Постанова від 01.12.2022 по справі 280/548/22

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2022 року м. Дніпросправа № 280/548/22

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Лукманової О.М. (доповідач),

суддів: Божко Л.А., Дурасової Ю.В.,

розглянувши у письмовому провадженні в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 08.08.2022 року (суддя Стрельнікова Н.В., м. Запоріжжя, повний текст рішення виготовлено 08.08.2022 року) у адміністративній справі №280/548/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, суд -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2022 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі по тексту - відповідач), в якому просила визнати протиправними дії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення згідно довідки виготовленою Уповноваженим органом МВС України №33/28-483 від 01.06.2021 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними на 19.11.2019 року за прирівняною посадою - начальника відділу апарату ГУНП в м. Києві, із зазначенням таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 3200.00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - полковник поліції - 2400.00 грн.. надбавка за стаж служби в поліції (45%) -2520.00 грн.. надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (100%) - 8120.00 грн.. доплата за науковий ступінь кандидата наук (5%) - 160 грн.. доплата за вчене звання доцента (5%) - 150 грн., премія (126.46%) - 20941.78 грн., всього 37501.78 грн.. з врахуванням, що вислуга становить 62% грошевого забезпечення (вислуга років 24) без обмеження суми грошового забезпечення для обчислення пенсії; визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати здійснити з 01.12.2021 року ОСОБА_1 перерахунок пенсії з нарахуванням щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року; визнати протиправними дії відповідача щодо обмеження ОСОБА_1 загального підсумку пенсії «максимальним розміром пенсії», та зобов'язати виплачувати пенсію без обмеження її максимальним розміром з 01.12.2019 року; визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати перерахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману з 01.12.2019 року пенсію, без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням індексації; визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати перерахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману з 01.12.2019 року пенсію, без обмеження її максимальним розміром з нарахуванням компенсації втрати частини доходів відповідно до ч.2 ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; зобов'язати відповідача до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати ОСОБА_1 суми платежу за один місяць з урахуванням індексації, з нарахуванням компенсації втрати частини доходів відповідно до ч.2 ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року однією сумою.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 08.08.2022 року позовні вимоги задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року із визначенням основного розміру пенсії з обмеженням грошового забезпечення для обчислення пенсії, з обмеженням розміру виплати пенсії максимальним розміром пенсії, без врахування компенсації частини доходів суми недоотриманої пенсії та без врахування щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 01.12.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням всіх складових грошового забезпечення згідно довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» МВС України №33-28-483 від 01.06.2021 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 19.11.2019 року, із врахуванням 62 % грошевого забезпечення (вислуга років 24), без обмеження суми грошового забезпечення для обчислення пенсії, без обмеження її максимальним розміром, з нарахуванням компенсації втрати частини доходів відповідно до ч.2 ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та з нарахуванням щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року, із врахуванням раніше виплачених сум.

З рішенням суду першої інстанції не погодилось Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області та подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Свої вимоги обґрунтувало тим, що рішення прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права з неповним з'ясування обставин справи. Апелянт вважав, що судом неправомірно задоволено позовну вимогу щодо застосування розміру грошового забезпечення 37501,78 грн. Апелянт зазначав, що у зв'язку зі змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбачених постановою Кабінету Міністрів України №988 та, враховуючи положення ч.2 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів…» отже, зазначене обмеження встановлене станом на дату виникнення прав ОСОБА_1 на перерахунок. Апелянт зазначав, що позовні вимоги про незастосування обмеження пенсії граничним розміром є передчасними, оскільки судовому захисту підлягають порушені права та інтереси, що можливо виникнуть на майбутнє. Апелянт посилався на ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яким обмежено пенсію десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність. Апелянт зазначав, що дія постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 не розповсюджується на ОСОБА_1 , оскільки після перерахунку, проведеного з 01.12.2019 року на виконання Запорізького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 року у справі №280/6273/21, пенсія ОСОБА_1 збільшилася на 8121,47 грн. Апелянт вважав помилковим висновок суду про те, що не підлягає врахуванню збільшення пенсії після перерахунку її за рішенням суду, оскільки законодавець передбачає факт збільшення незалежно від підстав.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з 6 % відсотків грошового забезпечення. На виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 року у справі №280/6273/21 ОСОБА_1 з 01.12.2019 року проведено перерахунок пенсії та виплату пенсії, виходячи з розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» №33-28-483 від 01.06.2021 року з 01.12.2019 року з урахуванням раніше виплачених сум, де основний розмір пенсії - 62% грошевого забезпечення (вислуга років 24) становить 21359, 00 грн. ОСОБА_1 вважала, що при перерахунку основний розмір пенсії має бути 23251,10 грн. (сума з якої повинна нараховуватися пенсія складає- 37501,78 грн.*62% грошевого забезпечення (вислуга років 24)), а тому звернулась із відповідною заявою. Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області листом від 10.01.2022 року надало відповідь, що при виконанні рішення суду застосовано норми законодавства, чинні на грудень 2019 року, зокрема, щодо обчислення пенсії грошово забезпечення, з якого було сплачено ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Відповідно до п.4 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п'ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок та було враховано «максимальний розмір пенсій», що складає 19340 грн.; після перерахунку пенсії щомісячна доплата в сумі 2000 грн. не врахована, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо права на щомісячну доплату в сумі 2000 грн. листом від 04.01.20221 року повідомило, що таке право у ОСОБА_1 відсутнє, оскільки після перерахунку, проведеного з 01.12.2019 року пенсія визначена з нового розміру грошевого забезпечення та перевищує попередній розмір пенсії на 8121,47 грн. Згідно розрахунку Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області ОСОБА_1 не було враховано коефіцієнт індексації - в результаті чого нарахована до виплати сума доплати складає 2004745,28 грн. Суд вирішуючи спір по суті, керувався ч.2 ст.51, ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які передбачають умови та підстави перерахунку «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Порядком нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 року №178. Суд врахував, що відповідно до довідки про грошове забезпечення №33/28-483 від 01.06.2021 року, виданої ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» і на підставі якої Головним управлінням Пенсійного фонду України у Запорізькій області здійснено перерахунок з 01.12.2019 року на виконання рішення суду від 25.08.2021 року у справі № 280/6273/21, загальна сума пенсії складає - 37501,78 грн., основний розмір пенсії позивача повинен становити 23251,10 грн. (37501,78 грн.*62% грошового забезпечення), проте як після перерахунку відповідачем становить 21359, 00 грн., а тому дії Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області, щодо визначення основного розміру пенсії з обмеженням грошового забезпечення для обчислення пенсії є протиправними. Суд зазначав, що на момент виникнення спірних правовідносин була наявна колізія між Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 та Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» у частині обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців; при цьому суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах надано перевагу найменш сприятливому для ОСОБА_1 підходу та застосовано положення ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», а тому слід застосовувати Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Суд зазначив, що у зв'язку зі змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, та з урахуванням зазначених вище положень ч.2 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року. Суд зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 була прийнята з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам. Суд врахував, що ОСОБА_1 призначено пенсію до 01.03.2018 року, а отже вона має право на щомісячну доплату в сумі 000,00 грн. Суд не врахував того, що внаслідок перерахунку пенсії, проведеного на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 у справі №280/6273/21, розмір пенсії позивача збільшено на 8121,47 грн., оскільки збільшення розміру пенсії на підставі рішення суду в контексті спірних правовідносин не може розцінюватись як збільшення розміру пенсії у відповідності до абзацу 3 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713, оскільки таке збільшення розміру пенсії сталося внаслідок відновлення порушеного права на отримання пенсії у належному розмірі, а не внаслідок перерахунку відповідно до закону. Суд врахував положення ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», згідно якого пенсія є об'єктом індексації. Суд зазначив, що оскільки ОСОБА_1 отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», то з 11.10.2017 року пенсія не індексується відповідно до вимог чинного законодавства. Суд зазначав, що компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати».. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, в тому числі й пенсії. Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру як, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 з листопада 2015 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із застосуванням 62% грошового забезпечення.

