06 грудня 2022 року м. Житомир справа № 240/11395/22
категорія 112010203
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Укрпалетсистем" до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Приватне підприємство «Укрпалетсистем» (далі - ПП «Украпетсистем») із позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення про застосування адміністративно - господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №12 від 02 червня 2022 року.
В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що підприємство під час реалізації пального дотримувалось норм законодавства щодо граничних цін на пальне відповідно до Постанови КМУ від 09.12.2020 №1236. Звертає увагу, що до акту №454 за результатами перевірки позивача від 26.05.2022, відповідачем було долучено розрахунки необґрунтовано одержаної виручки, в яких вказано, що підприємством отримано необґрунтовану виручку на загальну суму 59422,47 грн. Однак, в подальшому, під час винесення оскаржуваного рішення №12 від 02.06.2022, прийнято рішення «стягнути з ПП «Укрпалетсистем» суму необґрунтовано одержаної виручки - 9315,77 грн», та, відповідно, штраф на аналогічну суму. Дана сума суттєво відрізняється від суми, зазначеної в акті №454, який став підставою для винесення оскаржуваного рішення. При цьому, ні з акту №454, ні з наданих розрахунків необґрунтовано одержаної виручки, ні з оскаржуваного рішення №12 від 02.06.2022, неможливо встановити походження зазначеної суми 9315,77 грн.
Ухвалою суду від 27.06.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (в письмовому провадженні).
Відповідач надіслав до суду 03.08.2022 відзив на адміністративний позов (а.с. 89-97), в якому щодо задоволення позовних вимог заперечує.
Пояснює, що під час перевірки АЗС позивача були переглянуті первинні документи - касові «Z-звіти» за період з 24.02.2022 по 13.05.2022 і встановлено, що ПП «Укрпалетсистем» здійснювала реалізацію товарів (бензинів А-92 та А-95, дизпалива) без дотримання вимог пункту 41-4 Постанови № 1236. Тобто, у період з 14.03.2022 по 18.03.2022 бензини А-92, А-95 та дизельне паливо на АЗС реалізовувалися за цінами, які формуватися з торгівельними надбавками, що нараховуються до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних та дизельного палива, які були вищі, ніж граничні торгівельні надбавки, затверджені вказаним пунктом Постанови №1236.
Вказує, що 14.03.2022 бензин А-95, який було імпортовано згідно з митною декларацією від 20.02.2022 вартістю 17,01 грн/1л на АЗС реалізовувався позивачем за ціною 43,40 грн/1л, при тому, що допустима гранична ціна становила 38,34 грн/1л. Різниця склала 5,06 грн/1 літр. За 14.03.2022 було реалізовано 2506,29 літра бензину. Отже, додатково отримана виручка склала 12681,81 грн.
Додає, що внаслідок допущених порушень за період з 24.02.2022 по 12.05.2022 при реалізації дизельного палива, бензинів А-92 та А-95 ПП «Укрпалетсистем», з урахуванням обсягу реалізованого пального, позивачем була необґрунтовано отримана виручка у сумі 59 422, 47 грн. У зв'язку з тим, що після закриття перевірки та вручення акту перевірки уповноваженій особі позивача, на сайті Міністерства економіки України 26.05.2022 оприлюднено оновлену інформацію про середню вартість 1 літра дизельного палива USLD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm станом на 12.03.2022, виникла необхідність внести зміни до розрахунку необґрунтовано отриманої виручки. Так, відповідно до нового розрахунку необґрунтовано отриманої виручки її розмір склав 9 315, 77 грн. У зв'язку з вказаним вище, 05.07.2022 відповідач надіслав на адресу позивача відповідний лист № Вих-3324/05.1/25-22 від 01.07.2022 з перерахованим розрахунком до акту перевірки.
Згідно з ч.5 ст.250 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи суд встановив наступне.
На підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області «Про проведення позапланової перевірки» від 11.05.2022 №681 (а.с. 103) та направлення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 11.05.2022 №624 (а.с.104) посадовими особами відповідача з 13.05.2022 по 26.05.2022 проведено позапланову перевірку ПП «Укрпалетсистем» за місцем здійснення господарської діяльності автомобільної заправної станції (далі - АЗК): м. Одеса, вул. Отамана Головатого, буд. 157/А. У вказаному наказі зазначено, що позапланова перевірка ПП «Укрпалетсистем» проводиться на підставі доручення Прем'єр-міністра України від 08.05.2022 № 11381/0/1-22 та погодження Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів від 08.05.2022 № 15.2.2-7/4861 на проведення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області позапланових заходів державного нагляду (контролю) з питань дотримання суб'єктами господарювання на роздрібному ринку пального вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Предметом вказаної перевірки є дотримання вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
26.05.2022 сформовано акт, складений за результатами проведення позапланової перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін № 454 (а.с.115- 128).
У наведеному акті в розділі «Опис виявлених порушень вимог законодавства» зазначено, що в ході перевірки були переглянуті первинні документи - касові «Z-звіти» за період з 24.02.2022 по 13.05.2022. Встановлено, що ПП «Укрпалетсистем» здійснювала реалізацію товарів (бензинів А-92 та А-95, дизпалива) без дотримання вимог пункту 41-4 Постанови № 1236. На момент перевірки АЗС здійснювала господарську діяльність. Встановлено, що ПП «Укрпалетсистем» здійснювала реалізацію товарів (бензинів А-92 та А-95, дизпалива) без дотримання вимог пункту 41-4 Постанови № 1236. Тобто, у період з 14.03.2022 по 18.03.2022 бензини А-92, А-95 та дизельне паливо на АЗС реалізовувалися за цінами, які формуватися з торгівельними надбавками, що нараховуються до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних та дизельного палива, які були вищі, ніж граничні торгівельні надбавки, затверджені пунктом 41-4.
Далі в вказаному розділі зазначається - 14 березня 2022 року бензин А-95, який було імпортовано згідно митної декларації від 20.02.2022 вартістю 17,01 грн/1л на АЗС реалізовувався за ціною 43,40 грн/1л, при тому, що допустима гранична ціна становила 38,34 грн/1л. Різниця склала 5,06 грн/1 літр. За 14 березня 2022 року було реалізовано 2506,29 літра бензину. Отже, додатково отримана виручка склала 12681,81 грн. Внаслідок допущених порушень за період з 24.02.2022 по 12.05.2022 при реалізації дизельного палива, бензинів А-92 та А-95 ПП «Укрпалетсистем», з урахуванням обсягу реалізованого пального, була необґрунтовано отримана виручка у сумі 59 422, 47 грн.
02.06.2022 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області прийняте рішення про застосування адміністративного-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення № 12 (а.с.141). Відповідно до вказаного рішення до ПП «Укрпалетсистем» за порушення вимог пункту 41-4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 09 грудня 2020 р. № 1236 вирішено застосувати наступні санкції, а саме:
- стягнути з ПП «Укрпалетсистем» в дохід державного бюджету суму необґрунтовано отриманої виручки у розмірі 9 315, 77 грн;
- застосувати до ПП «Укрпалетсистем» штраф у розмірі 9 315, 77 грн.
Як зазначає відповідач, у зв'язку з тим, що після закриття перевірки та вручення акту перевірки уповноваженій особі, на сайті Міністерства економіки України 26.05.2022 оприлюднено оновлену інформацію про середню вартість 1 літра дизельного палива USLD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm станом на 12.03.2022, виникла необхідність внести зміни до розрахунку необґрунтовано отриманої виручки. Так, відповідно до нового розрахунку необґрунтовано отриманої виручки її розмір склав 9 315, 77 грн. У зв'язку з наведеним, відповідач направив на адресу позивача відповідний лист № Вих-3324/05.1/25-22 від 01.07.2022 разом з перерахованим розрахунком до акту перевірки (а.с. 145).
Позивач вважає, що спірне рішення порушує законні права та інтереси ПП «Укрпалетсистем», так як покладає на підприємство обов'язок сплати грошових коштів, які могли б бути використані на забезпечення господарської діяльності підприємства та оплату праці найманих робітників, тому він вимушений був звернутись до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов таких висновків.
Закон України "Про ціни і ціноутворення" від 21 червня 2012 року №5007-VI (далі - Закон №5007-VI) визначає основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.
Частиною 1 статті 16 Закону №5007-VI встановлено, що органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.
Згідно з частиною 2 статті 16 Закону №5007-VI повноваження та порядок діяльності уповноважених органів, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, визначаються цим Законом, Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та іншими законами.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" 5 квітня 2007 року № 877-V (далі - Закон №877-V).
Статтею 1 Закону №877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом; спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.
Згідно із частинами 6, 7 статті 7 Закону №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №667 (далі - Положення), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.
Пунктом 7 цього Положення передбачено, що Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Згідно із частинами 1-3 статті 12 Закону №5007-VI державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб'єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку. Державні регульовані ціни можуть запроваджуватися на товари суб'єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції. Державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації). Зміна рівня державних регульованих цін здійснюється в порядку і строки, що визначаються органами, які відповідно до цього Закону здійснюють державне регулювання цін. Зміна рівня державних регульованих цін може здійснюватися у зв'язку із зміною умов виробництва і продажу (реалізації) продукції, що не залежать від господарської діяльності суб'єкта господарювання.
Відповідно до статті 13 цього Закону державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, державними колегіальними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом: 1) установлення обов'язкових для застосування суб'єктами господарювання: фіксованих цін; граничних цін; граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди); граничних нормативів рентабельності; розміру постачальницької винагороди; розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів); 2) запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення" затверджено Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - Порядок), який визначає механізм декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, переліки яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341"Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення" (далі - товари).
За змістом Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341, до таких товарів відноситься, зокрема, бензин марки А-92, бензин марки А-95, дизельне пальне.
Пунктом 41-4 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова №1236), (в редакції, яка діяла станом на 18.03.2022) передбачено, що на період дії карантину встановлений граничний рівень торговельної надбавки в розмірі:
не більше 5 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;
не більше 4,55 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.
Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm визначається Міністерством економіки на підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, проведених з урахуванням відповідних даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередні 10 днів, розрахункових коефіцієнтів 0,825 та 0,745 кілограма на літр відповідно, витрат на зовнішнє логістичне забезпечення у сумі 50 доларів США/тонну та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором (контрактом) у сумі 150 доларів США/тонну, сум митних платежів (акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) та щоденного офіційного курсу іноземної валюти, встановленого Національним банком у відповідному періоді. Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подає щомісяця до 1, 11 і 21 числа Міністерству економіки зазначені розрахунки.
Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства економіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
Як зазначено в акті перевірки, у період з 14.03.2022 по 18.03.2022 бензини А-92, А-95 та дизельне паливо на АЗС реалізовувалися за цінами, які формуватися з торгівельними надбавками, що нараховуються до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних та дизельного палива, які були вищі, ніж граничні торгівельні надбавки, затверджені пунктом 41-4 Постанови №1236.
На виконання даного пункту Постанови №1236, Міністерством економіки України на офіційному веб - сайті 13.03.2022 було оприлюднено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ррт, яка становить 39,90 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 38,97 гривень. Ці дані підтверджуються витребуваною від Міністерства економіки України інформацією, наданою суду листом №3821-06/71206-05 від 21.10.2022 (а.с. 175-176).
Відповідно, ПП «Укрпалетсистем» 13.03.2022 було видано наказ №14032022-АЗС №114 «Встановлення роздрібних цін на АЗС», яким на АЗС за вказаною адресою було встановлено наступні ціни: бензин автомобільний А-95-Євро5-Е0 - 43,40 грн/л; бензин автомобільний А-92-Євро5-Е0 - 42,90 грн/л; паливо дизельне ДП-3-Євро5-В0 - 44,80 грн/л; бензин автомобільний «upg 100» А-98-Євро5-Е0 - 48,00 грн/л (а.с.38).
В подальшому, 18.03.2022 Міністерством економіки України на офіційному веб - сайті було оприлюднено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 32,05 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 28,87 гривень.
У зв'язку з цим, 18.03.2022 ПП «Укрпалетсистем» було видано наказ №18032022-АЗС №114 «Встановлення роздрібних цін на АЗС», яким на АЗК за вказаною адресою було встановлено наступні ціни: бензин автомобільний А-95-Євро5-Е0 - 33,40 грн/л; бензин автомобільний А-92-Євро5-Е0 - 33,30 грн/л; паливо дизельне ДП-3-Євро5-В0 - 37,00 грн/л; бензин автомобільний «upg 100» А-98-Євро5-Е0 - 44,00 грн/л (а.с. 39).
Таким чином, суд вважає що ціни встановлено ПП «Украпалетсистем» такими, що відповідають вимогам Постанови №1236 і висновок контролюючого органу про завищення цін підприємством є необґрунтованим.
Разом з тим, за змістом пункту 1 частини 1 статті 20 Закону №5007-VI до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін - вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання (крім тих, що на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача), та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки.
Суд враховує, що згідно з усталеною позицією Верховного Суду акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені контролюючим органом порушення вимог законодавства суб'єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу.
Натомість, відповідач ні в акті перевірки, ні у відзиві не надав роз'яснень яким чином розрахував суму необґрунтовано одержаної виручки, чому прийнявши спірне рішення 02.06.2022 розрахунок суми, внесеної в спірне рішення, направив позивачу листом від 01.07.2022 після відкриття провадження щодо розгляду даної справи судом.
Крім того, доводи відповідача щодо оприлюднення лише 26.05.2022 оновленої інформації про середню вартість 1 літра дизельного палива USLD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm станом на 12.03.2022 на сайті Міністерства економіки України, спростовуються інформацією цього міністерства наданою суду на його запит.
Згідно із ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіряючи наведені учасниками спору аргументи, оцінивши надані докази, суд дійшов до висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, у спірних правовідносинах не забезпечив дотримання частини другої статті 19 Конституції України, позаяк не надав суду доказів, які б підтверджували викладені в акті перевірки висновки щодо завищення ціни позивачем та необґрунтовано отриманої виручки.
За таких обставин, рішення відповідача про застосування адміністративно - господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №12 від 02 червня 2022 року є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи наведене, на користь позивача слід стягнути сплачений ним при поданні позовної заяви до суду судовий збір у розмірі 2481,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 КАС України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов Приватного підприємства "Укрпалетсистем" (вул. Березюка, 15, с.Ушомир, Коростенський район, Житомирська область, 11571. ЄДРПОУ: 32285225) до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (вул. 7-ма Пересипська, 6, м. Одеса, 65042. ЄДРПОУ: 40342996) про визнання протиправним та скасування рішення, задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про застосування до Приватного підприємства "Укрпалетсистем" адміністративно - господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №12 від 02 червня 2022 року.
Стягнути з Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Приватного підприємства "Укрпалетсистем" 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну) грн витрат зі сплати судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Єфіменко
Повний текст складено: 06 грудня 2022 р.