20 липня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2187/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Дембіцького П.Д.,
при секретарі судового засідання Маркуц Х.М.,
за участю :
представника позивача: Тодорюк Н.М. (за довіреністю);
відповідач - не з"явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області до приватного підприємства «Рашківський цегельний завод»про стягнення заборгованості по страхових внесках ,-
До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області до Приватного підприємства «Рашківський цегельний завод» про стягнення заборгованості по страхових внесках у сумі 1430,89 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України, а у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон 1105) зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, однак не нараховував та не сплачував їх (внески) в повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив позов задовольнити повністю у зв'язку з несвоєчасною та неповною сплатою страхових внесків ПП «Рашківський цегельний завод» до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області.
Відповідач станом на 20.07.2010 року належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового повідомлення.
Однак, свого представника в судове засідання повторно не направив, заяви про відкладення розгляду справи не надходило.
05.06.2010 року позивач отримав для вручення відповідачу копію ухвали суду для відповідача з інформацією про дату, час та місце судового розгляду справи.
30 липня 2010 року відповідач в судове засідання повторно не прибув,заперечень на позов не надав свого представника в судове засідання повторно не направив, заяви про відкладення розгляду справи не надходило.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Згідно до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.
Таким чином відповідач про час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи та оцінивши надані докази, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд, -
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєрестрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи вбачається, що Хотинською РДА 28 квітня 2004 року зареєстровано Приватне підприємство «Рашківський цегельний завод» за адресою 60017, с. Рашків, Хотинський район, Чернівецької області.
У ході розгляду справи встановлено, що відповідач - Приватне підприємство «Рашківський цегельний завод» 28 травня 2005 року зареєстрований як платник внесків до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
Відповідно до направлення, позивачем 25 грудня 2009 року проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. У ході вказаної перевірки встановлено порушення Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон 1105) - несвоєчасна сплата страхових внесків, за результатами якої складено акт № 89 від 25.12.2009 року.
Згідно Акту перевірки № 89 від 25.12.2009 року «Про результати проведення планової перевірки» за «Рашківський цегельний завод» рахується заборгованість по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності у сумі 1430,89 грн.
Дана заборгованість відображена в розрахунку від 25.12. 2009 року.
Страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності безробіття нараховувалося, однак перераховувалося несвоєчасно, внаслідок чого відповідно до розрахунку від 25.12.2009 року у відповідача утворилася заборгованість по страхових внесках у сумі 1430,89 грн.
Крім того, вказані правовідносини регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон 1105) (далі Закону).
Відповідно до ст.4 Основ законодавства України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (16/98 ВР) та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон 1105) страхові Фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими положеннями. Одним із видів соціальних послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням є страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Згідно частини 5 статті 18 Закону № 1105 функції виконавчої дирекції Фонду покладено на органи державної служби зайнятості, в тому числі й функції з проведення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, представництва інтересів Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до п. 5 ч.1 статті 5 Закону № 1105 передбачено, одним із принципів страхування від нещасного випадку є обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків до Фонду. Статтею 47 цього ж Закону передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд у порядку і строки, які визначаються виключно страховиком. Страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду, внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку до законодавства.
Статтею 55 зазначеного Закону передбачено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування , накладення штрафіф та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Страхування громадян на випадок безробіття є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування і здійснюється на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Платниками страхових внесків є страхувальники, які зобов'язані зареєструватися у виконавчих дирекціях Фонду за місцем свого знаходження.
Закону України «"Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" роботодавець зобов'язаний реєструватися у відділеннях виконавчої дирекції Фонду за місцем свого знаходження, як платник страхових внесків, своєчасно та у повному розмірі сплачувати належні йому страхові внески.
У ході судового розгляду справи достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" в частині несвоєчасної сплати страхових внесків.
У зв'язку з несплатою страхових внесків відповідачем, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову та стягнення з відповідача заборгованості по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності в сумі 1430,89 грн.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів суду факт відсутності у нього боргу перед позивачем та не погасив вказану суму боргу в добровільному порядку в встановлені чинним законодавством строки.
На підставі встановлених обставин, дослідженню матеріалів справи, аналізу норм Закону, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованим, а тому позов підлягає задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 11, 69-71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Cтягнути з Приватного підприємства «Рашківський цегельний завод» (60017, с. Рашків, Хотинський район, Чернівецької області, код за ЄДРПОУ 3230903, р/р 26005051607806 ЧФ Приватбанк, МФО 3568282) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області (60000, вул. Незалежності, 30, м. Хотин, Чернівецька обл., на р/р 371760410 00011 в Головному управлінні Державного казначейства України в Чернівецькій області, МФО 856135, код 25811030) несвоєчасно сплачені страхові внески в сумі 1430,89 грн. (одна тисяча чотириста тридцять гривень вісімдесять дев'ять копійок.)
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Постанову складено в повному обсязі 25 липня 2010 р.
Суддя П.Д. Дембіцький