1Справа № 335/7509/22 3/335/2574/2022
01 грудня 2022 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Мінаєв М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції №1 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.181 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
17.11.2022 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАВ № 447757 від 12.11.2022 р., щодо громадянина ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.181КУпАП.
У вказаному протоколі зазначено, що 12 листопада 2022 року о 15 год. 40 хв. гр. ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд.30, приймав участь у азартних іграх типу комп'ютерної гри за грошові кошти, тим самим порушив ст. 2 ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні», чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.181КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась без повідомлення причин, що не є перешкодою для розгляду справи по суті.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд виходить з такого.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Як випливає із змісту ст. ст. 246, 254, 277, 280, 283 КУпАП, єдиною процесуальною підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є наявність складеного відповідно до вимог закону протоколу про адміністративне правопорушення.
Як зазначено в Рішенні Конституційного Суду України от 22 грудня 2010 року № 23-рп/2010, - адміністративна відповідальність в Україні і процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах і правових презумпціях.
Однією з таких правових презумпцій є закріплена у ст. 62 Конституції України презумпція невинуватості, згідно якої особа вважається невинуватою до тих пір, поки її вина не буде доказана у встановленому законом порядку.
Одним із елементів презумпції невинуватості є тлумачення всіх сумнівів на користь особи, яка притягається до відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За ч. 1 ст. 181 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за участь в організованих без дозволу азартних іграх (карти, рулетки, «наперсток» та інші ) на гроші, речі та інші цінності.
Як випливає з матеріалів справи, ОСОБА_1 перебував в приміщенні залу гральних автоматів за адресою: вул. Сталеварів, буд. 30, м. Запоріжжя, відсутні жодні докази того, що він саме приймав участь у азартних іграх за грошові кошти. Проста присутність у залі не утворює складу адміністративного правопорушення.
Діяння тільки тоді визнається адміністративним правопорушенням, коли воно містить всі ознаки його складу, відсутність хоча б однієї з них означає відсутність складу взагалі.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 181 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст.247, 276, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 181 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя особою протягом десяти днів з дня ухвалення постанови.
Суддя Орджонікідзевського
районного суду м. Запоріжжя М.М. Мінаєв