Ухвала від 05.12.2022 по справі 922/1670/22

УХВАЛА

05 грудня 2022 року м. ХарківСправа № 922/1670/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши клопотання Комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі

за позовом фізичної особи-підприємця Коломійцева Андрія Юрійовича ( АДРЕСА_1 )

до Комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" (61001, м. Харків, вул. Актюбинська, буд. 24)

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Харківської області знаходиться справа №922/1670/22 за позовом фізичної особи-підприємця Коломійцева Андрія Юрійовича до Комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 03.10.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/1670/22 за правилами загального позовного провадження.

21.11.2022 ухвалою Господарського суду Харківської області учасників справи повідомлено про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 06.12.2022 о 14:30 год.

29.11.2022 КП "Міськелектротранссервіс" надало клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, в якому просить надати представнику КП "Міськелектротранссервіс" адвокату Гребенюк Олені Олегівні можливість приймати участь у всіх судових засіданнях по справі №922/1670/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частин 1 - 3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Суд зазначає, що з огляду на зазначені вище положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв'язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.

Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

В той же час, відповідач не вказав у заяві поважних причин неможливості забезпечити явку свого представника у судові засідання, не надав доказів наявності виключного випадку.

За таких обставин, суд вважає за необхідне відхилити клопотання Комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції як необґрунтоване.

Керуючись ст. 197, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Відхилити клопотання Комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 05.12.2022.

Суддя В.І. Ольшанченко

Попередній документ
107717172
Наступний документ
107717174
Інформація про рішення:
№ рішення: 107717173
№ справи: 922/1670/22
Дата рішення: 05.12.2022
Дата публікації: 08.12.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Харківської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Розрахунки за продукцію, товари, послуги; За спожиті енергоносії
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (06.12.2022)
Дата надходження: 26.09.2022
Предмет позову: зобов'язання вчинити певні дії.
Розклад засідань:
25.10.2022 14:30 Господарський суд Харківської області
07.11.2022 14:30 Господарський суд Харківської області
21.11.2022 15:00 Господарський суд Харківської області
06.12.2022 14:30 Господарський суд Харківської області
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ОЛЬШАНЧЕНКО В І
ОЛЬШАНЧЕНКО В І
відповідач (боржник):
Комунальне підприємство "Міськелектротранссервіс"
позивач (заявник):
Коломійцев Андрій Юрійович
представник відповідача:
Гребенюк Олена Олегівна