгованості являється узгодженою.
22 липня 2010 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позові.
Відповідачу неодноразово за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України надсилалися рекомендовані листи з повідомленням із зазначенням часу, дати та місця проведення судового розгляду справи.
Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов'язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.
Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.
Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак це не перешкоджає розгляду справи по суті, оскільки у справі наявні поштові повідомлення, які засвідчують повідомлення відповідача про час і місце слухання справи.
Відповідач заперечень на позовну заяву суду не надав, надав суду письмове клопотання про визнання суми позову, та розгляду справи у його відсутності.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Кіцманською районною державною адміністрацією Чернівецької області 13.12.2004 року, зареєстровано Дочірнє підприємство «Верхні Станівці» Товариство з обмеженою відповідальністю «Світанок» ід. номер 33129479, за номером запису 1 032 102 0000 000051 за адресою: 59356, село Верхні Станівці, Кіцманський район, Чернівецької області.
Дочірнє підприємство «Верхні Станівці» Товариство з обмеженою відповідальністю «Світанок» згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи зареєстроване Кіцманською районною державною адміністрацією Чернівецької області 13.12.2004 року, ід. номер 33129479 за адресою: 59356, село Верхні Станівці, Кіцманський район, Чернівецької області.
Згідно розрахунку заборгованості за Дочірнім підприємством «Верхні Станівці» Товариство з обмеженою відповідальністю «Світанок» рахується заборгованість перед бюджетом на загальну суму 14649,32 грн.
Обставини зазначені у позовній заяві позивачем, повністю підтверджується письмовими доказами які містяться в справі, а саме: довідкою від 17.08.2009 року № 1700/33129479 «Про результати виїзної позапланової документальної перевірки правильності нарахування та перерахування податку з доходів фізичних осіб Дочірнім підприємством «Верхні Станівці» Товариство з обмеженою відповідальністю «Світанок», Актом про наслідки інвентаризації суми заборгованості по податку з доходів фізичних осіб утриманого із виплачених доходів громадян станом на 30.09.2007 року по Дочірньому підприємству «Верхні Станівці» Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» від 25.08.2009 року, які підписані сторонами, розрахунком заборгованості по сплаті податку з доходів фізичних осіб.
Відповідач не надав суду заперечень проти позову, а також доказів сплати суми боргу.
Слід зазначити, що вказані правовідносини регулюються Законом України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України «Про систему оподаткування», Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181 (далі - Закон України №2181) та іншими.
До функцій державних податкових інспекцій згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» відноситься подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Із податкового розрахунку заборгованості вбачається, що у відповідача станом на 21.12.2009 року існує податковий борг по податку з доходів фізичних осіб у сумі 14649,32 грн.
Також, на підприємство відповідача надсилались податкові вимоги, які залишенні останнім без реагування.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами строки.
Згідно пункту 5.1 статті 5 Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня податкової декларації, або розраховується контролюючим органом у випадках, передбачених підпунктом 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону.
Відповідно до пункту 5.2 статті 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Також підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. А згідно пункту 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, внаслідок несплати податкового зобов'язання, у відповідача утворився податковий борг із земельного податку за у сумі 14649,32 грн.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, у зв'язку з чим з відповідача стягується 14649,32 грн. сума податкового боргу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Правомірність дій позивача доведена, відповідач не надав суду аргументовані заперечення на позовну заяву. Крім того суму позову визнав.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративний суд перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття (вчинення дії). В даному випадку відповідачем прийнято рішення у відповідності до вимог законів у встановлені законом строки.
Згідно ст. 8 Кодекс адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Частиною 1 ст. 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Державного податкової інспекції у Кіцманському районі, підлягають задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 71, 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства «Верхні Станівці» Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» на користь Верхньостанівецької сільської ради заборгованість із податку з доходів фізичних осіб в сумі 14649,32 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Постанову складено в повному обсязі 27 липня 2010 р.
Суддя П.Д. Дембіцький