Справа № 523/14231/22
Номер провадження 3/523/8705/22
"05" грудня 2022 р. суддя Суворовського районного суду міста Одеси Сувертак І. В., розглянувши матеріали, що поступили з Відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 173 КпАП України,
Встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №543590 від 03.11.2022 року, вбачається, що 01.11.2021 року о 21 год. 50 хв., ОСОБА_1 вчинив хуліганські дії, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , перекрив загальний кран водопостачання сусіду, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та погрожував. (а.с. 1).
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не явилася.
ОСОБА_1 надав пояснення по суті справи, зазначив, що на адресу суду він погрози не висловлював, а також по факту відключення водопостачання зазначив, що він жодним чином до цього відношення не має, оскільки вся робота трубопроводів будинку відноситься до компетенції управляючої компанія КК «Суворовський» та як відключається та включається водопостачання він не знає.
З'ясувавши обставини та дослідивши наявні докази по справі, суд вважає, що провадження по справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення з таких підстав.
Так з матеріалів справи вбачається, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 01.11.2022 року виник конфлікт оскільки вони є сусідами, отже суд не бере до уваги пояснення ОСОБА_2 щодо того, що ОСОБА_1 погрожував йому, оскільки свідків зазначеного окрім нього самого не має.
Щодо відсутності водопостачання в будинку, 03.11.2022 року ОСОБА_1 надавав письмові пояснення в котрих зазначив, що дійсно водопостачання було відсутнє у будинку, однак у зв'язку з ремонтом сантехніки будинку, виходячи з цього не можливо встановити факт навмисного перекриття водопостачання будинку саме ОСОБА_1 .
У відповідності до положень ст. 1 КпАП України, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Однак в матеріалах справи відсутні докази підтверджуючі вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КпАП України.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, яка є нормою прямої дії, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь, на підставі чого суддя приходить до висновку про недоведеність вини у вчиненні адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 247 ч. 1 п 1 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин як відсутність складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП України завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи. Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 №11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», де зазначено, що згідно зі ст. 245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 173, ст. ст. 247, 284 КУпАП,
Постановив:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП України - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова підлягає оскарженню в десятиденний термін в Одеський апеляційний суд.
Суддя