Єдиний унікальний номер справи 333/6008/22
Номер провадження 3/333/3127/22
іменем України
06 грудня 2022 року місто Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматов Е.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області щодо притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Узбекистану, громадянина Узбекистану, тимчасово не працюючого, який зареєстрований та фактично мешкає: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В провадження Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшов адміністративний матеріал щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 448586 від 27 листопада 2022 року, о 22 год 00 хв громадянин ОСОБА_2 знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру, а саме: ображав, кричав на свою тещу, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
У судовому засіданні, 06 грудня 2022 року, ОСОБА_2 після роз'яснення йому головуючим прав, передбачених ст. ст. 55, 59, 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, свою вину визнав повністю, та просив призначити мінімальне покарання.
Згідно із положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у цьому випадку, передбаченого ч. 1 ст. 1732 КУпАП, у числі інших визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення; чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, проаналізувавши та оцінивши всі докази по справі, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
Крім того, до матеріалів справи долучено протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від ОСОБА_3 , письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , терміновий заборонний припис стосовно кривдника від 27 листопада 2022 року серії АА № 310027.
Так, ч. 1 ст. 1732 КУпАП передбачено, що вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування є умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Відповідно до п.14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII психологічне насильство - це форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
Крім того, об'єктивна сторона адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 1732 КУпАП передбачає наявність такого обов'язкового елементу як можливість заподіяння чи заподіяння шкоди фізичному або психологічному здоров'ю потерпілої особи.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для її правильного вирішення.
Відповідно до вимого ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_2 , а саме: щире каяття та вік винного. Обставин, що обтяжує відповідальність ОСОБА_2 суд не вбачає.
На підставі викладеного, враховуючи дані про особу ОСОБА_2 , який до адміністративної відповідальності притягається вперше, відсутність тяжких наслідків від вчиненого ним правопорушення, беручи до уваги ступінь його вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є пенсіонером, приходить до висновку про доцільність звільнення ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності за ст. 1732 КУпАП та обмежитися усним зауваженням.
На підставі наведеного та керуючись ст.. ст.. 401, 1732, 276-279, 280, 283 КУпАП суддя, -
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Звільнити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, внаслідок малозначності скоєного правопорушення.
Провадження по справі № 333/6008/22 - закрити.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальність, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя Е.Г.Стоматов