Встановлено, що відповідно до рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 року у справі №280/6273/21 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області ОСОБА_1 з 01.12.2019 року здійснено перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» №33-28-483 від 01.06.2021 року із застосуванням 62% грошевого забезпечення.

Встановлено, що Головне управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області листом від 10.01.2022 року повідомило ОСОБА_1 про обчислення пенсії грошового забезпечення, з якого було сплачено ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та обмежило пенсію з 01.12.2019 року максимальним розміром пенсій, що складає 19340 грн.

Встановлено, що листом від 04.01.2022 року Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомило, що право на одержання щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 у ОСОБА_1 відсутнє, оскільки після перерахунку, проведеного з 01.12.2019 року пенсія визначена з нового розміру грошового забезпечення та перевищує попередній розмір пенсії на 8121,47 грн.

Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, вперше введено в дію Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав законної сили 01.10.2011 року.

Відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим Законом внесено зміни у ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме: максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, які Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Конституційний Суд України виходив із того, що положення ч.5 ст.17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, зокрема у зв'язку з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені. При цьому Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії, призначеної особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що положення ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положення ч.1 ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», прийняті одночасно для регулювання одних і тих самих правовідносин та є однаковими за змістом. Отже, на момент виникнення спірних правовідносин була наявна колізія між Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 та Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» у частині обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.

Суд апеляційної інстанції вважає, що, оскільки норми вказаних законів неоднаково регулюють правовідносини щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців у частині обмеження їх пенсії максимальним розміром, у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві, органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

Суд апеляційної інстанції керується судовою практикою, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.11.2018 року у справі №812/292/18, де зазначено що норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи.

Отже, у спірних правовідносинах застосуванню підлягають норми Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016, а не норми Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», тому обмеження Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області максимального розміру пенсії ОСОБА_1 , право на пенсійне забезпечення якого встановлене Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є протиправним.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України суд апеляційної інстанції керується судовою практикою, викладеною у постановах Верховного Суду від 16.12.2021 у справі №400/2085/19 та від 17.02.2022 року №640/11168/20.

Суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713, яка набрала чинності з 01.07.2021 року, встановлено, що з 1 липня 2021 р. особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону. Особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 1 березня 2018 року (крім перерахунку пенсій на виконання Закону України від 24 березня 2022 р. № 2146-IX «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо пенсій в разі втрати годувальника»), щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року. Встановлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної доплати, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, не досягає 3854 гривень, таким особам встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Матеріалами справи встановлено, що після здійснення перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 року у справі №280/6273/21 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області відповідно до довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» №33-28-483 від 01.06.2021 року із застосуванням 62% грошевого забезпечення, розмір її пенсії збільшився на 8121,47 грн., крім того, розмір пенсії за вислугу років ОСОБА_1 є більшим 3854 грн., а тому постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 не застосовується.

Суд не погоджується з висновком суду про те, що для виплати щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 грн. має значення з яких підстав відбувся після 01.03.2018 року перерахунок пенсії, оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 передбачає лише вказані у ній умови (розмір пенсії), які не підлягають збільшеному трактуванню.

Отже, суд апеляційної інстанції вважає, що в цій частині позовні вимоги необґрунтовані.

Враховуючи вище викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, рішення суду слід скасувати в частині врахування щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 грн. та в цій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.

Керуючись статтями 315, 317, 321, 322 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області - задовольнити частково.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 08.08.2022 року скасувати у частині нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. до пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 та в цій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.

В іншій частині рішення залишити без змін.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення у порядку статей 328, 329 КАС України.

Головуючий - суддя О.М. Лукманова

суддя Л.А. Божко

суддя Ю. В. Дурасова