про залучення третьої особи
05 грудня 2022 року Справа № 580/5892/22
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в загальному позовному провадженні клопотання Головного управління ДПС у Черкаській області про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головного управління Державної казначейської служби у Черкаській області у справі №580/5892/22 за позовом Головного управління ДПС у Черкаській області до дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії “Хліб України” “Тальнівський комбінат хлібопродуктів” про стягнення заборгованості, -
29.11.2022 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДПС у Черкаській області з позовною заявою до дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії “Хліб України” “Тальнівський комбінат хлібопродуктів”, в якій просить стягнути борг у сумі 10 944 024 грн. 10 коп.
Ухвалою судді від 05.12.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
29.11.2022 позивач подав клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головного управління Державної казначейської служби у Черкаській області. В обгрунтування клопотання зазначив, що предметом спору у даній справі є стягнення боргу, який обліковується органами Державної казначейської служби України.
Розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Черкаській області суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України №174 від 02.03.2011 затверджений Порядок обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості. (далі - Порядок №174).
Пунктами 6, 9, 10 Порядку №174 визначено, що облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички/фінансової допомоги, в якій вони надані.
Кошти, що надходять до бюджету в рахунок погашення простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою, зараховуються органами Державної казначейської служби на рахунки, відкриті згідно з бюджетною класифікацією.
Державна казначейська служба на підставі зазначеної в пунктах 4 і 8 цього Порядку інформації, що подана Мінфіном, відображає зміни заборгованості за кредитами в обліку виконання державного бюджету та протягом тижня після надходження інформації, зазначеної в пункті 8 цього Порядку, інформує територіальні органи Державної казначейської служби за місцем реєстрації боржника про розмір простроченої заборгованості за кредитами та нарахованої на її суму пені, а також про розмір простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою.
З метою примусового стягнення в установленому законодавством порядку простроченої заборгованості з боржника територіальні органи Державної казначейської служби до кінця місяця, що настає за звітним періодом:
інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за кредитами та суму нарахованої на неї пені;
нараховують пеню та інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою та суму нарахованої на неї пені.
Оскільки предметом спору у справі, що розглядається є стягнення простроченої заборгованості перед Державним бюджетом за позичками, які надавались відповідачу у 1995, 1996 та 1997 роках, рішення у справі може вплинути на права та обов'язки Головного управління Державної казначейської служби у Черкаській області.
Згідно частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов?язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Головного управління Державної казначейської служби у Черкаській області.
Керуючись ст. 49, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання Головного управління ДПС у Черкаській області про залучення третьої особи задовольнити.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління Державної казначейської служби у Черкаській області (бул. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 37930566).
Зобов'язати Головне управління ДПС у Черкаській області у триденний строк від дати отримання копії даної узвали направити Головному управлінню Державної казначейської служби України у Черкаській області копію позовної заяви з доданими до неї матеріалами та надати до суду докази такого направлення.
Запропонувати третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головному управлінню Державної казначейської служби України у Черкаській області, надіслати у строк протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали: до суду - пояснення щодо позову та докази надіслання їх копій позивачу та відповідачу.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Алла РУДЕНКО