Справа № 127/16564/22
Провадження № 2-др/127/114/22
02 грудня 2022 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді Ан О.В.,
за участю секретаря Поляруш І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці заяву представника позивача адвоката Ткачук Вікторії Вікторівни про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей та стягнення додаткових витрат на дитину,-
В листопаді 2022 адвокат Ткачук В.В. звернувся до суду з заявою, згідно якої просила винести додаткове рішення суду, яким стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правничу допомогу у розмірі 6000 грн.
Представник позивача та позивач в судове засідання не з'явилися, хоча про дату час та місце повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідач до судового засідання не прибув про причини неявки до суду не повідомив, хоча про місце, дату та час судового засідання повідомлявся належним чином.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 270 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути заяву про ухвалення додаткового рішення за відсутності сторін.
Судом встановлено, що в серпні 2022 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, відповідно до якого просила стягнути з ОСОБА_2 у своє розпорядження аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи стягнення з дня пред'явлення даного позову і до досягнення дітьми повноліття. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати в розмірі 30 825 грн.
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 22.11.2022 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей та стягнення додаткових витрат на дитину задоволено частково. Вирішено стягнути з ОСОБА_2 в розпорядження ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи стягнення з 02.08.2022 і до досягнення дітьми повноліття. В решті позовних вимог відмовлено.
У судовому засіданні представник позивача просила суд розгляд витрат на правничу допомогу перенести та зобов'язалася у встановлений законом термін надати підтвердження про такі витрати.
Також встановлено, що ОСОБА_1 понесла судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6000 грн, що підтверджується договором про надання правової допомоги, умовами та порядком розрахунків, описом виконаних робіт, квитанцією до прибуткового касового.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно положень ст. 246 ЦПК України якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше двадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 270 цього Кодексу.
Згідно ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Частиною 2 ст. 137 ЦПК України передбачено, що за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Суд дослідивши матеріали справи та надану заяву із доказами прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог, а саме у сумі 3000 грн, з огляду на те, що представник позивача протягом п'яти днів з дня ухвалення рішення суду надав докази витрат на правничу допомогу, у позовній заяві зазначив орієнтовну суму витрат на професійну правничу допомогу, надав клопотання у судовому засідання про перенесення розгляду питання витрат та того, що позов задоволено частково.
На підставі викладеного та керуючись статтями 141, 246, 270, 353 ЦПК України, суд,-
Заяву представника позивача адвоката Ткачук Вікторії Вікторівни про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей та стягнення додаткових витрат на дитину - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правничу допомогу у сумі 3000 (три тисячі) гривень.
В решті заявлених вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідач ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Повний текст рішення суду складено 02.12.2022
Суддя: