30 листопада 2022 р.м.ОдесаСправа № 540/8238/21
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду
у складі: головуючої судді - Шевчук О.А.,
суддів: Бойка А.В., Федусика А.Г.
розглянувши питання, щодо відкладення розгляду справи за апеляційною скаргою Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2022 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 01.02.2022 року позов задоволено частково.
На зазначене рішення суду Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки подав апеляційну скаргу.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2022 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2022 року, витребувано у Херсонського окружного адміністративного суду справу №540/8238/21.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2022 року призначено справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження на 30 листопада 2022 року.
Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, було введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В подальшому, Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022, воєнний стан продовжено до 25 квітня 2022 року. Указом Президента України №341/2022 від 17.05.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України №2263-ІХ від 22.05.2022, постановлено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб до 23 серпня 2022 року, Указом Президента України від 12 серпня 2022 року продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб до 21 листопада 2022 року. Указом Президента України від 07 листопада 2022 року продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.
02 березня 2022 року Рада суддів України оприлюднила рекомендації роботи судів в умовах воєнного стану.
Відповідно до п. 5 Рада суддів України рекомендує по можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через задіяння до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв'язку з небезпекою для життя. Справи, які не є невідкладними, розглядати лише за наявності письмової згоди на це усіх учасників судового провадження.
З урахуванням викладеного та тим, що станом на 30 листопада 2022 року матеріали справи, які витребувані судом апеляційної інстанції, до суду не надійшли, суд приходить до висновку про відкладення розгляду справи до надходження матеріалів справи до суду апеляційної інстанції.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 205, 248, 321, 325, 328 КАС України суд,
Відкласти розгляд справи за апеляційною скаргою Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2022 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, до надходження матеріалів справи до суду апеляційної інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя Шевчук О.А.
Судді Бойко А.В. Федусик А.Г.