Єдиний унікальний номер 725/7320/22
Номер провадження 1-в/725/105/22
05.12.2022 року м. Чернівці
Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
ст. ДОП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 ,
та особи щодо якої вирішується подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, останній раз вироком Першотравневого районного суду м.Чернівці від 11.09.2020 року за ч. 2 ст. 185 КК України на 3 місяці арешту, -
У грудні 2022 року до Першотравневого районного суду м. Чернівці надійшло вище вказане подання, в якому начальник Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області просив встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд з наступними обмеженнями: заборонити вихід із квартири АДРЕСА_2 в період часу з 22.00 год. по 06.00 год., за виключенням роботи у даний період часу; заборонити відвідування винних магазинів, пивних барів, ресторанів, шашличних, кафе, закусочних та інших місць, де продаються спиртні напої на розлив; заборонити виїзд за межі міста Чернівці по особистим питанням та зміну місця проживання без дозволу Чернівецького районного управління ГУНП в Чернівецькій області; зобов'язати з'являтись на реєстрацію у відділ превенції Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області: 1 та 3 понеділок місяця, до чергового по ВП або до начальника сектору дільничних інспекторів поліції.
Вказане подання обґрунтовував тим, що ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий та після відбування покарання в місцях позбавлення волі на шлях виправлення не став, не зважаючи на попередження працівників поліції, систематично порушує громадський порядок, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених ст.ст. 178, 183, 187 КУпАП.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання та своїми поясненнями підтвердив обставини, які стали підставою для звернення органу Національної поліції до суду з даним поданням. Вказував на те, що запропоновані обмеження адміністративного нагляду згідно вказаного подання йому зрозумілі та наслідки порушення адміністративного нагляду у разі його встановлення йому відомі.
Суд, заслухавши думку поліцейського, який подання підтримав, дослідивши матеріали подання, вважає, що останнє обґрунтоване та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ст. 1,2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п.п. «в», «г» ст. 3 Закону «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних
речовин і прекурсорів.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий та з урахуванням даних, що містяться у матеріалах справи в сукупності з вимогами ст.ст. 89,90 КК України, судимість на час розгляду подання не погашена та не знята у встановленому законом порядку.
Як вбачається з матеріалів подання, після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 систематично порушував громадський порядок, порушував умови раніше встановленого відносно нього адміністративного нагляду, піддавався накладенню адміністративних стягнень та працівниками поліції було винесено попередження про припинення антигромадського способу життя та проведено профілактичну бесіду, проте ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, продовжуючи вести антигромадський спосіб життя.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
За таких обставин, враховуючи вимоги закону щодо обчислення строків погашення судимості, суд вважає в даному випадку доцільним становити адміністративний нагляд строком на один рік.
Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» за наслідками розгляду подання про встановлення адміністративного нагляду виноситься постанова в якій зазначаються обмеження, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.
Таким чином, враховуючи матеріали подання та з метою здійснення виховного впливу на ОСОБА_4 , запобігання вчинення нових кримінальних та адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне встановити відносно нього адміністративний нагляд строком на один рік та покладати на нього обмеження зазначені у прохальній частині подання начальника Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області.
На підставі вище викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд , -
Подання задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
1.заборонити вихід із квартири АДРЕСА_2 в період часу з 22.00 год. по 06.00 год., за виключенням роботи у даний період часу;
2.заборонити відвідування винних магазинів, пивних барів, ресторанів, шашличних, кафе, закусочних та інших місць, де продаються спиртні напої на розлив;
3.заборонити виїзд за межі міста Чернівці по особистим питанням та зміну місця проживання без дозволу Чернівецького районного управління ГУНП в Чернівецькій області;
4.зобов'язати з'являтись на реєстрацію у відділ превенції Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області: 1 та 3 понеділок місяця, до чергового по ВП або до начальника сектору дільничних інспекторів поліції.
Початок терміну адміністративного нагляду відраховувати з моменту оголошення постанови, а саме - 05 грудня 2022 року.
Попередити ОСОБА_4 про кримінальну відповідальність за ст. 395 КК України та про адміністративну відповідальність за ст. 187 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м.Чернівці у встановленому законом порядку.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1