Справа№ 953/5282/22
н/п 3/953/2619/22
"28" листопада 2022 р. м. Харків
Київський районний суд м.Харкова у складі: головуючої судді Лисиченко С.М., розглянувши матеріал, який надійшов з Харківського районного управління поліції №1 Головного управління національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.187 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 157418 від 05.09.2022, ОСОБА_1 05.09.2022 о 22-15 години був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 особою, уповноваженою на складання адміністративного протоколу, кваліфіковано за ч.1 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності у судові засідання, призначені на 04.10.2022, 25.10.2022, 08.11.2022 та 28.11.2022 не з'явився, про час та день розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі.
Враховуючи те, що згідно з положеннями ст.268 КУпАП інкриміноване ОСОБА_1 адміністративне правопорушення за 187 КУпАП відноситься до правопорушень, по яким присутність особи у судовому засіданні є обов'язковою, суд неодноразово відкладав розгляд справи.
Суд зазначає, що протягом строку розгляду даної справи вживав усіх можливих заходів для повідомлення ОСОБА_1 про час, дату та місце розгляду справи з метою забезпечення його явки до суду та реалізації права на справедливий судовий розгляд, а саме шляхом направлення судових повісток та застосування до нього примусового приводу у судові засідання, призначені на 08.11.2022, 28.11.2022.
Однак, примусові приводи Харківським районним управлінням поліції №1 ГУНП в Харківській області не були виконані.
Так, 08.11.2022 до канцелярії суду надійшла заява від ДОП СДОП ХРУП №1 ГУНП в Харківській області капітана поліції Макарова В. про долучення до матеріалів справи копії рапорта, з якого вбачається, що останнім здійснювався вихід за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає гр. ОСОБА_1 , однак останнього вдома не було, встановити місцезнаходження останнього не виявилося можливим, на телефонні дзвінки не відповів.
Крім того, згідно з даними, які містяться в рапорті ДОП СДОП ХРУП №1 ГУНП в Харківській області капітана поліції Макарова В. від 28.11.2022, останній здійснював виїзд за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає гр. ОСОБА_1 . Разом з цим останнього вдома не було, на телефонні дзвінки не відповідає. В усній бесіді з сусідами було встановлено, що ОСОБА_1 не бачили декілька днів.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідальність за ч.1 ст.187 КУпАП настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Об'єктивна сторона порушення правил адміністративного нагляду полягає у самовільному залишенні особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд місця проживання, неприбуття без поважних причин у визначений строк до обраного місця проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, у разі звільнення з місць позбавлення волі.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони порушення правил адміністративного нагляду є час його вчинення. Це правопорушення може бути вчинено лише протягом терміну, на який встановлено адміністративний нагляд.
Суб'єктивна сторона порушення правил адміністративного нагляду характеризується прямим умислом і спеціальною метою - ухилення від адміністративного нагляду.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним 05.09.2022 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних та досліджених суддею доказів, зокрема, протоколом про адміністративні правопорушення верії ВАВ № 157418 від 05.09.2022; ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 17.08.2022 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 .
Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним 05.09.2022 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, є доведеною повністю.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень, застосувати до ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно з положеннями ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 496,20 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 187, 283-285 КУпАП, суд, -
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн. 00 коп за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп.
Направити копію постанови суду до Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області - до відома.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинності після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.М. Лисиченко