Справа № 161/14442/22
Провадження № 3/161/4558/22
23 листопада 2022 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пахолюк А.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІПН - НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , місце роботи: ТОВ «Гуд Фуд Лайн», -
- за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Луцького міськрайонного суду з Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 59/03-20-04-08 від 06 жовтня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання податкової звітності з податку на прибуток підприємства за 2021 рік (граничний строк подання - 19.07.2022 р.), що тягне за собою, порушення п. п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 х врахуванням абз. 3 пп. 69.1 п. 69 підрозділу Х розділу ХХ Перехідних положень Кодексу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечила свою вину у вчиненні даного правопорушення, суду надала письмові докази, згідно яких вона ніколи не працювала на посаді бухгалтера у ТОВ «Гуд Фуд Лайн», а перебувала на посаді адміністратора залу та директора, крім того просила закрити провадження у справі.
Заслухавши ОСОБА_1 , вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до ст.245 КУпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст.280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, надано протокол про адміністративне правопорушення № 59/03-20-04-08, згідно якого вона перебуваючи на посаді головного бухгалтера ТОВ «ГУД ФУД ЛАЙН» вчинила правопорушення, а саме: несвоєчасне подання податкової звітності з податку на прибуток підприємства за 2021 рік (граничний строк подання - 19.07.2022 р.).
Відповідальність за вказане у протоколі правопорушення передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Однак, як вбачається з поданих ОСОБА_1 доказів, а саме: трудової книги з січня 2020 року по грудень 2020 року остання перебувала на посаді директора ТОВ «Гуд Фуд Лайн», 28.12.2020 року ОСОБА_2 була звільнена з посади директора ТОВ «Гуд Фуд Лайн» за угодою сторін. В подальшому ОСОБА_1 була прийнята на посаду адміністратора залу в ТОВ «Кітчен».
Отже, з огляду на наведене, суд приходить до висновку, що докази, надані на підтвердження вини ОСОБА_1 викликають розумні сумніви, а сам протокол про адміністративне правопорушення складений з порушеннями вимог КУпАП., а відтак, не береться судом до уваги.
Згідно ч. 1 ст.7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.284,285 КУпАП, суд
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.М.Пахолюк