30 листопада 2022 рокуЛьвівСправа № 380/22857/21 пров. № А/857/10891/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коваля Р. Й.,
суддів Гуляка В. В.,
Ільчишин Н. В.,
розглянувши у письмовому провадженні у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 червня 2022 року (прийняте у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження у м. Львові суддею Гавдиком З.В.) в адміністративній справі № 380/22857/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
У грудні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вказаним позовом, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - ГУ ПФУ в Кіровоградській області) від 01.09.2021 № 913090190197 про відмову йому в переведенні з пенсії за віком, розрахованої відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області зарахувати йому до стажу державної служби періоди роботи з 01.04.1997 по 01.09.1997, з 01.09.1997 по 01.07.1999, з 31.10.2014 по 01.12.2014;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області призначити, нарахувати та виплачувати йому з 01.09.2021 пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного у довідці Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Львівській області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 1-5-19/1517-21 від 24.11.2021.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що відповідач протиправно відмовив йому в переведенні з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», з підстав не зарахування до стажу державної служби періодів роботи з 01.04.1997 по 01.09.1997, з 01.09.1997 по 01.07.1999, з 31.10.2014 по 01.12.2014. Зазначив, що чинним законодавством передбачено зарахування до стажу державної служби час перебування на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23 червня 2022 року позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області №913090190197 від 01.09.2021 про відмову в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком згідно із Законом України «Про державну службу» на підставі заяви від 26.08.2021 № 4038.
Зобов'язано ГУ ПФУ в Кіровоградській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи з 01.04.1997 по 01.09.1997, з 01.09.1997 по 01.07.1999, з 31.10.2014 по 01.12.2014 та перевести позивача з пенсії за віком, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 26.08.2021, здійснивши перерахунок та виплату пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум.
В іншій частині позову відмовлено.
Не погодившись із цим рішенням, в частині задоволених вимог, його оскаржило ГУ ПФУ в Кіровоградській області, яке вважає що рішення суду першої інстанції прийняте за неповного з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, та з порушенням норм матеріального і процесуального права. Тому просило скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що Постановою КМУ України № 229 від 25.06.2016 затверджено Порядок обчислення стажу державної служби, в п. 4 якого зазначено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, якою визначено посади, робота на яких зараховується до стажу державної служби, котрий дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. Тобто, ст. 46 Закону № 889 і Порядок не застосовується для визначення стажу, який дає право на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 19.12.1993.
Основними критеріями, які визначають підстави для зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» є встановлення за займаною посадою відповідного рангу державного службовця. Розглянувши надані документи, встановлено, що стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців складає 17 років 9 місяців 13 днів (з 28.03.1995 по 26.03.1997, з 02.07.1999 по 17.04.2012, з 04.12.2012 по 31.10.2014, з 01.12.2014 по 31.12.2015).
Враховуючи зазначене, за відсутності 20 років стажу на посадах віднесених до відповідних категорій посад державної служби, підстави для переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону № 889 відсутні.
Крім того, суд першої інстанції не взяв до уваги те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області, тому вимоги щодо зарахування до стажу державної служби оспорюваних періодів та переведення позивача з пенсії за віком на пенсію по держслужбі, здійснивши при цьому перерахунок та виплату пенсії, є неможливим та безпідставним.
Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у зв'язку з розглядом справи у письмовому провадженні фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Згідно зі статтею 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.04.2018 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та отримує пенсію з 06.09.2016 за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно із записами трудової книжки НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , зокрема:
- з 01.04.1977 по 01.09.1997 працював на посаді провідного мисливознавця відділу мисливського господарства і контролю за використанням тваринного світу на підставі наказу № 61-н від 01.04.1997;
- з 01.09.1997 по 01.07.1999 працював на посаді провідного мисливствознавця відділу мисливського господарства в Державному лісогосподарському об'єднанні «Львівліс» на підставі наказу № 116-к від 01.07.1999;
- з 07.10.2013 по 31.12.2015 переведений на посаду начальника відділу охорони водних біоресурсів на підставі наказу № 680 від 07.10.2013.
26.08.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Львівській області із заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком за нормами Закону України «Про державну службу».
Заява позивача про перерахунок пенсії розглянута за принципом екстериторіальності ГУ ПФУ в Кіровоградській області.
Рішенням ГУ ПФУ в Кіровоградській області № 913090190197 від 01.09.2021 «Про відмову в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України « Про державну службу» на підставі заяви від 26.08.2021 № 4038 ОСОБА_1 » відмовлено позивачу в задоволенні його заяви, мотивувавши тим, що розглянувши надані документи встановлено, що стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців складає 17 років 9 місяців 13 днів (з 28.03.1995 по 26.03.1997, з 02.07.1999 по 17.04.2012, з 04.12.2012 по 31.10.2014, з 01.12.2014 по 31.12.2015). Оскільки стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців становить менше 20 років, право в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 не має.
Не погодившись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Приймаючи рішення про часткове задоволення позову, суд першої інстанції обґрунтовував його тим, що до стажу державної служби включається також, час роботи, зокрема, на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства. Отже, стаж державної служби позивача на момент досягнення пенсійного віку і подачі заяви складав понад 20 років 2 місяці 13 днів, відтак, за ним зберігається право на отримання пенсії відповідно до Закону України Про державну службу. Таке право виникло в позивача з дати звернення з заявою від 26.08.2021 про перехід на таку пенсію відповідно до положень частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2001.
При цьому суд зазначив, що вимоги про зобов'язання ГУ ПФУ в Кіровоградській області призначити, нарахувати та виплачувати пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного у довідці Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Львівській області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 1-5-19/1517-21 від 24.11.2021 є передчасними та не входять до предмета дослідження в межах цієї справи, тому в задоволенні цих позовних вимог необхідно відмовити.
Такі висновки суду першої інстанції, на переконання колегії суддів апеляційного суду, відповідають нормам матеріального права, фактичним обставинам справи і є правильними з огляду на таке.
Предметом спору у цій справі є оцінка наявності у позивача стажу роботи на державній службі та стажу, що може бути прирівняний до стажу державного службовця, необхідного для призначення пенсії державного службовця, правомірності рішення відповідача щодо відмови позивачу у переведенні його на пенсію державного службовця.
Пенсійне забезпечення державних службовців станом до 01.05.2016 регулював Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723 - ХІІ).
Водночас, з 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року за № 889-VIII (далі - Закон № 889-VІІІ), відповідно до статті 90 якого встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з пунктом 10 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно пункту 11 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.
Пункт 12 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ визначає, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Так, згідно з частиною першою статті 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом 1 частини першої статті 28 Закону № 1058-IV, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Тобто, Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII передбачають, що за наявності у особи станом на 1 травня 2016 року стажу державної служби не менше 20 років, така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII.
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25 березня 2016 року, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу».
Згідно із пунктом 8 розділу Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VІІІ стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Отже, суд першої інстанції правильно керувався Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року за № 283 (далі - Порядок № 283).
Так, пунктом 3 Порядку № 283 передбачено, що до стажу державної служби включається також, час роботи, зокрема, на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства.
Судом встановлено, що згідно записів трудової книжки, позивач:
- з 01.04.1977 по 01.09.1997 працював на посаді провідного мисливствознавця відділу мисливського господарства і контролю за використанням тваринного світу в Державному лісогосподарському об'єднанні «Львівліс» на підставі наказу № 61-н від 01.04.1997;
- з 01.09.1997 по 01.07.1999 працював на посаді провідного мисливствознавця головного підприємства Державного лісогосподарського об'єднання «Львівліс» на підставі наказу № 116-к від 01.07.1999.
Відтак, доводи скаржника про те, що стаж роботи на посадах за періоди з 01.04.1977 по 01.09.1997 та з 01.09.1997 по 01.07.1999 на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства не може бути зарахований як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця є безпідставними.
Щодо не зарахування позивачу до стажу державної служби періоду роботи з 31.10.2014 по 01.12.2014 суд зазначає, що згідно записів у трудовій книжці позивач у період з 04.12.2012 по 31.12.2015 працював на посаді начальника відділу охорони водних біоресурсів в Управлінні охорони використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області і його трудова діяльність у цей час не переривалася, тому незарахування стажу за цей період є необґрунтованим та безпідставним.
