Справа №461/6319/22
Провадження №3/461/3375/22
29 листопада 2022 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., з участю представника Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцького Б., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у Львівській обл., гр. України, тимчасово не працює, проживає: АДРЕСА_1 . Паспорт НОМЕР_1 , виданий 18.06.21р., орган видачі 4627,
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,-
29.10.2022 року о 16 год. 43 хв. в зону митного контролю по смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці заїхав транспортний засіб «VW TRANSPORTER», реєстраційний номер НОМЕР_2 , в якому в якості водія перебував гр. України ОСОБА_2 , що слідував з Республіки Польща в Україну.
Після проведення візуального огляду автомобіля виникла підозра про наявність в ньому товарів, що переміщуються з приховуванням від митного контролю та підлягають митному оформленню, та/або переміщення яких через митний кордон обмежене.
Транспортний засіб було скеровано в місце поглибленого огляду транспортних засобів, де під час огляду, в конструктивних особливостях автомобіля, а саме під капотом в конструктивних особливостях автомобіля, а також в запасному колесі до автомобіля, доступ до якого став можливим після демонтажу декоративної обшивки, без виготовлення спеціальних тайників, тобто за допомогою засобів та способів, що утруднюють виявлення товарів, предметів, було виявлено товар, прихований від митного контролю, а саме: корм для собак ТМ «НАРР SNACK» з маркуванням штрих-кодом 5907708621351г упакований в індивідуальних упаковках вагою 0,5кг, з зазначеним терміном придатності до 07.2023 в кількості 20 шт., загальною вагою - 10кг; корм для собак ТМ «НАРР SNACK» з маркуванням штрих-кодом 5907708621320, упакований в індивідуальних упаковках вагою 0,5кг, з зазначеним терміном придатності до 05.2023 в кількості 25 шт., загальною вагою - 12,5кг; корм для собак ТМ «НАР РЕТ» з маркуванням штрих-кодом 5907708630896, упакований в індивідуальних упаковках вагою 0,68кг, з зазначеним терміном придатності до 09.2024 в кількості 19 піт., загальною вагою - 12,92кг; корм для собак ТМ «НАРР SNACK» з маркуванням штрих-кодом 5907708634511, упакований в індивідуальних упаковках вагою 0,4кг, з зазначеним терміном придатності до 10.2023 в кількості 35 шт., загальною вагою - 14кг; корм для собак ТМ «НАРР SNACK» з маркуванням штрих-кодом 5907708632333, упакований в індивідуальних упаковках вагою 0,5кг, з зазначеним терміном придатності до 08.2023 в кількості 16 шт., загальною вагою - 8кг; тапочки кімнатні з маркуванням «БУКОВЕЛЬ» в кількості 35 пар; павербанки з маркуванням «XO-PR 125 50000 mAh» з штрих-кодом 6920680875283 в кількості 16 шт. Зважування проводилось на електронній вазі ТМ «Техноваги» модель TBI-300 з серійним номером 14313.
Таким чином громадянин України ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, способом, що утруднює виявлення даного товару.
Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.
ОСОБА_1 у суд не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. Суд враховує те, що ОСОБА_1 належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини не явки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Відповідно до ч.4 ст.526 МК України суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Перевіривши матеріали справи та надані докази, вважаю, що в діях ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.483 МК України.
За положеннями п.3 ч.1 ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Згідно ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ч.1 ст.483 МК України, відповідальність настає за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1 ст.486 МК України).
Частиною 2 та частиною 4 ст.366 МК України, передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується наступними даними: протоколом про адміністративне правопорушення № 1094/20900/22 від 29.10.2022 року; копією паспорту, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, контрольного талону, актом про проведення огляду, поясненнями, описом предметів, висновком СЛЕД Держмитслужби № 142000-3301-0593 від 10.10.2022 року та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд бере до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, який раніше до адміністративної відповідальності за порушення митних правил не притягувався, ступеня його вини, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості товару, а товар, що був предметом порушення митних правил, слід конфіскувати в дохід держави.
Загальна вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку СЛЕД Держмитслужби № 142000-3301-0593 від 10.10.2022 року, становить 110 299,50 грн.
Окрім цього, у відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути в користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 496,2 грн, а на користь митниці - витрати на зберігання товару.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, та накласти стягнення - 110 299,50 гривень штрафу в дохід держави.
Товари - предмети порушення митних правил, вилучені згідно протоколу про порушення митних правил № 1094/20900/22 від 29.10.2022 року - конфіскувати в дохід держави.
Засіб приховування, а саме - колесо бувше у використанні TM «SPEED-GRIP2» з маркуванням 205/55 R16 0257255 023317 І2WR2, вилучене згідно протоколу про порушення митних правил № 1094/20900/22 від 29.10.2022 року - конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати за зберігання на складі митниці товарів, які є предметами порушення митних правил, в сумі 831,15 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 496,2 грн судового збору.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя І.Р.Волоско