Справа № 334/4378/15-к
Номер провадження № 1-в/334/185/22
01 грудня 2022 року
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши подання начальника Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого:
- 13.06.2012 року Запорізьким районним судом Запорізької області за ч.3 ст.185 КК України до 4-х років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 3 роки;
- 03.09.2015 року Ленінським районним судом м.Запоріжжя за ч.3 ст.185 КК України до 4-х років позбавлення волі, на підставі ст.71 КК України частково приєднано покарання за вироком Запорізького районного суду Запорізької області від 13.06.2012 року і остаточно призначено покарання у виді 4-х років 1 дня позбавлення волі,
24.11.2022 року в провадження Ленінського районного суду м.Запоріжжя надійшло подання начальника Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначене подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_4 26.04.2018 року звільнений з Вільнянської ВК № 20 Запорізької області, перебуває на профілактичному обліку в Дніпровському ВП ГУНП в Запорізькій області як особа, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
За час перебування під формальним адміністративним наглядом ОСОБА_4 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 175-1, ч.ч. 1,2 ст. 178 КУпАП, офіційно не працевлаштований, має нестабільний дохід. Така поведінка ОСОБА_4 свідчить про небажання ставати на шлях виправлення.
З цих підстав, начальник Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області полковник поліції ОСОБА_6 просить суд встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з такими обмеженнями: заборонити залишати місце проживання в період часу з 21-00 год. до 05-00 год. наступного дня; заборонити відвідувати місця де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, з метою їх придбання; заборонити виїзд за межі населеного пункту (місця проживання) без дозволу осіб, які здійснюють адміністративний нагляд; зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області в призначений день тижня чотири рази на місяць з 9 години до 17 години, на протязі строку адміністративного нагляду.
В судовому засіданні представник Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 підтримала подання та просила суд його задовольнити.
Особа, стосовно якої розглядається подання ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання та встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали подання, суд дійшов до висновку про його задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Судом встановлено, що вироком Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 03.09.2015 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, і призначено йому покарання у виді 4 років позбавлення волі. На підставі ст.71 КК України частково приєднано покарання за вироком Запорізького районного суду Запорізької області від 13.06.2012року і остаточно призначено покарання у виді 4 років 1 дня позбавлення волі.
ОСОБА_4 відбував покарання в ДУ «Вільнянська ВК (№20)» в період з 03.09.2015 року по 26.04.2018 року. Звільнений умовно-достроково на підставі ухвали Вільнянського районного суду Запорізької області від 18.04.2018 року на не відбутий термін 1 рік 10 місяців 20 днів.
Як вбачається з матеріалів справи, 07.06.2022 року ОСОБА_7 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
07.06.2022 року ОСОБА_7 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
Також, 21.11.2022 року ОСОБА_7 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 102 грн.
Крім того, 21.11.2022 року ОСОБА_7 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 грн.
На думку суду, така поведінка свідчить про те, що ОСОБА_7 на шлях виправлення не став. Крім того, останній офіційно не працевлаштований, та має мінливий, нестабільний дохід.
З огляду на викладене, враховуючи, що ОСОБА_7 після звільнення з місця позбавлення волі на шлях виправлення не став, притягувався до адміністративної відповідальності, суд дійшов до висновку про задоволення подання начальника Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області та вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік з такими обмеженнями: заборонити залишати місце проживання в період часу з 21-00 год. до 05-00 год. наступного дня; заборонити відвідувати місця де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, з метою їх придбання; заборонити виїзд за межі населеного пункту (місця проживання) без дозволу осіб, які здійснюють адміністративний нагляд; зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області в призначений день тижня чотири рази на місяць з 9 години до 17 години, на протязі строку адміністративного нагляду.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, ст.. 158 КВК України, суд, -
Подання начальника Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 12 місяців, починаючи з 01 грудня 2022 року та встановити наступні обмеження адміністративного нагляду:
1. Заборонити залишати місце проживання в період часу з 21-00 год. до 05-00 год. наступного дня.
2. Заборонити відвідувати місця де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, з метою їх придбання.
3. Заборонити виїзд за межі населеного пункту (місця проживання) без дозволу осіб, які здійснюють адміністративний нагляд.
4. Зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області в призначений день тижня чотири рази на місяць з 9 години до 17 години, на протязі строку адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено та проголошено 01.12.2022 року о 14-00год.
Суддя: ОСОБА_1