Справа № 355/1100/22
Провадження № 3/355/1021/22
29 листопада 2022 року суддя Баришівського районного суду Київської області Чальцева Т.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Північного офісу Держаудитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, -
11.10.2022 до суду надійшов зазначений адміністративний матеріал. Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №2в-55/2022пр від 30.09.2022 року, з якого вбачається, що заступникам начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами Північного офісу Держаудитслужби Дубик С.В., виявлено, що 30.09.2022, що в період з 08.08.2021 по 30.09.2022 уповноваженою особою (головним економістом) Житлово-експлуатаційної контори Баришівської селищної ради (місцезнаходження юридичної особи 07500, Київська область, Баришівський район, смт. Баришівка, пров. Банний, буд. 3) ОСОБА_1 не усунено порушення, які встановлені моніторингом, результати якого викладені у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2021-05-19-011396-b від 08.08.2021 за номером UA-M-2021-08-16-000029. В результаті не відхилення учасника та не розірвання договору від 22.06.2021 № 22/06/2021 встановлено матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 1 084 211,94 гривень.
За змістом ст. 278 КУпАП , суддя при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду вирішує, зокрема, питання про правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, вважаю, що адміністративний протокол не відповідає вимогамст.256 КпАП України і підлягає поверненню для дооформлення, виходячи з наступного.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Матеріали даної справи містить протокол №2в-55/2022пр від 30.09.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 . Проте, під час підготовки до судового розгляду справи з'ясувалося, що згідно паспорту серії НОМЕР_1 виданого 13.12.2007 року Баришівським РВ ГУ МВС України, наданого захисником по справі ОСОБА_2 , прізвище особи - « ОСОБА_3 ».
Зокрема, з протоколу про адміністративне правопорушення №26-55/2022 пр від 30 вересня 2022 неможливо зробити висновок про об'єктивну та суб'єктивну сторони правопорушення, передбаченого ч. З ст. 164-14 КУпАП України, вчинення якого ставиться у провину ОСОБА_1 .
Так, як вбачається з тексту протоколу про адміністративне правопорушення, останній в провину ставиться вчинення діяння у вигляді «не усунення порушень, які встановлені моніторингом., результати якого викладені у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 08.08.2021 року». Однак вказане діяння не охоплюється складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП.
В той же час, матеріали справи не містять протоколу тендерного комітету замовника, а, відтак, взагалі не є встановленим факт прийняття особисто ОСОБА_1 будь-якого рішення.
Крім того, в матеріалах справи відсутній і сам висновок від 08.08.2021 Держаудитслужби, щодо проведеного моніторингу закупівель, та який закладений в основу самого протоколу про адміністративне правопорушення, адже саме згідно вказаного висновку від 08.08.2021 були виявлені відповідні порушення. В той же час відсутність в матеріалах справи вказаного висновку не дає можливості про аналізувати, які саме були виявлені порушення, та ким вони були вчинені.
Водночас, до справи додано витяг із акту перевірки закупівлі Житлово-експлуатаційної контори Баришівської селищної ради за номером ID: UA-2021-05-19011396-b від 30.09.2022 року № 09-30/250, в якому відсутні підписи уповноважених на складання акту осіб та дата вручення акту.
Таким чином, Управління Північного офісу Держаудитслужби не надало доказів того, що саме ОСОБА_1 є службовою (посадовою) чи уповноваженою особою замовника, яка згідно ч. 3 ст. 164-14 КУпАП несе відповідальність за дане адміністративне правопорушення.
Беручи до уваги ч. 2 ст. 251 КУпАП, згідно якої обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, зібрати інші докази по даній справі не являється можливим.
Враховуючи вищенаведені недоліки, які унеможливлюють всебічний та об'єктивний розгляд справи, справу щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП підлягають поверненню заступнику начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами Північного офісу Держаудитслужби для доопрацювання та належного оформлення.
Керуючись статтями 256,278КУпАП,
Матеріали, що надійшли з Північного офісу Держаудитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, - повернути для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Баришівського районного суду Т. В. Чальцева