Враховуючи наведене, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що, стаж державної служби позивача на момент досягнення пенсійного віку і подачі заяви складав 20 років 2 місяці 13 днів, відтак, за ним зберігається право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Частиною третьою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права.
Позаяк позивач із заявою про переведення на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» звернувся до пенсійного органу 26.08.2021, таке право на призначення пенсії виникло в нього з дня звернення із відповідною заявою, тобто з 26.08.2021.
Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність задоволення позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області № 913090190197 від 01.09.2021 про відмову в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» на підставі заяви від 26.08.2021 № 4038 ОСОБА_1 і зобов'язання ГУ ПФУ в Кіровоградській області зарахувати до стажу державної служби періоди роботи з 01.04.1997 по 01.09.1997, з 01.09.1997 по 01.07.1999, з 31.10.2014 по 01.12.2014 та переведення позивача з пенсії за віком, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 26.08.2021.
Щодо задоволення вимог про зобов'язання ГУ ПФУ в Кіровоградській області при зарахуванні стажу здійснити перерахунок та виплату пенсії, колегія суддів зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (в редакції постанови Пенсійного фонду України від 16.12.2020 № 25-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за № 339/35961, далі - Порядок № 22-1).
Відповідно до пункту 1.1 Порядку № 22-1 заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).
Згідно з абзацами першим, третім пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.2 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 встановлено, що після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
За приписами пункту 4.3 Порядку № 22-1 рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії приймається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Згідно з пунктом 4.10 Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії.
У випадку звернення за призначенням пенсії через вебпортал з використанням електронної системи BankID, виплата пенсії здійснюється, не пізніше ніж через місяць, після пред'явлення до органу, що призначає пенсію, заявником або представником заявника, який діє на підставі довіреності, посвідченої нотаріально, законним представником оригіналів документів, що підтверджують право на пенсію.
З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та 26.08.2021 звернувся до нього із заявою про переведення із пенсії за віком на пенсію по держслужбі, яка була передана для розгляду до ГУ ПФУ в Кіровоградській області за принципом екстериторіальності.
Враховуючи наведені норми Порядку 22-1, до повноважень ГУ ПФУ в Кіровоградській області належить розгляд заяви позивача та прийняття за наслідками розгляду цієї заяви рішення.
Разом з тим, перерахунок та виплата пенсії відноситься до повноважень ГУ ПФУ у Львівській області, тобто до пенсійного органу який призначив позивачу пенсію і у якого позивач перебуває на обліку.
Відтак, в цій частині рішення суду першої інстанції необхідно змінити, виклавши третій абзац його резолютивної частини в такій редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 20632802) зарахувати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) до стажу державної служби періоди роботи з 01.04.1997 по 01.09.1997, з 01.09.1997 по 01.07.1999, з 31.10.2014 по 01.12.2014 та перевести позивача з пенсії за віком, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 26.08.2021, після чого надіслати рішення та інші матеріали пенсійної справи до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для здійснення з 26.08.2021 перерахунку та виплати пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум».
Згідно зі статтею 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на те, що судом першої інстанції правильно вирішено справу по суті, проте з помилковим застосуванням норм матеріального права, зазначене відповідно до статті 317 КАС України є підставою для зміни рішення суду першої інстанції
Керуючись ст. ст. 229, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області задовольнити частково.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 червня 2022 року в адміністративній справі № 380/22857/21 змінити, виклавши третій абзац його резолютивної частини в такій редакції:
«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 20632802) зарахувати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) до стажу державної служби періоди роботи з 01.04.1997 по 01.09.1997, з 01.09.1997 по 01.07.1999, з 31.10.2014 по 01.12.2014 та перевести позивача з пенсії за віком, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 26.08.2021, після чого надіслати рішення та інші матеріали пенсійної справи до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для здійснення з 26.08.2021 перерахунку та виплати пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум».
У решті рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 червня 2022 року в адміністративній справі № 380/22857/21 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС.
Головуючий суддя Р. Й. Коваль
судді В. В. Гуляк
Н. В. Ільчишин