Справа № 2-а-5184/2010 рік
12 серпня 2010 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Бурда Б.В.
при секретарі - Богуш Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
Позивач свої вимоги мотивує тим, що вона є мешканкою м. Суми. 06 травня 2010 року відповідачем було прийняте рішення «Про організацію перевезення пасажирів на постійних міських маршрутах м. Суми». Вважає, що дане рішення є протиправним, оскільки прийняте органом, термін повноважень якого скінчився. Окрім того, порушує її права, оскільки не врахована її думку з приводу схеми руху громадського транспорту. Тому просить визнати вказане рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 219 від 06.05.2010 року протиправним та скасувати його.
Представники відповідача позов заперечили і пояснили, що оспорювань позивачем рішення, яке є регуляторним актом, прийняте повноважним органом та у спосіб та процедуру визначені законом, а тому просять відмовити у задоволенні позову за його необґрунтованістю.
Суд, заслухавши пояснення сторін та їх представників, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне відмовити у задоволенні позову з наступних підстав.
Відповідно до п.п.3 п. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск. Згідно з пунктом 1 статті 51 зазначеного Закону виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету. Відповідно до п.30 ст. 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить призначення чергових та позачергових виборі до органів місцевого самоврядування. Постановою Верховної Ради України від 01 липня 2010 року призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 31 жовтня 2010 року.
Відповідно до підпункту 10 пункту «а» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності.
Оскаржуване рішення відповідача є регуляторним актом.
Відповідачем, з дотриманням вимог ст. 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», проект регуляторного акту було оприлюднено в офіційному засобі масової інформації - газеті «Суми і сумчани» від 19.03.2010 року № 12 (593). В повідомлені про оприлюднення проекту регуляторного акту - рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про організацію перевезення пасажирів на постійних міських маршрутах м. Суми» зазначалося, що зауваження та пропозиції приймаються розробником проекту регуляторного акту - відділом логістики та заявку Сумської міської ради - протягом місяця з дня оприлюднення у міській газеті «Суми і сумчани» та вказано поштову та електронну адреси.
Позивач не подавала жодних пропозицій з приводу вказаного проекту рішення, про що вона сама заявила у своїх поясненнях у судовому засіданні.
Після опрацювання пропозицій і зауважень, які надійшли з приводу оприлюдненого проекту регуляторного акту, відповідачем у межах своїх повноважень 06.05.2010 року прийняте рішення № 219 «Про організацію перевезення пасажирів на постійних міських маршрутах м. Суми». Дане рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 06.05.2010 року № 219 «Про організацію перевезення пасажирів на постійних міських маршрутах м. Суми» було розроблено на підставі науково-дослідницької роботи з розробки схеми руху громадського транспорту в м. Суми виконаної авторським колективом під керівництвом доцента кафедри транспортних технологій, кандидата технічних наук Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Рішення відповідача від 06.05.2010 року № 219 жодним чином не порушує права позивача.
За положеннями ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій. В той же час позивач ані в у позові, а ні в судовому засіданні так і не зазначила у чому саме полягає порушення прав позивача оскаржуваним рішенням і не надала докази того, що оспорюване рішення якимось чином може порушити її права чи охоронювані законом інтереси.
Посилання позивача на те, що відсутній прямий тролейбусний маршрут від «Хіммістека» до віл Роменська, то суд не може прийняти їх до уваги, оскільки і попереднім рішенням виконавчого комітету від 23.12.2007 року № 46 «Про організацію перевезення пасажирів на постійних міських маршрутах м. Суми» не визначався такій маршрут руху тролейбусів. В той же час, оспорюваним рішенням введений маршрут руху автобусу в режимі маршрутного таксі.
З урахування наведених вище обставин, суд вважає що оспорюване рішення дії виконачого комітету прийняте повноваженим органом у спосіб та процедуру визначені законом, є цілком законним і жодним чином не порушує права позивача, а тому необхідно відмовити у задоволенні позову за необгрунтованістю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 141 Конституції України, ст.ст. 11, 71, 94, 99-103, 160-163, 256 КАС України, суд, -
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову за необґрунтованістю вимог.
Постанова суду може бути оскаржена сторонами до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з одночасним поданням копії апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст Постанови суду виготовлено 13.08.2010 року.
Суддя