Ухвала від 02.12.2022 по справі 280/1842/20

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

02 грудня 2022 року м. Дніпросправа № 280/1842/20

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Кругового О.О. (доповідач),

суддів: Шлай А.В., Прокопчук Т.С.,

розглянувши в м. Дніпро клопотання представника Головного управління ДПС у Запоріькій області про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Запорізькій області

на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 03.08.2022 в адміністративній справі №280/1842/20

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Головного управління ДПС у Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Третього апеляційного адміністративного суду знаходиться справа №280/1842/20 за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 03.08.2022 в адміністративній справі №280/1842/20 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення.

Справу призначено до розгляду на 11:00 годину 07.12.2022 року.

Від відповідача на адресу суду надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконфренії з викоританням власних техних засобів.

Розглянувши клопотання відповідача колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Частиною 4 ст. 195 КАС України, в редакції чинній з 02.04.2020, передбачено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Державна судова адміністрація України наказом від 23.04.2020 року № 196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі Порядок).

Пунктом 2 Розділу 1 Порядку передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Відповідно до п. 5 Розділу 1 Порядку, ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно з п. 2 Розділу 2 Порядку, система відеоконференцзв'язку - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення(за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України https://vkz.court.gov.ua - «EasyCon»), що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку та відповідають вимогам законодавства.

З огляду на викладене, з метою реалізації прав учасників справи на відкритий судовий процес, колегія суддів вважає за необхідне призначити до розгляду в режимі відеоконференції із застосуванням представником відповідача власних технічних засобів судового засідання з розгляду апеляційної скарги Головного управдіння ДПС у Запорізькій області на рішення від 16.08.2021 року в адміністративній справі №280/4986/19.

Керуючись ст. 195, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області - задовольнити.

Проводити судове засідання з розгляду апеляційної скарги Головного управління ДПС у Запорізькій області на рішення від 03.08.2022 року в адміністративній справі №280/1842/20 07.12.2022 року о 11:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням представником Головного управління ДПС у Запорізькій області власних технічних засобів за допомогою додатку «EasyCon» відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196.

Зобов'язати представника Головного управління ДПС у Запорізькій області направити на електронну пошту Третього апеляційного адміністративного суду (inbox@3aa.court.gov.ua) скановані копії документів, що посвідчують особу представника для встановлення повноважень, засвідчені електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання та пред'явити їх оригінали під час засідання.

Роз'яснити представнику Головного управління ДПС у Запорізькій області, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Копію даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий - суддя О.О. Круговий

суддя А.В. Шлай

суддя Т.С. Прокопчук

Попередній документ
107673109
Наступний документ
107673111
Інформація про рішення:
№ рішення: 107673110
№ справи: 280/1842/20
Дата рішення: 02.12.2022
Дата публікації: 07.12.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Третій апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших зборів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (03.04.2023)
Дата надходження: 03.04.2023
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування рішення, вимоги про сплату недоїмки
Розклад засідань:
04.05.2020 14:30 Запорізький окружний адміністративний суд
20.05.2020 15:30 Запорізький окружний адміністративний суд
17.06.2020 09:30 Запорізький окружний адміністративний суд
09.03.2022 10:00 Запорізький окружний адміністративний суд
03.08.2022 10:00 Запорізький окружний адміністративний суд
07.12.2022 11:00 Третій апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БИВШЕВА Л І
ВАСИЛЬЄВА І А
КРУГОВИЙ О О
ОЛЕНДЕР І Я
ПАСІЧНИК С С
суддя-доповідач:
БИВШЕВА Л І
ВАСИЛЬЄВА І А
КАЛАШНИК ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА
КАЛАШНИК ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА
КРУГОВИЙ О О
ПАСІЧНИК С С
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області
Головне управління ДПС у Запорізькій області
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Запорізькій області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС у Запорізькій області
позивач (заявник):
Фізична особа-підприємець Харлов Андрій Олександрович
представник відповідача:
Жовтоножко Дмитро Федорович
суддя-учасник колегії:
ГОНЧАРОВА І А
ОЛЕНДЕР І Я
ПРОКОПЧУК Т С
ХАНОВА Р Ф
ХОХУЛЯК В В
ЧУМАЧЕНКО Т А
ШЛАЙ А В