Справа №635/1356/22
Провадження по справі №3/635/614/2022
05 грудня 2022 року сел. Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області Лук'яненко С.А., розглянувши матеріали, що надійшли з відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 Головного Управління Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП ОСОБА_1 ,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №156804 від 14 листопада 2022 року, 08.11.2022 о 18 год. 50 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , виражався нецензурною лайкою, та заважав відпочивати мешканцям, чим скоїв дрібне хуліганство.
Як вбачається з положень ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, витребування необхідних додаткових матеріалів.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (уразі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що даний протокол про адміністративне правопорушення не може бути розглянутий та підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 254 КУпАП України, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості щодо ознайомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальностізі змістом вищевказаного протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності та у зв'язку з відсутністю його підпису у протоколі про адміністративного правопорушення - направлення такого протоколу за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, в порушення вимог ст. 256 КУпАП до вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення не додано пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, зі змісту вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення не зрозуміло відносно яких осіб вчинено адміністративне правопорушення, зокрема графи потерпілий та свідки не заповнені.
Згідно із частиною 2 статті 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що до нього додаються пояснення, однак у справі серед додатків до протоколу нічого додано не були.
Отже, вказані вище обставини позбавляють можливості повно та всебічно розглянути дану справу та підлягають додатковій перевірці, оскільки свідчать про неповноту та неможливість об'єктивного розгляду адміністративного матеріалу відносно останнього.
Враховуючи викладене суд вважає, що адміністративна справа не може бути розглянута і підлягає поверненню органу, який направив матеріал, для з'ясування зазначених обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 254, 256, 278 КУпАП, суддя,-
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №156804 від 14 листопада 2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП ОСОБА_1 повернути до відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 Головного Управління Національної поліції в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя С.А.Лук'яненко